Лунала пісня миру, щастя і добра у великописарівській Рябині

Районний фестиваль, присвячений 118-ій річниці від дня народження Єгора Хомича Мовчана „Таланти кобзарського краю” побував у Рябинівській сільській раді.

Як могутня ріка бере силу з маленьких джерел, так і культурна спадщина рябинівських артистів за рахунок родинної історичної спадщини — української пісні - не дає забути традиції і звичаї свого народу. Пісня — духовний скарб, що розповідає про велич співучих мешканців с. Рябини.

Подібні свята — це збереження пам’яті про видатних осіб чи події, це завжди почесно і відповідально. До таких свят працівники закладу культури ретельно готуються, підбираючи найкращі художні номери, аби порадувати своїх земляків і гостей свята.

Фойє Рябинівського будинку культури було прикрашене виробами місцевих умільців. А в Рябині, як відомо, їх чимало. Тут живуть успішні майстри й майстрині в’язання, народної вишивки, різьблення тощо, творці красивого й корисного, які не дають нікому забути народні традиції своїх земляків.

Заступник голови районної ради Валентина Кадничанська, рябинівський сільський голова Сергій Павлушенеко, начальник відділу культури Тетяна Ключник, директор центральної бібліотечної системи Зіна Грабар, які були присутні на святі, привітали всіх із фестивалем, побажали учасникам художньої самодіяльності і жителям Рябини творчих здобутків, а фестивалю — легкої ходи.

Розпочався концерт виступом зразкового духового оркестру Рябинівського будинку культури (керівник Леонід Проценко) — гордістю Рябини. Без нього у селі не проходить жоден захід. Без мелодії духового оркестру, що збуджує душу і серце, не уявляють місцеві жителі жодного свята. Ще не один раз Леонід Проценко порадував своїми виступами, зокрема соло на саксофоні, а також дуетом разом із В’ячеславом Романчуком (труба). Учасники художньої самодіяльності Рябинівського СБК завжди до участі у святах залучають найменших жителів села, наше майбутнє — вихованців дитячого садка „Рибинка” (вихователь Дар’я Плис), які для своїх земляків підготували танець „Черевички”, а малюки з дитячого садочка „Мрія” (вихователь Валентина Юрченко) — танок „Вишиванка”. Піснею „Квітка-душа” порадувала присутніх учасниця гуртка солістів-вокалістів (керівник Ганна Клець) Ольга Панькова. Не менш вдало виступила з піснею „Донечка вкраїни” учасниця цього ж гуртка Лариса Харченко.

Завжди бажані на сцені учасники народного обрядового колективу Рябинівського СБК (керівник Ганна Романенко). Вони дарують своїм глядачам веселий настрій, позитивний заряд енергії. Цього дня для земляків вони підготували фрагмент обряду „Веснянка”. Не менш цікавим був виступ учасників драматичного гуртка (керівник Василь Москаленко) Людмили Гученко, Василя Москаленка, Каті Дудки та Ганни Клець зі сценкою „Теща і Єгипет”.

Цього дня звучали мелодійні пісні про родину, рідний край і Вкраїну, про кохання і людські стосунки. Так, тріо у складі учасників гуртка дитячого вокального співу (керівник Ганна Клець) Віти Баличевої, Тані Затулій і Богдани Хащини виконали пісню „На нашій Україні”, а квартет у складі Каті Дудки, Віти Наконечної, Каріни Петрової та Людмили Гученко — „Тільки в нас на Україні”. Пісню про дружбу заспівала для своїх земляків Даша Стаценко, а Каріна Петрова — „Таня, Танечка”. Віта Наконечна і Лєна Гученко подарували всім пісню „Теплий літній дощ”.

Бурхливими оплесками вітали глядачі виступ учасників гуртка вокального ансамблю (керівник Ганна Клець) Ольги Панькової й Олексія Прийми.

Ще багато-багато задушевних пісень лунало у приміщенні будинку культури. Учасники художньої самодіяльності подарували найкращі номери й настрій на цілий день незамінним шанувальникам їхнього таланту.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради