Депутати Великописарівської райради та працівники Гетьманського парку врятували заповідний край від розорювання

На сесію районної ради надійшла для розгляду технічна документація на земельну ділянку, розташовану на березі Ворскли, неподалік курганів біля села Олександрівки (очевидно, скіфського періоду) з метою передачі її у землекористування.

Варто зазначити, що ділянка площею близько 25 гектарів знаходиться на крутому схилі пагорба і її використання було раніше заплановано під пасовище, а не для вирощування сільгоспкультур. Розорювання схилу призведе до того, що з часом схил, позбавлений рослинності, просто змиє у Ворсклу. Тому депутати, розглянувши питання, одностайно прийняли рішення не затверджувати таку технічну документацію.

У той же час від керівництва Гетьманського національного природного парку (ГНПП) надійшло звернення про створення на даній ділянці землі ландшафтного заказника. Озвучив цю думку працівник ГНПП Михайло Обідець. Михайло Петрович повідомив, що науковці, які обстежували вказану територію, були в захопленні від різномаїття флори та фауни на цій місцевості. Воно в дечому переважає навіть знамениту Михайлівську цілину. Тут є декілька червонокнижних видів рослин, багато лікарських трав, цікавих видів комах тощо. Тож не варто навіть думати про те, щоб передати цю територію під розорювання та вирощування сільгоспкультур. Великописарівщина не позбудеться ще одного самобутнього мальовничого куточка, який з часом можна бути перетворити на перлину туризму. Не слід забувати, що тут знаходяться  скіфські кургани, тому місцевість має ще й неабияку археологічну цінність.

Михайло Обідець повідомив, що розраховує на підтримку депутатів у питанні створення тут ландшафтного заказника «Великописарівські кургани». Нагадаємо, що заказник відрізняється від заповідника тим, що тут можна полювати, проводити певні господарські роботи тощо.

До речі, на вказаній території знаходиться верхня точка туристичної екологічної стежки «Дивосвіт Слобожанщини». Тому Михайло Петрович запросив депутатів на екскурсію з тим, щоб особисто пересвідчитися у важливості збереження цього куточка нашої місцевості, який має ще й краєзнавче значення. Тут постійно проводяться екскурсії для учнів шкіл району, гостей із-за його меж.

Депутати одностайно підтримали ідею створення ландшафтного заповідника, а голова районної ради Дмитро Сипко пообіцяв узяти це питання на особистий контроль і шукати підтримку в реалізації задуму на вищому рівні.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради