Очільники самоврядування Великописарівщини розглянули актуальні питання

Великописарівська районна рада провела семінар для сільських і селищних голів на тему: «Повноваження органів місцевого самоврядування щодо забезпечення правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян».

Відкриваючи семінар, голова районної ради Дмитро Сипко зазначив, що тема забезпечення правопорядку на території району є досить важливою, тому співпраця правоохоронців із органами місцевого самоврядування набуває все більшої актуальності.  

Заступник начальника відділення поліції у Великописарівському районі Юрій Сидоренко коротко охарактеризував криміногенну ситуацію, яка, на жаль, погіршується, оскільки через економічні проблеми в країні та зниження рівня життя знаходиться все більше охочих поживитися на чужому. Тож тільки за п’ять місяців поточного року до відділення поліції надійшло 799 повідомлень про правопорушення, із них 88 занесено до єдиного державного реєстру. Більшість правопорушень — це крадіжки, немало випадків і з’ясування міжособистих стосунків, що закінчуються легкими тілесними ушкодженнями. Найбільше повідомлень про правопорушення надійшло із Кириківки (27) та Великої Писарівки (24).

Юрій Сидоренко відзначив, що відсоток розкриття злочинів у нашому районі один із найвищих у області й становить 78%. У цьому, за словами заступника начальника відділення поліції у Великописарівському районі, велика заслуга саме органів місцевого самоврядування, з якими тісно співпрацюють дільничні інспектори. Утім такої допомоги недостатньо, оскільки фінансове забезпечення поліції не дає можливості дільничним завжди бути оперативними і щодня виїжджати на закріплені за ними території. Тому він звернувся до сільських і селищних голів із проханням розробити й затвердити місцеві програми з правопорядку та знайти можливість фінансування заходів для профілактики злочинності та боротьби з нею.

Також Юрій Сидоренко акцентував увагу на необхідності приділяти більше уваги самотнім людям похилого віку, які все частіше стають жертвами злочинців. Їм необхідно пояснювати, аби не були довірливими, особливо із незнайомими людьми. Через листонош і соціальних робітників правоохоронці роздали листівки із інформацією, як не потрапити на гачок ошуканців.

Начальник сектору превентивної діяльності дільничних інспекторів районного відділення поліції Ярослав Пугач, розповідаючи про співпрацю своїх підлеглих із сільськими й селищними радами, подякував представникам самоврядування, завдяки яким часто вдається запобігти правопорушенням.

Представник кримінальної поліції у справах дітей Юрій Романенко звернув увагу на профілактику правопорушень серед неповнолітніх, оскільки почалися літні канікули й діти мають багато вільного часу. Якщо торік було зареєстровано 5 правопорушень, здійснених неповнолітніми, то цього року тільки за п’ять місяців таких правопорушень уже 7.

Правничими питаннями семінар для сільських і селищних голів не обмежився. Розглянули на заході питання про можливість бюджетних організацій здійснювати передоплату за електроенергію, про сприяння місцевого самоврядування в організації призову, про роботу ветеранських організацій у населених пунктах району, про можливість введення до штату сільських рад посад фахівців із соціальної роботи.

Начальник фінансового управління Іван Бондаренко нагадав, що через зміни у бюджетному законодавстві зросли місцеві доходи. Проте в частини сільських рад немалі кошти протягом майже півроку лежать «мертвим» багажем, хоча мали б служити громадам. Також він порушив тему пільгових перевезень на районному рівні, що покладається тепер на місцеві бюджети. Сільські голови підтримують цю пропозицію, але виступають за адресну допомогу, а не за дотування перевізників.

Про фінансування закладів освіти у 2016 році та облік дітей на територіях сільських і селищних рад розповів начальник відділу освіти Сергій Дмитриченко. На семінарі були порушені й питання держзакупівель через систему «Прозоро», децентралізації та інші.

Підсумок розмові підбив голова районної ради Дмитро Сипко.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради