Два проекти з Великописарівського району — переможці обласного конкурсу

Управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації на початку року оголосило конкурс пропозицій проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства у сфері роботи з дітьми та молоддю, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2016 році. Про конкурс були інформовані всі сільські й селищні ради, відповідні установи. Серед умов участі в конкурсі було те, що проекти може реалізувати тільки інститут громадянського суспільства, простіше — громадська організація.

На Великописарівщині тільки одна громадська організація вирішила взяти участь у цьому конкурсі — це рябинівська ГО «Люмен». Слід відзначити, що завдяки ентузіазму й заповзятості наймолодшого сільського голови району Сергія Павлушенка на рахунку цієї організації вже є декілька реалізованих проектів: освітлення рябинівських вулиць, реконструкція опалювальної системи в ДНЗ «Мрія». У цьому році в Рябині мають намір провести реконструкцію опалення ще в одному  місцевому дошкільному закладі — в «Рябинці». І все це — за участі в проекті Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Утім, існують і інші шляхи залучення коштів для розвитку громад. І Сергій Павлушенко використовує різноманітні можливості для користі рябинівської громади. Зокрема, Рябинівська сільська рада отримала міні-грант від Британської Ради на розвиток вуличного спорту (так званого «воркауту»). Тож у селі скоро буде встановлено вуличний спортивний майданчик, де молодь (і всі бажаючі) матимуть змогу займатися фізичною культурою.

Для організації дозвілля молоді, розвитку її громадянської й національної свідомості рябинівська ГО «Люмен» торік узяла участь у конкурсі проектів, організованому управлінням молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації. Рябинівський проект «Ворскла-2015» видався вдалим і отримав фінансування.

Цього року «Люмен» подала два проекти для участі в конкурсі молодіжних проектів: — власний «Яблуневий сад» та «Тут починається Україна», підготовлений Сіденком Іваном (відділ культури), Олександром Білоусом (сектор молоді та спорту) і Тетяною Котляровою (відділ освіти).

Слід відзначити, що координатори проекту «Тут починається Україна» проявили досить конструктивний і творчий підхід при його підготовці, тому й стали переможцями обласного конкурсу.  На етапі відкритого захисту конкурсних пропозицій прект набрав найбільшу кількість балів — 372 з 400 можливих. Варто додати, що для участі у цьогорічному конкурсі було подано 71 конкурсну пропозицію від 39 інститутів громадянського суспільства, до участі допущено було 67 зареєстрованих проектних пропозицій.

Метою проекту «Тут починається Україна!» є піднесення патріотизму та національної самосвідомості, формування активної життєвої позиції, створення позитивного настрою серед мешканців району шляхом оздоблення національно-патріотичними малюнками автобусних зупинок на узбіччі автодоріг Р-45 Суми – Нова Водолага та Т-17-05 Лохвиця – КПП «Велика Писарівка» на території Великописарівського району.

На першому етапі буде проведено конкурс малюнків «Тут починається Україна!» серед учнів навчальних закладів району та молоді з метою відбору кращих ескізів оздоблення автобусних зупинок. Ескізи мають обов’язково містити малюнки національно-патріотичного спрямування, елементи українського побуту тощо. На другому етапі, що відбудеться в рамках святкування 20-ї річниці Дня Конституції України та 25-ї річниці Незалежності України у Великописарівському районі, найкращі роботи будуть нанесені на фасади автобусних зупинок, що зробить їх більш охайними та привітними для мешканців та гостей прикордонного району.

Також фінансову підтримку на обласному конкурсі отримав і проект «Яблуневий сад», метою якого є залучення молоді до благоустрою та озеленення рідного населеного пункту, а саме — посадки яблуневого саду та парку в селі Рябині. На території трьох земельних ділянок загальною площею близько 7000 квадратних метрів буде висаджено 280 саджанців яблунь 5 сортів, 20 саджанців горіха волоського, 350 саджанців дуба червоного, сумаху та берези пухнастої. Окрім того, окремим елементом проекту буде придбання інвентарю для шкільного спортзалу.

Запрошуємо всіх бажаючих сприяти в реалізації проектів. Звертатися до координаторів проекту «Тут починається Україна!» Сіденка Івана (відділ культури), Олександра Білоуса (сектор молоді та спорту), Тетяни Котлярової (відділ освіти) та проекту «Яблуневий сад» Сергія Павлушенка. 

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради