До пам’ятного знака великописарівчанам воїнам-афганцям лягли квіти...

Двадцять сім років тому, саме 15 лютого 1989 року, закінчилося виведення радянських воїнів із території Афганістану, де вони брали участь у найдовшій і найтрагічнішій війні другої половини ХХ століття.

Її найважчим підсумком стала загибель наших солдатів і офіцерів, скалічені долі молодих людей, гіркота споминів про бої та кров, втрати та рани.

Ця війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Але, незважаючи ні на що, вони чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця.

І ось сьогодні, в День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, вони зібралися в залі засідань районної ради, де за участі громадськості відбулося нагородження воїнів-афганців відзнаками Президента України — пам’ятними медалями «25 років виведення військ з Афганістану». Причиною тому, що медалі так би мовити «запізнилися», стали трагічні події, що відбувалися в нашій державі: позаминулої зими було не до святкувань через трагічні події на Майдані, а вже торік Донбас був охоплений полум’ям війни – теж було не до парадності й нагород. Нині градус напруги трохи спав, тому й було вирішено урочисто передати всім “афганцям” відзнаки глави держави. Місію цю виконали військовий комісар Великописарівського військкомату підполковник Сергій Фурса та депутат райради декількох скликань, громадський активіст і колишній воїн-афганець Віталій Цехмістро.

Голова районної державної адміністрації Григорій Сіденко і заступник голови районної ради Валентина Кадничанська вручили медалі «Богдана Хмельницького», засновані у 2015 р. Всеукраїнським об’єднанням громадян "КРАЇНА", керівникам сільгосппідприємств «Мрія» та «Світанок» Миколі Бантову та Миколі Надточию, кириківському селищному голові Анатолію Ставицькому. Цією медаллю нагороджують за громадянську мужність, патріотизм, громадську активність та самовідданість, спрямовані на об’єднання громадян України у прагненні суверенності та розвитку держави.

Пам’ятними медалями: «Знання, душу, серце – людям», «Чарівна сила України» та «Лагідна сила України» були нагороджені медики Наталія Дика, Ірина Сидорова та Людмила Гробова. Людмилі Федорівні голова райдержадміністрації передав ще й грамоту обласної ради. А для воїнів-афганців були ще почесні грамоти, слова вітань.

Однак цим захід не закінчився: житель Кириківки, самобутній поет-патріот Володимир Гаманов прочитав вірш «Пошли мне, Господи, второго», присвячений воїнам, а працівники районного будинку культури та будинку дитячої і юнацької творчості підготували чудовий тематичний концерт, який, безумовно, викликав теплі емоції в усіх присутніх, бо майже у кожній пісні звучала тема рідного краю, України та необхідності миру на нашій землі.

До пам’ятного знака землякам-афганцям, які загинули, виконуючи свій військовий обов’язок на території Афганістану, були покладені квіти, а житель райцентру Василь Статівка уже традиційно здійснив салют зі своєї гармати. 

Підготовка до сесії обласної ради

Управління майном Сумської обласної ради інформує

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube