Великописарівській «Ворсклі» — вільне плавання

Про необхідність роздержавлення чи реформування державних і комунальних засобів масової інформації говорили в нашій країні давно, був не один законопроект щодо цього питання, але представники політичних сил, що змінювалися у владі, усвідомлювали, що комунальні (державні) засоби масової інформації — потужна можливість проведення інформаційно-агітаційної політики задля своїх інтересів. Тому до реформування так справа й не доходила. І тільки наміри України інтегруватися до Євросоюзу підштовхнули депутатів Верховної Ради прийняти Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Згідно із цим Законом державні й комунальні ЗМІ можуть самостійно обрати один із запропонованих способів реформування. Що стосується районної газети «Ворскла», то трудовий колектив її на загальних зборах згідно із Законом прийняв рішення про вихід органів державної влади та місцевого самоврядування (райдержадміністрації та районної ради) зі складу співзасновників та перетворення редакції у суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості газети.

Відповідні пропозиції редакція надала райдержадміністрації і районній раді. Тож районна рада, розглянувши ці пропозиції та клопотання редактора газети щодо реформування «Ворскли», внесла відповідне питання на розгляд чергової сесії. Воно отримало підтримку як на засіданні постійної комісії мандатної, з питань регламенту, законності та правопорядку, так і на президії райради. Тож під час сесійного засідання усі депутати ухвалили рішення про реформування районної газети та про вихід райради зі складу її співзасновників. Після відповідного розпорядження райдержадміністрації «Ворскла» відправиться в самостійне плавання.

Утім, як запевнив редактор газети Олексій Пасюга, редакція «Ворскли» не збирається змінювати своє тематичне спрямування, тому закликав депутатів, сільських і селищних голів до подальшої співпраці, аби оперативно й повно висвітлювати життя громад району в районному часописі.   

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради