Звіт свого голови жителі Пожні схвалили

Заслухати звіт пожнянського сільського голови Валентини Масалітіної, а також зустрітися з пожнянською громадою до сільського будинку культури прибули очільник обласних парламентарів Дмитро Сипко, голова райдержадміністрації Григорій Сіденко, керівники сільгосппідприємств «Світанок» Микола Надточий і «Рассвет» Юрій Гладченко, депутати районної ради - пожняни Володимир Гнілокозов та Іван Міронов.

Свій звіт перед земляками сільський голова Валентина Масалітіна розпочала з аналізу наповнення бюджету ради - у 2015 році його затвердили у сумі 349 тис. грн. Ураховуючи його обмеженість та велику кількість питань, які треба було з’ясовувати в своїй діяльності, сільська рада надавала пріоритет програмно-цільовим підходам у вирішенні проблем.

Валентина Василівна повідомила, що найбільшою бюджетною організацією на території села є Пожнянський навчально-виховний комплекс, у якому навчається 64 учні, виховуються 8 дітей дошкільного віку. Сільською радою було виділено 16300 грн. на харчування дітей, 2000 грн.- на ремонт.

На території сільської ради функціонує амбулаторія загальної практики сімейної медицини. На утримання закладу медицини направлено 5600 грн., із них 3 тисячі — на медикаменти для надання невідкладної допомоги хворим, 2 тисячі — на проведення поточного ремонту амбулаторії і 600 грн. — для придбання бакпрепаратів для туберкулінодіагностіки дитячого населення. У Пожні проживає 540 осіб, однак амбулаторія не забезпечена автомобільним транспортом швидкої допомоги.

У селі працює будинок культури на 250 місць, є бібліотека. У 2015 році за рахунок коштів місцевого бюджету було проведено поточний ремонт приміщення. Протягом 2015 року благоустроєно населений пункт та впорядкувано території установ і організацій, а також цвинтаря та прилеглої території до церкви. 50 тисяч грн. Пішло на капітальний ремонт огорожі кладовища.

Важливою проблемою для Пожні є ремонт доріг. На жаль, коштів на це не вистачає. Протягом зимового періоду проводилася розчистка доріг від снігу технікою фермерського господарства «Світанок», ФОП «Гнілокозов» та депутата сільської ради Віталія Білого.

На завершення виступу Валентина Масалітіна подякувала керівнику фермерського господарства «Світанок» Миколі Надточию, підприємцям Олександру та Володимиру Гнілокозовим, депутатам сільської ради Віталію Білому, Сергію Макоєдову, приватним підприємцям Олександру Севідову та Людмилі Міроновій, керівнику господарства «Рассвет» Юрію Гладченку, всьому депутатському корпусу сільської ради за підтримку та допомогу, яку вони надали минулого року.

Про діяльність фермерського господарства «Світанок» на території Пожнянської сільської ради розповів його керівник Микола Надточий. Микола Олександрович повідомив, що господарство обробляє тут близько 1000 га землі, і за це у минулому році перераховано до бюджету місцевої ради близько 190 тис. грн. У цьому році очікується зростання цих платежів майже вдвічі. Платежі могли б бути ще більші, але, на жаль, на території Пожнянської сільської ради дуже бідні грунти, їхній бонітет нижчий від грунтів Великої Писарівки майже вдвічі.

Микола Надточий поділився і своїм баченням розвитку території сільради. Минулого року сільгосппідприємство витратило для цього близько 50 тис. грн. Кошти виділятимуться і нині, але вирішити наболілі проблеми пожнян можна лише спільними зусиллями. А для цього представники громади повинні бути більш активними, розпочати хоча б із того, щоб навести лад на території села, не влаштовувати стихійні сміттєзвалища тощо. Безпосередньо на зустрічі Микола Олександрович вирішив проблему місцевої молоді та будинку культури. На звернення депутата районної ради, представника молоді Івана Міронова керівник «Світанку» відреагував одразу, пообіцявши виділити необхідні кошти для придбання обладнання.

В обговоренні доповіді виступив директор Пожнянської школи Володимир Заруба. Володимир Миколайович висловив занепокоєння майбутнім очолюваного ним закладу і попросив представників районної влади у випадку реформування освітніх закладів району Пожнянську школу зробити базовою.

Представників громади хвилювала низка іншихпитань. Так, Раїса Феєр запитала про перспективу освітлення деяких вулиць села. На жаль, як повідомила сільський голова Валентина Масалітіна, необхідних коштів для цього у сільраді немає. Проблема – важлива і її будуть вирішувати завдяки участі у різних міжнародних та державних проектах, із яких можна залучити кошти. Щоправда, для цього потрібно, аби й громада внесла певні, нехай і мінімальні, кошти.

Загалом звіт свого голови жителі Пожні схвалили і побажали Валентині Масалітіній успіхів у роботі.

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube