У Яблучному вміють і святкувати, і гостей шанувати

Цікаво і захоплююче щороку проходить День села у Яблучному, що на Великописарівщині. Організатори свята з відповідальністю ставляться до підготовки: продумують цікавий сценарій, запрошують неординарних людей, відзначають кращих із кращих.

Ось і цього разу у центрі села зібралися яблучненці, гості, запрошені. Багато яскравих декорацій, виставка квітів — усе додавало колориту й неповторності святові.

Ведучі розпочинають урочистості й надають слово господарю села Павлу Гученку. Павло Васильович привітав кожну сільську родину з подією, на яку завжди чекають із нетерпіння як дорослі, так і діти. Ось почесно піднімають прапор села й Державний Прапор, звучить Гімн України. Запашним хлібом-сіллю на вишитому рушникові як символом гостинності, поваги і достатку, вирощеним дбайливими працьовитими руками людей, зустрічають гостей. До слів вітань долучаються заступник голови райдержадміністрації Микола Петренко, заступник голови районної ради Валентина Кадничанська, начальник відділу освіти Сергій Дмитриченко, начальник відділу культури Тетяна Ключник, директор районного будинку культури Тетяна Гонтаренко.

Здавна щиро цінують яблучненці своїх добрих сусідів — кириківців, де головою Анатолій Ставицький, адже в народі говорять, що ближні сусіди — найкращі родичі. Тому й підтримують із ними хороші стосунки. То ж як не запросити сусідів на хліб-сіль, на щире слово, на мудру бесіду?

Однією дружною родиною живуть жителі Яблучного, трудяться і дбають про своє рідне село з такою милою серцю назвою. Усі вони заслуговують на повагу й відзнаку.

У Яблучному завжди шанобливо ставляться до людей поважного віку, адже вони є гордістю сільської родини. Молодші часто звертаються до них за порадами й допомогою. Вітання в День села приймали також й інші ювіляри, які святкуватимуть цього року чи вже відзначили ювілейні Дні народження, — 20, 25, 30, 50, 60, 75, 80, 85 років.

Село Яблучне здавна славне своїми господинями. З весни й до самих морозів буяють доглянуті квіти біля садиб яблучненців, створюючи красу й милуючи око перехожих. І виставку квітів на святі організували саме вони, дбайливі господарочки, любителі квітів, щоб порадувати своїх земляків яблучненською красою.

Жоден із відзначених на святі не залишився без подарунків, і кожному особисто були адресовані музичні вітання. А дарували їм хвилини душевної насолоди учасники художньої самодіяльності — жіночий вокальний ансамбль „Сузір’я”, танцювальний колектив Яблучненського СБК, учні Яблучненської школи, вихованці ДНЗ „Струмочок”, дует у складі Тетяни Літвінової та Юлії Гонтаренко та інші.

Учасники заходу щиро вдячні постійним спонсорам усіляких свят, завдяки яким завжди буває весело, цікаво й смачно. Це вони завжди створюють для своїх земляків справжні свята.

Уміють яблучненці святкувати й гостей шанувати. Та ще й у свято Яблучного Спасу. Після закінчення врочистої та концертної програм уся громада пригощалася смачною кашею, юшкою, медом, пампушками та усілякими наїдками й напитками, що приготували вдалі яблучненські господині, а також одночасно слухала виступ духового оркестру інженерного полку міста Охтирка, який став приємним сюрпризом на святі.

А ще працювали атракціони, торгові точки. Так що свято вдалося на славу.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради