З метою розширення можливостей для подальшої співпраці та розвитку направляємо інформацію про існуючі програми стажування в Україні та за кордоном.
1. Європейська програмна ініціатива Міжнародний фонд “Відродження” за фінансової підтримки Європейського Союзу оголошує Додатковий конкурс «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах»
Ефективне виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС, досягнення цілей Східного партнерства та, у цьому зв’язку, здійснення реформ, які сприяють європейській інтеграції України, потребує активного та системного залучення громадянського суспільства. На сьогодні існує два інституційно визначених механізми скоординованої громадської участі.
Мета конкурсу: посилення участі громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ, активізація членів Платформ до скоординованих дій щодо участі у виконанні пріоритетів Угоди про асоціацію, ініціативи Східного партнерства та розвитку потенціалу Платформ.
Конкурсні проекти можуть передбачати підготовку аналітичних документів з рекомендаціями для державної політики (policy papers), проведення діалогів зацікавлених сторін щодо виконання міжнародних зобов’язань та розвитку політик у відповідних сферах, діяльність щодо підвищення суспільної обізнаності та адвокації виконання пріоритетів Угоди про асоціацію та Східного партнерства.
Учасники конкурсу: громадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші об’єднання, зареєстровані відповідно до українського законодавства як неприбуткові або благодійні організації, які є членами (учасниками) Платформ та/або їхніх робочих груп.
Останній термін подання проектних пропозицій – 12 березня 2018 року, 14:00 (за київський часом).
Оголошення результатів конкурсу – 23 квітня 2018.
Мінімальний розмір гранту – 200 000 грн.
Максимальний розмір гранту – 850 000 грн.
Оптимальний розмір гранту – 400 000 - 600 000 грн.
Загальний бюджет конкурсу – 3 827 102 грн.
Деталі за посиланням: https://www.prostir.ua/?grants=dodatkovyj-konkurs-hromadska-synerhiya-posylennya-uchasti-hromadskosti-v-jevrointehratsijnyh-reformah
2. Програма стажування (PFP) від США
ProfessionalFellowsProgram (PFP) – це програма стажування для представників державних установ, НУО, бізнесу, навчальних закладів, що фінансує Бюро з питань освіти та культури Державного департаменту США, відділ Professional Fellows та адмініструється американськими радами з міжнародної освіти.
Програма має на меті ознайомити молодих професіоналів із законодавчою системою США, роботою американських організацій та інститутів, роллю громадянського суспільства у розбудові держави тощо.
Місце, дата проведення: США з 9 жовтня по 17 листопада 2018 року.
Дедлайн подачі заявки: 30 березня 2018 р.
Актуально для країн: Україна, Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Росія, Туреччина.
Вимоги до кандидата:
- від 25 до 35 років
- закінчена вища освіта (бакалавр або вище)
- спілкуватися вільно англійською мовою
- релевантний досвід роботи (не менше 2 роки)
- демонструвати лідерські та комунікаційні навички
- зацікавленість у “зворотній” програмі для американців, які приїжджають до вашої країни.
Більше інформації: https://www.prostir.ua/?grants=prohrama-stazhuvannya-pfp-vid-ssha
3. Літня школа “Студії пограниччя у Центрально-Східній Європі та Чорноморському регіоні”
Опис програми:
Літня школа – це можливість для молодих дослідників отримати знання про сучасні дослідження зі студій пограниччя, представити власні проекти, взяти участь у публічних заходах та дискусіях та приєднатись до міжнародної мережі дослідників у динамічній міждисциплінарній галузі.
Три основних курси нададуть учасникам школи можливість отримати знання про студії пограниччя з перспектив історії, соціології та студій пам’яті. Гостьові лекції, заплановані як два тематичних модулі: «Кордони та межі у Центрально-Східній Європі та Чорноморському регіоні» та «Конфлікти, суспільства та “внутрішні кордони”», доповнять запропоновані курси. Формат літньої школи передбачає поєднання лекцій, семінарів, дискусій, освітніх міських прогулянок та публічних заходів.
Вимоги до учасників:
Літня школа відкрита для магістрантів, докторантів (аспірантів), молодих вчених та працівників освітньої й культурної сфери. Робочі мови школи – англійська, українська та російська. Рівень володіння англійською мовою має бути достатнім для навчання, виступів та участі в дискусіях.
Дати проведення: 25 червня – 6 липня, 2018
Місце проведення: Освітній хаб Spalah, вул. Дівоча 6 (3 поверх), Харків, Україна
Крайній термін подачі заявок: 1 квітня 2018
4. Стипендіальна програма Уряду Республіки Польща для молодих науковців
Стипендіальна програма для молодих учених заснована у 2003 році та розрахована на представників з України, Білорусі, Молдови, Росії, Центральної Азії та Кавказу.
Подати заявку можна до 1 березня 2018 року.
Програма реалізується у формі щорічних індивідуальних досліджень.
Переважно заявники – це молоді викладачі чи випускники університетів з PhD, які прагнуть продовжити навчання та зможуть поширювати здобуті знання в своїй рідній країні.
Кожен стипендіат прикріплений до академічного наглядача, який надає рекомендації в процесі написання випускної роботи.
Кожного року набирається 70 стипендіатів. Студенти підвищують свою кваліфікацію, навчаючись 9 місяців в одному з кращих навчальних закладів Польщі.
З моменту свого заснування в програмі взяли участь понад 500 осіб.
Детальніше про вимоги до кандидатів, подачу документів тощо –
5. Літня школа від Energy Community Secretariat
Відкрито прийом заявок на літню школу енергетичного співтовариства 2018.
До участі запрошуються випускники (магістри або доктори наук), що займаються дослідженнями, пов’язаними з енергетикою. А також молоді фахівці з державних установ, компаній, аналітичних центрів та неурядових організацій.
Подати заявку можна до 31 березня 2018 р.
Місце проведення: Хорватія (факультет електротехніки, машинобудування та військово-морської архітектури)
Дата проведення: 25 серпня – 1 вересня
Школа охоплює наступні теми:
- наука
- право
- економіка,
- культура
- політика
- технічні аспекти
Організатор: Energy Community Secretariat
Навчання безкоштовне.
Вся інформація: https://www.prostir.ua/?grants=litnya-shkola-vid-energy-community-secretariat
6. Вишеградська стипендіальна програма для країн Східного Партнерства
Вишеградська стипендіальна програма спрямована на підтримкув магістерських та пост-магістерських досліджень (PhD/postdoc) в акредитованих університетах регіону V4, а також країн Західних Балкан та Східного партнерства.
Україна може претендувати на участь в програмі.
Дедлайн подачі заявки: 15 березня 2018
Українські представники можуть подавати заявку на навчання в країнах V4 (Чехія, Угорщина, Польща та Словаччина):
- до 4 семестрів (магістр)
- 2 семестри (PhD / postdoc)
Деталі програми: https://www.prostir.ua/?grants=vyshehradska-stypendialna-prohrama
Останнє оновлення на Понеділок, 12 лютого 2018, 15:51