«Круглий стіл» у Великописарівській районній раді щодо формування регіональної політики з протидії торгівлі людьми

У жовтні цього року Сумська обласна рада та громадська організація «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» підписали Меморандум про співпрацю у рамках проекту «Зміцнення громадського контролю щодо формування та реалізації політики у сфері протидії торгівлі людьми в Сумській області» з метою проведення відповідних інформаційних кампаній у територіальних громадах. 

У рамках меморандуму щодо співпраці з громадською організацією Великописарівська районна рада зібрала «круглий стіл» на тему: «Формування регіональної політики з протидії торгівлі людьми в Сумській області», який провели представники громадської організації «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини». Принагідно слід відзначити, що ця неприбуткова громадська організація уклала угоду з Міжнародною організацією з міграції  щодо партнерства та співробітництва в реінтеграції та реабілітації осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

Відразу варто з’ясувати, що включає в себе поняття «торгівля людьми». Це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином. Апід експлуатацією людини розуміються всі форми сексуальної  експлуатації, використання в порнобізнесі, примусову працю або примусове надання послуг, рабство або звичаї, подібні до рабства, підневільний стан, залучення в боргову кабалу, вилучення органів, проведення дослідів над людиною без її згоди, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, примусову вагітність, втягнення у злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах тощо.

Одним із різновидів такої експлуатації є добре знайомі жителям Великописарівщини ситуації, коли наші земляки виїжджали за кордон (чи то в Росію, чи то в Європу), працювали там, де їх дурили і заробітку не виплачували. Більшість заробітчан, повернувшись додому, цю проблему замовчують.

Підготовка до сесії обласної ради

Пленарне засідання 31 сесії Сумської обласної ради відбудеться 20 грудня 2019 року

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube