Два проекти з Великописарівського району — переможці обласного конкурсу

Управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації на початку року оголосило конкурс пропозицій проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства у сфері роботи з дітьми та молоддю, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2016 році. Про конкурс були інформовані всі сільські й селищні ради, відповідні установи. Серед умов участі в конкурсі було те, що проекти може реалізувати тільки інститут громадянського суспільства, простіше — громадська організація.

На Великописарівщині тільки одна громадська організація вирішила взяти участь у цьому конкурсі — це рябинівська ГО «Люмен». Слід відзначити, що завдяки ентузіазму й заповзятості наймолодшого сільського голови району Сергія Павлушенка на рахунку цієї організації вже є декілька реалізованих проектів: освітлення рябинівських вулиць, реконструкція опалювальної системи в ДНЗ «Мрія». У цьому році в Рябині мають намір провести реконструкцію опалення ще в одному  місцевому дошкільному закладі — в «Рябинці». І все це — за участі в проекті Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Утім, існують і інші шляхи залучення коштів для розвитку громад. І Сергій Павлушенко використовує різноманітні можливості для користі рябинівської громади. Зокрема, Рябинівська сільська рада отримала міні-грант від Британської Ради на розвиток вуличного спорту (так званого «воркауту»). Тож у селі скоро буде встановлено вуличний спортивний майданчик, де молодь (і всі бажаючі) матимуть змогу займатися фізичною культурою.

Для організації дозвілля молоді, розвитку її громадянської й національної свідомості рябинівська ГО «Люмен» торік узяла участь у конкурсі проектів, організованому управлінням молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації. Рябинівський проект «Ворскла-2015» видався вдалим і отримав фінансування.

Цього року «Люмен» подала два проекти для участі в конкурсі молодіжних проектів: — власний «Яблуневий сад» та «Тут починається Україна», підготовлений Сіденком Іваном (відділ культури), Олександром Білоусом (сектор молоді та спорту) і Тетяною Котляровою (відділ освіти).

Слід відзначити, що координатори проекту «Тут починається Україна» проявили досить конструктивний і творчий підхід при його підготовці, тому й стали переможцями обласного конкурсу.  На етапі відкритого захисту конкурсних пропозицій прект набрав найбільшу кількість балів — 372 з 400 можливих. Варто додати, що для участі у цьогорічному конкурсі було подано 71 конкурсну пропозицію від 39 інститутів громадянського суспільства, до участі допущено було 67 зареєстрованих проектних пропозицій.

Метою проекту «Тут починається Україна!» є піднесення патріотизму та національної самосвідомості, формування активної життєвої позиції, створення позитивного настрою серед мешканців району шляхом оздоблення національно-патріотичними малюнками автобусних зупинок на узбіччі автодоріг Р-45 Суми – Нова Водолага та Т-17-05 Лохвиця – КПП «Велика Писарівка» на території Великописарівського району.

На першому етапі буде проведено конкурс малюнків «Тут починається Україна!» серед учнів навчальних закладів району та молоді з метою відбору кращих ескізів оздоблення автобусних зупинок. Ескізи мають обов’язково містити малюнки національно-патріотичного спрямування, елементи українського побуту тощо. На другому етапі, що відбудеться в рамках святкування 20-ї річниці Дня Конституції України та 25-ї річниці Незалежності України у Великописарівському районі, найкращі роботи будуть нанесені на фасади автобусних зупинок, що зробить їх більш охайними та привітними для мешканців та гостей прикордонного району.

Також фінансову підтримку на обласному конкурсі отримав і проект «Яблуневий сад», метою якого є залучення молоді до благоустрою та озеленення рідного населеного пункту, а саме — посадки яблуневого саду та парку в селі Рябині. На території трьох земельних ділянок загальною площею близько 7000 квадратних метрів буде висаджено 280 саджанців яблунь 5 сортів, 20 саджанців горіха волоського, 350 саджанців дуба червоного, сумаху та берези пухнастої. Окрім того, окремим елементом проекту буде придбання інвентарю для шкільного спортзалу.

Запрошуємо всіх бажаючих сприяти в реалізації проектів. Звертатися до координаторів проекту «Тут починається Україна!» Сіденка Івана (відділ культури), Олександра Білоуса (сектор молоді та спорту), Тетяни Котлярової (відділ освіти) та проекту «Яблуневий сад» Сергія Павлушенка. 

Електронні петиції

Документи облради

telegram Facebook Twitter Youtube