Саджанець плодового дерева сільському голові - як символ майбутнього розквітання солдатської громади

Перед земляками про свою діяльність звітувала сільський голова Солдатського Антоніна Вискребенцева. На захід прибули очільники району Дмитро Сипко і Григорій Сіденко.

На сьогодні удвох населених пунктах сільради проживають 779 мешканців: у Солдатському — 518 осіб, у Крамчанці — 261 особа.Минулого року тут народилось п’ятеро дітей, а померло 25 селян, прибуло на територію ради 10, вибуло 6 осіб. За минулий рік зареєстровано 1 шлюб. На території ради діють сільськогосподарське підприємство ТОВ Компанія “Суми-Агро”, фермерське господарство “Джерело”, а також ТОВ “Тарасівка — 99”.

За 2015 рік 130 сімей отримали субсидії на тверде паливо, скраплений газ та електроенергію. З бюджету сільської ради було виділено 6 000 грн. учасникам АТО, 1000 грн. ліквідаторам Чорнобильської катастрофи і 200 грн. дитині-інваліду; а ще на підтримку закладів освіти направлено 43 250 грн., зокрема на харчування дітей у Солдатському та Тарасівському НВК, на придбання пально-мастильних матеріалів для шкільних автобусів, а також на запчастини до них. Солдатському НВК було придбано стільці та матеріали для насосної станції. Відповідно до програми “Соціальна підтримка закладів охорони здоров’я на 2015 рік” Солдатській АЗПСМ та Крамчанському ФП виділено 40 000 грн. Ці кошти пішли на ремонт приміщень, закупівлю медикаментів, медичної апаратури, а також запчастин для автомобіля швидкої допомоги.

Придбано пально-мастильних матеріалів на суму 5 000 грн. для 13 Пожежно-рятувальної частини; 823 грн. виділено управлінню соціального захисту населення Великописарівської РДА на компенсаційні виплати особам, які доглядають літніх громадян.

Зрозуміло, що для сталої роботи сільської ради та розвитку території необхідні кошти. Сільська рада постійно проводить роботу для наповнення місцевого бюджету. Основний фінансовий документ на 2015 рік було затверджено в сумі з урахуванням змін 863,3 тисячі грн. Фактично ж надійшло 925,9 тис. грн. Основними платниками податків є сільськогосподарські підприємства. Так, ТОВ “Компанія Суми-Агро” використовує на території ради більше ніж 2,5 тис. га землі, зокрема паї у кількості 90 паїв загальною площею 221,367 га, укладено договорів оренди з пайщиками у кількості 768. Це сільськогосподарське підприємство, яке дає роботу мешканцям сільської ради, і саме від його роботи залежить матеріальний стан працівників та їхніх сімей.

Антоніна Вискребенцева у своєму виступі зазначила, що великою проблемою сільської ради залишається незадовільний стан доріг, як під’їзних, так і по селах. Кожного року проводиться грейдування ґрунтових доріг, але проблема цим не вирішується. Бо для того, щоб зробити капітальний ремонт доріг, потрібно на 1 км близько одного мільйона грн. За останні роки проведена реконструкція мереж вуличного освітлення на всіх вулицях, де нині працює 120 освітлювальних точок. Це дає змогу комфортно себе почувати в темну пору доби .

На завершення виступу Антоніна Михайлівна сказала, що головним завданням сільської ради є забезпечення нормального функціонування закладів освіти, охорони здоров’я, культури, забезпечення населення якісними послугами. Але іноді й добре слово, привітне спілкування лікує людину краще за дорогі ліки.

Після звіту голови для присутніх у залі відбувся чудовий концерт за участі жіночого вокального ансамблю «Слобожаночка» та Анатолія Постного. Отож представники громади не тільки послухали свого очільника, якій, до речі, вручили саджанець плодового дерева, як символ майбутнього розквітання солдатської громади, а й ознайомились з новою програмою улюблених артистів.

 

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube