На Великописарівщині відкрили меморіальну дошку на честь воїна-афганця

Минулого вівторка в селі Братениця Дмитрівської сільради, що на Великописарівщині, відбулася визначна подія. Було відкрито меморіальну дошку на честь геройськи загиблого в радянсько-афганській війні — 28-річного Миколи Шевченка. Саме наш земляк став лідером повстання полонених воїнів у таборі Бадабер, що знаходився на території Пакистану.

Серед почесних гостей на урочистостях — рідна сестра героя Тамара Бабійчук (у дівоцтві Шевченко), а також три кузини. Рідня прибула з Херсонщини та сусідніх із Великописарівщиною сіл Російської Федерації. Жінки вже у літах і сліз не стримують. Серце стискає жаль за свою кровиночку — старшого брата, який голову склав на чужій афганській землі…

... Велелюдний, як для такого маленького села мітинг. Ветерани-афганці, які з’їхались із сусідніх районів та Сум, стоять, схиливши голови. Під урочисті промови пригадують свою воєнну юність, загиблих друзів. Кажуть, донедавна на Великописарівщині шанували чотирьох загиблих воїнів-афганців, а нині їх буде п’ятеро — разом із Миколою Шевченком. Усього ж через Великописарівський райвійськкомат на афганську війну призивався 101 солдат.

Урочиста мідь військового оркестру — підняття прапора під державний гімн. Меморіальну дошку відкривають меценат Сергій Карпенко, воїн-афганець, полковник-вертолітник Володимир Щеглов, очільник районної ради Дмитро Сипко та голова райдержадміністрації Григорій Сіденко, керівник місцевого сільгосппідприємства Анатолій Мороз та інші. Під салют, що розриває тишу сільської глибинки, військові віддають честь.

Здається, навіть вітер завмер, коли місцева громада хвилиною мовчання поминає свого полеглого земляка. Школярики трохи нітяться від уваги стількох відео - й фотокамер, але все ж почуваються гордо: в їхній старій школі колись навчався справжній Герой. А отже, їм є ким пишатись і на кого рівнятись…

— Величезна подяка меценату, ініціатору сьогоднішнього дійства, «свята зі сльозами на очах» Сергію Карпенку, — зазначає рідна сестра загиблого Миколи Шевченка Тамара Іванівна. — Адже саме з легкої руки цієї небайдужої людини все й закрутилося. До нашого Колі (загиблого героя Миколи Шевченка) — суспільна увага, пошана від земляків. До того ж нам тільки обіцяли, але ніхто до справи не брався. А сьогодні, погляньте, і старші люди, хто знав Колю, зібралися, і маленькі школярі. І дошку меморіальну відкриваємо. А отже, справедливість перемагає.

Вшанувати подвиг героя прибула ціла делегація з колишніх воїнів-афганців, які стали головними дійовими особами на урочистостях із нагоди відкриття меморіальної дошки на Братеничанській школі, де навчався Микола Шевченко.

Урочистості зі вшанування подвигу героя продовжилися в районному Будинку культури, що цього дня не міг вмістити всіх бажаючих  привітати воїнів-інтернаціоналістів. Присутнім було продемонстровано фільм про повстання в таборі Бадабер, про те, як встановлювали героїв, які підняли повстання. Дивом врятувався один із наших полонених, який через фотографію Миколи Шевченка вгадав того, хто підняв повстання і загинув смертю хоробрих.

Перед присутніми виступив великописарівський селищний голова Леонід Клизуб — колишній воїн-інтернаціоналіст. Зокрема він сказав, що у кожного покоління свої герої, і давно вже афганську війну називають неправильною і несправедливою. Але від того не стають меншими подвиги колишніх воїнів-афганців, які чесно виконували свій військовий обов’язок і втрачали життя та здоров’я на чужині. І пам’ятати про це потрібно, хоча б через повагу до загиблих воїнів, упевнених, що вони борються за світлі ідеали та за інтереси своєї Батьківщини.

На урочистостях воїнам-інтернаціоналістам були вручені подяки та інші відзнаки. Місцеві артисти підготували чудовий концерт. А особливу увагу присутніх прикували пісні воїна-інтернаціоналіста, колишнього вертолітника Володимира Щеглова.

До пам’ятного знака воїнам-афганцям на Великописарівщині учасники зібрання поклали квіти.

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Субота, 15 лютого 2020, 16:51

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради