Слухачі буринського університету третього віку згадували трагічні сторінки історії рідного краю

У Буринському районному краєзнавчому музеї відбулося чергове заняття університету третього віку.

До уваги слухачів було запропоновано дослідження чергової трагічної сторінки в історії Українського народу - масові репресії 30-х років, адже 1937 рік як «пік» репресій не оминув і буринців. Під суд трійки Народного комісаріату внутрішніх справ попало більше 500 земляків, до 115 з них була застосована вища міра покарання - розстріл.

На занятті були піднятті із забуття трагічні події вісімдесятирічної давнини. Про людські долі наших земляків, які постраждали від комуністичного режиму розповіли директор музею Микола Кононенко, молодший науковий співробітник Анна Борисенко та головний зберігач фондів Катерина Кононенко.

Слухачі університету обмінялися своїми спогадами. В їх виступах скрізь звучали ноти патріотизму та вболівання за долю України.

Місцева поетеса Лариса Браташ прочитала вірш, присвячений останнім подіям на Світлодарській Дузі, а Ганна Лагута - приурочений другій річниці з дня вбивства друга України Бориса Нємцова. Валентина Бондаренко висловила своє бачення героїчних вчинків та патріотизму у долі письменника, поета, в’язня сталінських концтаборів, уродженця білопільщини Бориса Павлівського.

Також читайте:

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради