Селяни Великописарівщини тішаться: до них «прийшла» цивілізація

Цього тижня голова Великописарівської районної ради Дмитро Сипко відповідно до затвердженого графіка побував на території Катанської сільської ради, де поспілкувався із сільським головою Іваном Зеленіним про нагальні проблеми населених пунктів сільради та провів прийом громадян.

Окрім традиційних соціально-економічних питань, із якими звертаються люди до голови райради, цього дня перед ним були порушені й дещо неординарні питання, що стосуються порушення унормованого щоденного побуту селян. Дмитро Сипко пообіцяв розібратися в ситуації й сприяти вирішенню її в законодавчому полі.

Голова райради відзначив позитивні зміни, що відбуваються в Катанському, зокрема в благоустрої села та поліпшенні стану об’єктів соціальної сфери: нині тут проходить капітальний ремонт пам’ятника воїнам-визволителям та облаштування прилеглої території, новеньким парканом огороджено територію навколо клубу, ФАПу та пам’ятника, проведено капітальний ремонт даху Катанського сільського клубу і на цей час вже з’ясовано питання його опалення, що дасть можливість закладу культури повноцінно функціонувати і в зимовий час.

До складу Катанської сільської ради входить невеличке мальовниче село із красивою назвою — Березівка. Тут завершилися роботи з відновлення вуличного освітлення. Тож у період, коли день короткий, березівці у вечірній і нічний час можуть тішитися, що й до них «прийшла» цивілізація.

Як розповів Іван Зеленін, це стало можливим у зв’язку із збільшенням надходжень до сільського бюджету завдяки раціональному підходу до використання земель. Справа в тому, що в Катанському пустувало декілька земельних ділянок загальною площею в 102 га, що не оброблялися майже двадцять років і поросли не те що бур’янами, а справжнісінькими деревами. Після аукціону, проведеного обласним відділенням Держземгеокадастру, вдалося знайти орендаря на ці землі. Ним став сільгоспвиробник із сусіднього Тростянецького району Олександр Линник.

У результаті торгів вартість оренди окремих ділянок зросла до 13% від вартості землі. Тепер ці ділянки обробляються. Цього року вже й урожай зібрали, а сільська казна поповнилася додатковими 250 тисячами гривень, які й були використані на благо катанської громади. Тепер орендар укладає договори оренди ще й з пайовиками, при чому орендна плата відповідно до договорів одна з найвищих у районі.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради