Нарада з питання проблемності оплати праці освітян та медиків Буринщини

6 квітня голова Буринської районної ради Євгеній Рябоконь провів нараду з питання незабезпеченості оплаті праці з нарахуваннями працівникам медичних та освітніх закладів.

Участь у нараді взяли головні лікарі Буринської центральної районної лікарні ім. проф. М. П. Новаченка та комунального закладу Буринської районної ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги Буринського району» Зоя Сидорук і Віталій Старосвєт, головний бухгалтер відділу освіти райдержадміністрації Любов Брюшко та начальник фінансового управління райдержадміністрації Сергій Радченко. До обговорення приєдналися депутати Сумської обласної ради Вікторія Мурич та Сергій Демеха, які цього дня перебували в районі.

У ході обговорення питання було зазначено, що проблема незабезпеченості асигнуваннями для виплати заробітної плати з нарахуваннями виникла у зв’язку з недостатнім обсягом бюджетних коштів. Суми міжбюджетних трансфертів, які доводилися Міністерством фінансів України, не відповідають реальним потребам. Для збалансування видатків протягом останніх років у другому півріччі року виділяються додаткові кошти як з місцевих бюджетів, так із державного.

У 2017 році з метою збалансування місцевих бюджетів видатки на заробітну плату заплановані в мінімальних обсягах. У кошторисах установ відсутні асигнування для стимулюючих виплат, у зв’язку з обмеженими ресурсами не заплановані кошти на диференціацію заробітної плати працівників медичної галузі. Аби зменшити недостатність обсягу в коштах на оплату праці з нарахуваннями в районі постійно проводилася і буде проводиться послідовна робота щодо оптимізації бюджетної мережі, чисельності працівників, економії бюджетних коштів. Протягом 2017 року планується проведення ряд заходів щодо ефективного та економного витрачання асигнувань на суму 1081,1 тис. гривень.

З міського та сільських бюджетів у першому кварталі уже залучено додатково на фінансування закладів освіти 1484,7 тис. гривень, на утримання медичних закладів 1704,6 тис. гривень, у тому числі на заробітну плату –  1383,7 тис. гривень. По установах освіти здійснений перерозподіл коштів та направлений вільний залишок освітньої субвенції на заробітну плату обслуговуючому персоналу на  1165,6 тис. гривень.

Проте для подальшого нарахування та виплати до кінця року заробітної плати з нарахуваннями не вистачає 16905,2 тис. гривень, з них: по установах освіти  4527,6 тис. гривень (4,0 місячних фондів) та охорони здоров’я 12377,6 тис. гривень(5,0 місячних фондів).

За результатами наради було вирішено звернутися до депутатів обласної ради, які закріплені за Буринським районом, щодо ініціювання ними питання виділення з обласного бюджету додаткових коштів на оплату праці з нарахуваннями працівникам медичних та освітніх закладів Буринського району.

Також читайте:

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради