Добрих рук прекрасне творіння – від глухівських майстринь вишивки

У Глухівській центральній районній бібліотеці відкрилася нова виставка вишитих картин «Добрих рук прекрасне творіння». Авторами цього дива є родина Валентини Петрусенко та її доньки Людмили.  

Валентина Валентинівна – глухівчанка, народилася 1948 року. Після закінчення середньої школи №1, більше 30 років працювала на Глухівському заводі агрегатних вузлів, з них – 15 років шліфувальницею. А вийшовши 12 років тому на заслужений відпочинок, її руки не могли бути без діла. І Валентина Валентинівна вирішила зайнятись вишивкою і розпочати не з дрібничок, а одразу взятись за великі картини. Дочка також перейнялася її захопленням.

Енергетика їх робіт приголомшила. Якщо розглядати роботи здалеку, то не віриться, що це вишиті картини - здається, що фотографії чи живопис. Але зблизька – просто дивуєшся палітрі кольорів, відтінків, тонів і розумієш, що це вишивка, до того ж виконана унікальним хрестиком – дуже маленьким, поєднано декілька видів вишивки, що надає картинам об’ємності.

Мати зі своїми дітьми, дівчина, яка прогулюється квітучим садом, літературні герої «Ромео і Джульєтта», «Адам і Єва», маленькі дівчатка – ці образи, здається, світяться і випромінюють справжнє тепло. Картини природи також зачаровують. Так і хочеться відчути прохолоду березового гаю, ніжний дотик сніжинок на своїх долонях. А які насторожені олені – ось зараз хрусне гілочка і ми почуємо, як заскрипить сніг під копитами цих прекрасних тварин і - тільки ми й бачили їх. А ще образи міняються в залежності від світла.

Скільки любові та емоцій в кожній картині, в кожному хрестику! Та й не дивно, адже майстрині шукають приємний серцю сюжет, а потім буквально закохуються в творчий процес, вкладаючи частинку своєї душі у кожний стібок. Валентина Валентинівна вірить у чудодійну силу вишивки, тому жодної своєї роботи, а їх понад 60, не продала – більшу половину подарувала своїм рідним і друзям. Робить усе це з любов’ю у серці.

На відкриття виставки прийшли друзі, колишні колеги Валентин Валентинівни, студенти професійно-педагогічного коледжу ГНПУ ім. О. Довженка - майбутні викладачі трудового навчання, любителі вишивання, користувачі бібліотеки. Майстриня поділилась своїм досвідом з техніки вишивання, провела майстер–клас при твореннні картини «Осінь», розповіла про кількість кольорів та відтінків, про термін виконання деяких із своїх робіт.

Присутні довго не розходились, роздивлялись картини, фотографували їх, писали вдячні відгуки.     

Глухівська центральна районна бібліотека стала першим виставковим залом для колекції Петрусенків, але хотілося, щоб про них дізналися в усій Україні, далеко за її межами.  

Увага!

02.06.2020 року о 10.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 19) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального та дорожнього господарства, будівництва, архітектури та надзвичайних ситуацій, енергоефективності та енергозбереження.

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради