Буринці звернуться до Антимонопольного комітету України щодо регулювання цін на молоко

21 лютого відбулось пленарне засідання 18 сесії Буринської районної ради сьомого скликання. Сесію позачергово скликав голова районної ради на вимогу 13 депутатів районної ради. Питання, яке було внесене до порядку денного,  стосувалося закупівельних цін на молоко.

Обговорення цього питання викликане складною ситуацією в районі, яка склалася у зв’язку із невдоволенням населення закупівельними цінами на молоко. На засіданні, яке вів голова районної ради Євгеній Рябоконь, крім 25 депутатів були також присутні депутати Сумської обласної ради Віктор Ладуха та Олександр Непочатов, представники організацій, які закуповують молоко у населення, міський і сільські голови.

Інформував з цього питання голова райдержадміністрації Василь Бойко. Виступили також голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу, екології, промисловості, житлово-комунального та дорожнього господарства Олександр Товстуха, представники організацій-закупівельників і громад району, депутати.

В обговорені депутати районної ради зазначили, що розрахунки вартості виробництва молока у підсобних сільськогосподарських господарствах свідчать про обґрунтованість вимог молокоздавачів зі встановлення ціни реалізації молока в розмірі 6 грн. за 1 л молока базисної жирності. І вимоги про уточнення взаємних зобов’язань між здавачами та приймачами молока в частині оплати за продукцію, догляду за худобою теж є справедливими.

У зв’язку з цим та з метою стабілізації соціальної ситуації районна рада прийняла рішення, яким рекомендувала організаціям-заготівельникам молока винайти можливість та провести до 1 березня доплату за прийняте молоко у період з 15 січня 2017 до 15 лютого до 5 грн. за 1 л молока базисної жирності та провести перегляд діючих договорів на закупку молока у населення, в яких зафіксувати з моменту укладення ціну 6 грн. за 1 л молока базисної жирності і передбачити обов’язкові умови оплати по догляду за худобою, штучному заплідненню.

Також рекомендовано міському, сільським головам до 1 березня провести обговорення зазначеної вище проблеми на сходках громадян-молокоздавачів та з’ясувати доцільність створення об’єднань громадян-молокоздавачів, кооперативів або інших рад громадського контролю за виконанням угод з молокозбирачами. Одним із пунктів рішення доручено голові районної ради звернутися до Антимонопольного комітету України щодо регулювання цін на молоко.

Крім зазначеного питання народні обранці розглянули зміни до районного бюджету Буринського району на 2017 рік. Вони стосувалися перерозподілу коштів загального фонду. Так, 47,7 тис. гривень з резервного фонду були направлені на проведення виборів депутата Клепалівської сільської ради.

Увага!

02.06.2020 року о 10.00 у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 19) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального та дорожнього господарства, будівництва, архітектури та надзвичайних ситуацій, енергоефективності та енергозбереження.

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради