Проаналізувано стан благоустрою населених пунктів Великописарівщини

Великописарівська районна рада на базі фермерського господарства «Бантов» та Добрянської сільської ради провела виїзний семінар для сільських і селищних голів на тему: «Роль і завдання органів місцевого самоврядування в організації роботи благоустрою населених пунктів району».

Чому семінар з благоустрою проходив у фермерському господарстві? «Бантов» працює на території Ямненської сільської ради, зокрема в с. Спірному. І саме завдяки цьому господарству, яке створив Микола Бантов, Спірне отримало друге дихання після занепаду місцевого сільгосппідприємства на початку так званих нульових.

У селі створені нові робочі місця, село газифіковане значною мірою завдяки керівникові фермерського господарства. Останнім часом у Спірному бурхливо розвивається переробна галузь. Тут працює цех із виготовлення макаронної продукції, перші кроки робить м’ясопереробний цех. Налагоджена робота пекарні, де, крім декількох сортів хліба, випікають батони, різноманітні здобні булки, кекси, пиріжки, торти за цінами нижчими, аніж ті, що ввозяться в наш район із інших регіонів. Тому жителі населених пунктів району замовляють випічку, зокрема пиріжки, короваї, торти на громадські та сімейні урочистості.

Напередодні Великодня працівники розпочали випікання пасок, тож їхній смачний запах супроводжував учасників семінару. Щоб переконатися, що святкова випічка дійсно смачна, голова фермерського господарства «Бантов» після невеликої екскурсії сільгосппідприємством запросив сільських та селищних голів на дегустацію пасок до зали, де була організована виставка продукції їхньої переробної галузі. До речі, фермерське господарство приготували паски і для воїнів АТО. Цього тижня волонтери двічі збирали запашну випічку й везли її на буремний український схід.

Під час перебування в господарстві «Бантов» усі звернули увагу на доглянутий молодий сад, на відремонтований пам’ятник воїнам, які звільняли нашу землю від фашистської нечисті, на акуратні, дбайливо прибрані прилеглі території. Сільгосппідприємства під керівництвом Миколи Бантова (ф/г «Бантов» і ТОВ «Мрія») є тим стержнем, навколо якого тримаються і розвиваються населені пункти Ямненської сільської ради, оскільки заклади соціальної сфери отримують від них гарантовану матеріальну допомогу, а місцеві (й не тільки) жителі мають тут роботу. Тож голова районної ради Дмитро Сипко відзначив Ямненську сільську раду як хороший приклад співпраці місцевого товаровиробника із місцевим самоврядуванням.

А ось Добрянська сільська рада, де продовжився семінар, стала прикладом відповідальності місцевого самоврядування за майбутнє громади. Дмитро Сипко відзначив, що ця рада — рекордсмен за кількістю коштів (705 555 грн), спрямованих торік у соціальну сферу. І це підтвердили працівники закладів, у яких побували сільські й селищні голови. Зокрема директор Добрянського НВК Лідія Севідова розповіла, що майже 468 тисяч гривень із місцевого бюджету були використані на потреби освітянського закладу. На лікарняні закладі спрямовано 161 тисячу гривень, на сільський будинок культури — 48163 грн. 23819 грн. - на соціальну матеріальну підтримку жителів села.

Після огляду закладів соцсфери та об’єктів, де проводилися роботи з благоустрою, учасників семінару чекав фотоогляд та коротка інформація щодо санітарного стану населених пунктів Великописарівщини. У рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» та згідно із планом роботи семінару за декілька днів до його проведення працівники районної ради провели об’їзд населених пунктів району з метою ознайомлення зі станом роботи з благоустрою та приведення їх у належний санітарний стан. Із враженнями від цього об’їзду працівники райради познайомили й учасників семінару, які самі могли порівняти зі своїми територіями й зробити відповідні висновки. У цілому оцінка стану благоустрою була позитивною, хоча для багатьох сільських рад спільною проблемою є покинуті будинки, що з часом руйнуються й біля яких нема кому прибирати, та стихійні смітники, куди місцеві жителі вперто продовжують вивозити сміття.

Також на семінарі розглянули питання щодо особливостей поіменного голосування на сесіях сільських і селищних рад, оприлюднення результатів волевиявлення та розглянули низку інших актуальних питань.

Увага!

24.09.2020 року о 14.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради