На сесії Великописарівської районної ради

Питання, які планувалися на дев’яту сесію сьомого скликання Великописарівської районної ради, були попередньо розглянуті на засіданнях постійних комісій та президії районної ради.

Тільки одне — щодо оптимізації шкільної мережі, зокрема зменшення освітнього ступеня Олександрівського й Братеничанського НВК — вирішили перенести на наступну, листопадову сесію, оскільки відповідні документи подали до районної ради занадто пізно — тільки напередодні проведення сесії. Хоча, зважаючи на те, що в цих школах менше 25 учнів, зменшення освітнього ступеня аж ніяк не вдасться уникнути.

У цілому ж на пленарному засіданні розглянули 28 питань, серед яких значна частина стосувалася внесення змін до районних програм, а відтак — і до районного бюджету. Зокрема депутати ухвалили зміни до програми «Поліпшення умов для навчання та виховання учнів закладів освіти Великописарівського району на 2016 рік» у зв’язку із передачею субвенцій із бюджетів Вищевеселівської та Дмитрівської сільських рад до районного бюджету для встановлення вікон у дошкільній групі Вищевеселівського НВК та придбання принтера й обладнання для нього в Братеничанському НВК.

Начальник відділу освіти Сергій Дмитриченко також ініціював зміни до програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016 рік, затвердження Порядку забезпечення пільгового проїзду учнів та педагогічних працівників до місця навчання і додому на 2016 рік у новій редакції. За підтримки депутатів райради освітяни списали добру купу застарілого обладнання, оскільки, як пожартував начальник відділу освіти, незабаром низка шкіл «відріжеться» від усього районного шкільного загалу і ввійде до складу нової громади, то, аби їх туди прийняли, вирішили позбавитися від давнього мотлоху.

Дали добро депутати й на продаж нежитлової будівлі відділу освіти — приміщення Розсошівської школи, яка з 2012 року не функціонує. Незважаючи на те, що відділ освіти утримує охоронців, це не вберігає приміщення від руйнування. Розсошівський сільський голова Сергій Лоцікін виступив проти продажу приміщення, аргументуючи це тим, що в селі немає приміщення для дитячого садочка. У той же час утримувати всю велику будівлю сільрада не в змозі. Тому депутати прийняли рішення про продаж шкільного приміщення, а сільській раді допомогти у придбанні меншого приміщення для дошкільнят.

Депутати проголосували за внесення змін до низки соціальних програм, ініційованих заступником начальника управління соціального захисту Олександром Зінченком, підтримали зміни до програм у сфері охорони здоров’я, запропоновані головним лікарем ЦРЛ Романом Побідинським.

На сесії затвердили районні цільові програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2016-2018 роки та комплексну програму «Молодь Великописарівщини» на 2016-2020 роки. У зв’язку зі змінами до ряду програм були внесені й зміни до Програми економічного й соціального розвитку Великописарівського району на 2016 рік та до районного бюджету на поточний рік.

Також депутати райради затвердили звіт про виконання районного бюджету за дев’ять місяців. Фактично за звітний період до бюджету надійшло понад 100 млн. грн., значну частину яких становлять дотації та субвенції з державного бюджету. А власних надходжень за 9 місяців отримано 13,6 млн. — це на 57,8% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Окрім бюджетних, соціальних та майнових питань, на сесія розглянула й політичне питання:про підтримку постанови Верховної Ради України від 27 січня 2015 року № 129-VIII «Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором». Депутати райради підтримали звернення своїх колег із Верховної Ради.

Увага!

24.09.2020 року о 14.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради