Органи місцевого самоврядування матимуть право вчиняти нотаріальні дії

Нещодавно у районному управлінні юстиції побувала локальна робоча група з фактичного обстеження основних засобів та приміщень, що знаходяться на балансі Головного територіального управління юстиції у Сумській області та використовуються Великописарівським райуправлінням юстиції, його структурними підрозділами з питань державної реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців.

Із 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування», відповідно до положень якого органи місцевого самоврядування наділяються повноваженнями щодо оформлення спадкових прав. Зокрема уповноважені посадові особи органів місцевого самоврядування вправі вчиняти такі нотаріальні дії, як видача свідоцтва про право на спадщину та/або свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя, за певних умов.

Наразі Головне територіальне управління юстиції у Сумській області звертається до очільників територіальних громад, щоб вони визначилися із кандидатами на ці посади. Після відповідного стажування та здачі іспитів у Мін’юсті ці посадові особи отримають дозвіл і будуть оформляти спадкові права.

Ще одним підґрунтям для фінансової основи децентралізації, що сьогодні також є актуальним для України, стане передача функцій реєстрації прав на нерухоме майно в органи місцевого самоврядування та районні державні адміністрації. Тут важливим є розуміння з боку очільників громад, які повинні побачити переваги новації: зручно людям та й казна ради поповнюється.

Жителі Сумщини вже оцінили таку послугу, як видача свідоцтва про народження малятам їхнім батькам безпосередньо у пологових будинках. Батьки щасливі й від самого факту народження спадкоємців, а тут ще й перший документ можна отримати без зайвих клопотів.

У недалекій перспективі зміни торкнуться районних управлінь юстиції, які будуть ліквідовані у звичному для нас баченні, а на їх базі створено буде бюро правової допомоги.

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube