Працівники культури Великописарівщини підбили підсумки роботи за минулий рік

«Культура і духовність — це основа розвитку будь-якої нації», — відзначила заступник голови районної ради Валентина Кадничанська на початку наради працівників культури Великописарівщини, присвяченої підбиттю підсумків роботи за 2015 рік та визначенню пріоритетів роботи на рік поточний.

Культура Великописарівщини — це невичерпні джерела звичаїв, традицій, обрядів, народних ремесел, які  зберігаються завдяки ентузіазму творчих, натхненних людей. У контексті державної політики, як сказала начальник відділу культури райдержадіністрації Тетяна Ключник, працівники культури єднали традиції та інновації завдяки тісній співпраці з управлінням культури Сумської ОДА, районною державною адміністрацією, органами місцевого самоврядування, іншими відділами та підрозділами.

Також вона відзначила, що мережа закладів культури у районі складається з  26 клубних установ, 19 бібліотек Великописарівської централізованої бібліотечної системи, 1 дитячої музичної школи і 4 її філій. У галузі культури працює 140 чоловік.

Звітуючи про роботу закладів культури, Тетяна Ключник акцентувала на тому, що багато уваги клубні установи отримали від органів місцевого самоврядування. Саме завдяки їх зусиллям вдалося багато зробити у напрямі поліпшення матеріально технічної бази клубних закладів, що в свою чергу сприяло й розвитку аматорської творчості. У закладах культури Великописарівського району проведено ремонтних робіт на загальну суму 799,8 тис. грн. (202тис. грн, у 2014 році), здійснено придбань на загальну суму 127 тис. грн. (51,1 тис. грн. у 2014 році). Так, Яблучненський, Розсошівський СБК придбали сценічний одяг, Солдатський СБК, Катанський СК — музичну апаратуру, Вільненський СБК — стільці, Добрянський СБК — елементи жіночого одягу).

Минулий рік був насиченим на культурно-мистецькі заходи. Згідно з планами роботи клубних закладів району на рік проводилися заходи до державних, календарних та обрядових свят. Традиційно в населених пунктах району пройшли Новорічно-Різдвяні заходи, зокрема новорічні дитячі ранки, театралізовані щедрівки, колядки, розважальні програми для молоді, Дні села. І, як добра традиція, — щорічний районний культурно-мистецький фестиваль «Таланти кобзарського краю». У 2015 році він проходив у рамках обласного культурно-мистецького фестивалю «Тобі, єдина Україно, натхнення, творчість і любов», присвячений 25-й річниці Незалежності України.

Для задоволення наукових та навчальних потреб користувачів у центральній районній бібліотеці створено Інтернет-центр. Для відвідувачів у читальному залі працює Wi-Fi за сприяння народного депутата України Олексія Кириченка.

Краєзнавча робота, відзначення ювілейних літературних дат, пам’ятних дат залишаються пріоритетними у роботібібліотек системи на 2016 рік. Вони направлені на виконання головного завдання бібліотек: забезпечення інформаційних, культурних, освітніх потреб користувачів та створення сприятливих умов для якісного обслуговування користувачів.

Що стосується пріоритетних напрямів роботи відділу культури в цілому, то вони стосуються насамперед відродження, збереження та розвитку української духовної культури як ресурсу теперішніх і майбутніх поколінь, формування національно-культурних потреб населення; поліпшення матеріально-технічного стану закладів культури, створення умов для розвитку професійного і самодіяльного музичного, хореографічного, образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва, змістовного культурного дозвілля населення; збереження пам’яток історичної культурної спадщини в сільській місцевості та їх використання в просвітницько-виховній роботі; популяризація туристичного потенціалу району.

Увага!

24.09.2020 року о 14.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради