Прийшов Спас — усі в гості до нас!

Усі дороги Кириківської громади в день яблучного Спасу вели до Яблучного, бо там, традиційно, в це свято відзначають іменини села.

Тож жителі багатьох населених пунктів об’єднаної територіальної громади приїхали в Яблучне. Особливо багато було рябинівців. Утім були тут і представники інших сіл району, бо день села в Яблучному завжди урочистий і цікавий. Але у тих, хто систематично відвідує яблучненські іменини, складається враження, що роблять тут це свято з кожним роком все кращим, все пишнішим і масштабнішим. 

Очевидно, цьому сприяє певною мірою яблучненський патріотизм, бо і місцеві жителі, і вихідці з Яблучного за можливості намагаються допомогти старості Павлу Гученку в організації свята. Так, цього року до рідного села приїхав добре відомий жителям Великописарівщини Геннадій Дорошенко, який нині очолює Сумську райдержадміністрацію. Він привіз із собою учасників художньої самодіяльності. Аматори сумської сцени добре, можна сказати, професійно, попрацювали, піднявши всім і без того святковий настрій. Вніс в це свою лепту і ансамбль із сусідньої Харківщини. Слід відзначити, що захід розпочався співом рябинівського дитячого духового оркестру під керівництвом Леоніда Проценка. Ця піднесеність задала тон всьому святу і супроводжувала його до самого завершення.

Першим привітав земляків із днем села сільський староста Павло Гученко. До об’єднання в громаду він був сільським головою, але й після утворення ОТГ Павло Миколайович не намагається перекласти вирішення місцевих проблем на селищну раду. Як справжній господар, він і нині організовує земляків на роботи з благоустрою, співпрацює із ПАФ «Подоляка» та місцевими підприємцями, які допомагають робити село кращим. Тому яблучненці, можна так сказати, відчувають себе згуртованою родиною. Було на святі чимало об’єднуючих громаду моментів: підняття прапора Яблучного, частування смаколиками з борошна з яблучненської землі, точніше — короваями, бо спекли їх місцеві умільці аж три, щоб вистачило усім; хвилина мовчання за тими, хто не повернувся, захищаючи рідну землю; вшанування земляків, які на сході України боронять Вітчизну, віншування місцевих ювілярів, найстарших та наймолодших жителів села. Староста Яблучного Павло Гученко частині з них вручив подарунки. Відзначив він і юних земляків, вихованців дитсадка й школярів молодшої ланки, які взяли участь у конкурсі малюнків «Моє село», спеціально проведеного до Дня села.

Жителів Яблучного зі святом привітали також очільник районної ради Дмитро Сипко і голова райдержадміністрації Григорій Сіденко. Не шкодував теплих слів землякам Геннадій Дорошенко. До вітальних слів приєдналися усі старости населених пунктів Кириківської об’єднаної територіальної громади і її голова Іван Мороз, який нагородив старосту Яблучного Павла Гученка грамотою і подарунком за сумлінне ставлення до своїх професійних обов’язків. Представник ПАФ «Подоляка» Григорій Ваценко відзначив на святі кращих працівників сільгосппідприємства.

Справжнім подарунком для дітей Яблучного, а особливо для їхніх батьків, стала новина, що всі розваги, морозиво й солодка вата для дітей на святі безплатні. І на гірках, і на батутах малеча бавилася досхочу, не трусячи при цьому батьківські гаманці. А солодкою ватою смакували як малі діти, так і дорослі «дівчатка», яким уже давно за «…дцять». Ті ж дорослі, які не падкі на солоденьке, могли посмакувати козацьким кулешем із казанка, шашликами, канапками. І все це безплатно, майже як на іноземних курортах, де «все включено». Був для всіх бажаючих і вітамінний десерт: знаний у районі (і за його межами) виноградар Віталій Цехмістро подарував землякам на свято цілий ящик винограду. А потім була святкова дискотека, тривала вона за північ. Її провели музиканти з Кириківки і Охтирки на запрошення сільського старости.

Кошти на організацію і проведення свята виділили місцеві фермери й підприємці: Руслан Титаренко (ПАФ «Подоляка»), Руслан Конєв, Олександр Бердута, Павло Коваленко, Леонід Малиновський, Леонід Батожський, Микола Соловей, Валерій Скрипченко, Олексій Костенко. Їм і земляку Геннадію Дорошенку висловлюють подяку всі яблучненці.

Також читайте:

Увага!

24.09.2020 року о 14.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради