Вчаться працівники психологічної служби навчальних закладів Великописарівщини

На базі Правдинської школи-інтернату відбувся районний семінар соціальних педагогів та практичних психологів «Корекційний супровід дітей з вадами розвитку». Учасники заходу мали змогу відвідати краєзнавчий музей, оглянути виставку дитячих виробів, здійснити екскурсію по школі.

Увазі присутніх були представлені практичні заняття соціального педагога Жанни Приходько «Все починається з сім’ї» та практичного психолога Ірини Бєсєдіної «Ми — дружній клас».

Оскільки в учнів-випускників уявлення про позитивні сімейні міжособистісні стосунки сформовані не повністю, то заняття соціального педагога було спрямоване на усвідомлення підлітками сімейних цінностей та батьківства в житті людини, розвиток навичок побудови конструктивних взаємин в колі сім’ї.

Учні прослухали «Легенду про Андрогінів», міфічних істот, яких розділили через їхню силу кохання один до одного і до цього часу люди шукають свої половинки, щоб об’єднатися. Під час виконання вправи «Функції чоловіка та жінки» підлітки зрозуміли, що важливим є прийняття поглядів іншої людини, а не кардинальна зміна їх. Дев’ятикласники переглянули відеоролик «Притча про сім’ю», під час якого зрозуміли, що в родині важливо вміти домовлятися та цінувати свого партнера. Випускники уявляли своє майбутнє сімейне життя, ставили себе на місце подружжя, що виховує маленьких дітей. Виконавши вправу «Як повинні батьки турбуватись про своїх дітей», учні переконалися в тому, що батьки повинні проявляти дієву любов та турботу про дітей, що базується на симпатії, повазі та близькості.

Під час семінару учні 5 класу на занятті «Ми — дружній клас» вчилися працювати в команді, діяти злагоджено та згуртовано. Разом з психологом  вони визначили правила взаємодії в команді, на прикладі різноманітних вправ вчилися довіряти, допомагати та підтримувати один одного, правильно розподіляти між собою обов’язки і відповідально їх виконувати. Діти переглянули відео «Паровозик з Чаггінгтону», визначили, які правила групової взаємодії допомогли паровозикам виконати завдання, обговорили переваги стратегій суперництва та співпраці. Під час вправи «Свічка довіри»  діти змогли довіритись один одному. Кожен з учнів розслаблено опускався на руки однолітка, ті підхоплювали його і повільно передавали по колу. За успішну роботу діти нагородили себе оплесками

У ході проведеного заняття діти краще пізнали один одного, навчилися ефективно взаємодіяти в команді, відбулося емоційно-психологічне зближення учасників. Дійсно, дітям вдалося попрацювати командою і вони зрозуміли, що вони - єдине ціле, а кожен з них - важлива і необхідна, унікальна частина цього цілого.

Учасники семінару залишилися задоволеними та отримали позитивні емоції під час перегляду заходів.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради