«Круглий стіл» у Великописарівській районній раді щодо формування регіональної політики з протидії торгівлі людьми

У жовтні цього року Сумська обласна рада та громадська організація «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» підписали Меморандум про співпрацю у рамках проекту «Зміцнення громадського контролю щодо формування та реалізації політики у сфері протидії торгівлі людьми в Сумській області» з метою проведення відповідних інформаційних кампаній у територіальних громадах. 

У рамках меморандуму щодо співпраці з громадською організацією Великописарівська районна рада зібрала «круглий стіл» на тему: «Формування регіональної політики з протидії торгівлі людьми в Сумській області», який провели представники громадської організації «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини». Принагідно слід відзначити, що ця неприбуткова громадська організація уклала угоду з Міжнародною організацією з міграції  щодо партнерства та співробітництва в реінтеграції та реабілітації осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

Відразу варто з’ясувати, що включає в себе поняття «торгівля людьми». Це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином. Апід експлуатацією людини розуміються всі форми сексуальної  експлуатації, використання в порнобізнесі, примусову працю або примусове надання послуг, рабство або звичаї, подібні до рабства, підневільний стан, залучення в боргову кабалу, вилучення органів, проведення дослідів над людиною без її згоди, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, примусову вагітність, втягнення у злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах тощо.

Одним із різновидів такої експлуатації є добре знайомі жителям Великописарівщини ситуації, коли наші земляки виїжджали за кордон (чи то в Росію, чи то в Європу), працювали там, де їх дурили і заробітку не виплачували. Більшість заробітчан, повернувшись додому, цю проблему замовчують.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради