Життя рад: відзвітував попівський сільський голова

Із сумних цифр, що характеризують погіршення демографічної ситуації в Попівській сільській раді, розпочав свій звіт перед односельцями сільський голова Олександр Мірошниченко.

 

Бажаючих послухати про роботу сільського голови та сільської ради у Попівці виявилося не дуже багато, хоча із Лугівки та Стрілецької Пушкарки, що входять до складу сільради, представники, незважаючи на віддаленість, приїхали.

Олександр Мірошниченко констатував, що кількість жителів сільської ради систематично зменшується. Так, за останніх десять років їх стало менше на 320 чоловік. На сьогодні за реєстрацією у трьох населених пунктах сільської ради обліковується 1141 чоловік. А в Попівці, яку раніше в районі називали Китаєм через велику кількість жителів, нині дітей менше, ніж у Лугівці. Причиною зменшення народжуваності є відсутність роботи в Попівці і більші можливості працевлаштуватися у лугівців, які живуть поруч із райцентром.

Значно зросла кількість покинутих будинків у всіх селах сільської ради, проте, як зазначив Олександр Мірошниченко, земельні ділянки навіть біля них в основному обробляються, бо люди живуть тут працьовиті.

Що ж стосується безпосередньо повноважень сільської ради, то вони напряму залежать від її бюджету. 95% його доходів становлять надходження від ТОВ «Україна». За останні два роки, за словами попівського сільського голови, відчувається збільшення бюджету завдяки децентралізаційним процесам, що розпочалися в державі. Тому якщо раніше коштів заледве вистачало на зарплату, то тепер у сільській раді рішенням сесії затвердили програму підтримки закладів соціальної сфери, завдяки чому в школі обладнали внутрішній туалет, придбали електроплиту для їдальні. Також торік були встановлені дитячі майданчики в Лугівці і в Попівці.

У цьому році планують придбати холодильник для школи, на що передбачили 10 тис. грн., та й у цілому, за словами сільського голови, намагатимуться допомагати школі вирішувати побутові проблеми, щоб фінансове навантаження на батьків школярів було якомога меншим. Передбачена допомога і медичним закладам сільської ради. Прийнята програма соціальної підтримки громадян, у т.ч. й учасників АТО, яким торік виплатили по 500 грн., а в цьому році заклали виплати їм до Дня захисника Вітчизни у сумі по 1000 грн. 

На 26 тис. грн., повідомив Олександр Мірошниченко, сільська рада уже в поточному році придбала апаратуру для будинку культури, а левову частину доходів (260 тис. грн.) збираються витратити на заміну огорож на кладовищах населених пунктів, що входять до сільради, і на благоустрій території біля пам’ятника у центрі Попівки.

Запитань чи зауважень щодо роботи сільського голови у присутніх не було, а ось до представників районної влади претензії були. Стосувалися вони автобусного сполучення між Попівкою і райцентром. Голова районної державної адміністрації Григорій Сіденко у спілкуванні з попівцями повідомив, що питання буде розв’язуватися. Так, уже проведена співбесіда із приватним підприємцем Сергієм Копійкою, який дав згоду на відновлення автобусних рейсів до Попівки. 

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради