День села Олександрівка Великописарівського району

До дня села Олександрівський сільський клуб було не впізнати. Відремонтовано фасад, територію перед ним викладено тротуарною плиткою. Тут також замінили на сучасні вхідні двері.

На порозі гостей зустрічав особисто Дмитрівський сільський голова Михайло Скоромний. Побачивши делегацію з Великої Писарівки на чолі з головою районної ради Дмитром Сипком, Михайло Андрійович ще здалеку з притаманним йому темпераментом почав з гордістю розповідати про здобутки громади за останній час.

І керівникові дійсно є чим пишатися, за його словами разом із депутатським корпусом сільської ради, місцевими сільгоспвиробниками та підприємцями вдалося вирішити низку проблем, що накопичувалися роками. Найголовніше — напередодні Дня села було підключено вуличне освітлення і тепер в Олександрівці та Шевченковому сміливо можна ходити темної частини доби. Особливо це важливо для місцевих жителів тому, що багато хто з них працює за межами села та й школярі навчаються у Великій Писарівці. Отож добиратися взимку їм доводиться не те, що в сутінках, а в темряві.

Як повідомив під час розмови сільський голова, бюджет Дмирівської сільської ради ще декілька років тому був одним із найнасиченіших у районі: на рахунках лежали сотні тисяч гривень. От тільки витратити їх не було можливості, бо розпоряджатися цими коштами заборонялося. Тепер же рахунки порожні, але кошти, зняті звідтіль, працюють на громаду. Майже півмільйона гривень було спрямовано на ремонт доріг. На підтримку закладів освіти і медицини сільської ради спрямовано близько 175 тис. грн.

Крім того розв’язуються і поточні питання жителів сільської ради та установ. Так, соціальним працівникам, які обслуговують громадян похилого віку було придбано три велосипеди. Для дітей в Олександрівці встановлено два ігрових майданчика, а також нове облаштування для трьох колодязів. Виділяється матеріальна допомога громадянам, які перебувають у скрутному матеріальному становищі, учасникам бойових дій тощо.

Сільський голова ще довго міг розповідати про досягнення своєї громади, якій дійсно є чим пишатися, але, як то кажуть, пролунав третій дзвінок і усіх запросили на святковий концерт. А у залі, що вміщує більше трьохсот глядачів, не було жодного вільного місця. Тому ті, хто запізнився, поспіхом заносили для себе стільці.

Вітальні слова до присутніх на святі сказали почесні гості — очільник районної ради Дмитро Сипко і голова райдержадміністрації Григорій Сіденко. У свою чергу від громади їм було вручено коровай із зерна нового врожаю. Щоправда, витвір хлібобулочного мистецтва знову було передано громаді і після завершення урочистостей багатьом присутнім дісталося по смачному шматочку короваю, який роздавали на виході із глядацької зали.

Останніми роками жителі села не часто бачили на рідній сцені заїжджих артистів. Тому виступи жіночого ансамблю «Писарівчанка», солістів Петра Березюка, Олени Лазарашвілі, Марини Мамонтової та інших сприймали на «ура» і оплесками довго не відпускали зі сцени. Хоча і часу для виступу артистів було відведено не так і багато. Справа у тому, що під час концерту вручалися подарунки заслуженим людям громади. А їх було відзначено не багато, ні мало — 43.

Із особливим піднесенням сільський голова Михайло Скоромний розповідав про основного мецената громади, керівника сільгосппідприємства ім. Шевченка Анатолія Мороза - просто достойної людини, якому всенародне визнання від громади - усі глядачі в єдиному пориві піднялися, щоб стоячи, оплесками продемонструвати Анатолію Морозу свою повагу і вдячність за його добрі справи. У цей час сільський голова здавався більш розчуленим, ніж сам нагороджуваний.

Утім, добрі слова Михайло Андрійович знайшов для кожного, хто піднімався за нагородою на сцену сільського будинку культури. Кожного він розціловував, обнімав, і вручав, вручав і знову вручав подарунки. Серед тих, кому дісталися вітання цього дня були учасники бойових дій Надія Степанівна і Григорій Іванович Ракові; учасники АТО Віталій Зінов’єв, Олександр Ліханов, Сергій Бірюков, Сергій Надточий; найстарша жителька села 1926 р.н. Марія Василівна Іншина; орденоносці Ганна Яківна Почерніна й Олександра Яківна Токар; багатодітні мами Антоніна Сергіївна Шевченко, Ольга Олександрівна Котова, Наталія Петрівна Сазонова, Оксана Володимирівна Чеботарьова; Ніна Іванівна Воротінцева, Олена Сергіївна Просяник, Ніна Максимівна Перепічай, Пелагія Дмитрівна Чеботарьова, Марія Данилівна Сінчура; учасники ліквідації аварії на ЧАЕС Микола Миколайович Кононенко, Анатолій Федорович Шлома, Володимир Сергійович Скоромний, Любов Миколаївна Притула.

Крім того не забули й про ювілярів і тих, хто в цьому році святкує срібне, смарагдове і діамантове весілля. Поздоровили також молодих мам та їхніх діточок. Традиційно нагородили «пилососами» (мітлами) власників зразкових господарств, серед яких родини Кононенків, Леонових, Риліних, Токарів, Красненків, Скоромних, Красовських, Волошенків.

Довго не відпускав зі сцени сільський голова чи не найзаслуженішого депутата сільської ради Олександра Івановича Яковенка, якого вже вчетверте обради депутатом. Його Михайло Скоромний характеризував як небайдужого громадянина, доброго господаря і просто як хорошу людину. Ще один депутат сільської ради Сергій Іванович Леонов отримав окрему подяку за смачну кашу, яку приготував для усіх гостей свята. Кашею пригощалися усією громадою за столами після завершення концерту. А сільський голова вкотре наголошував за дружним застіллям, що на проведення свята не було задіяно жодної копійки бюджетних коштів. Усі витрати на себе взяли спонсори Анатолій Мороз, Микола Надточий, Петро Кручак, Олександр Литвин, Юлія Овчаренко, Анатолій Луговий, Валентина Шеховцова та інші благодійники.

Завершилися святкування салютом, який було видно і в районному центрі, йнавіть у сусідній Росії. А в цей час сільський голова, колишній десантник Михайло Скоромний спрямовував зусилля, щоб розборонити місцевих забіяк, які традиційно з’являються під час будь-яких святкувань. І за відгуками земляків це йому вдалося.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради