З метою залучення позабюджетних коштів направляємо інформацію про можливість співробітництва з діючими міжнародними програмами, проектами та грантами.
1. Громадянське суспільство задля розвитку демократії – конкурс проектних пропозицій від ПРООН
Ви є представником організації громадянського суспільства України? Маєте ідею проекту, який може сприяти покращенню діалогу між організаціями громадянського суспільства та органами влади? Гадаєте, можете реалізувати такий проект протягом року та за умов отримання гранту від ПРООН в обсязі не більше ніж 30 000 дол. США?
Ми шукаємо проекти, які:
- Пропонують більш ефективні шляхи використання вже існуючих методів діалогу між організаціями громадянського суспільства та органами влади (наприклад, спрямовані на підвищення участі громадян у процесі прийняття рішень на місцевому рівні та у процесі формування та використання коштів місцевих бюджетів; підтримку місцевих ініціатив, механізмів місцевої демократії, публічного контролю та підзвітності органів влади; розробку інноваційних інструментів стимулювання участі громадян; просування порядку денного реформ на регіональному рівні; залучення організацій громадянського суспільства у впровадження Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на обласному рівні, та інші);
- Використовують існуючі законодавчо-регуляторні рамки для створення нових майданчиків для діалогу, демонструючи при цьому сталість таких майданчиків;
- Пропонують реалістичні і продумані заходи в сфері адвокації і лобіювання для внесення змін в існуючі законодавчо-регуляторні рамки з метою поліпшення діалогу між організаціями громадянського суспільства та органами влади.
Більш детально: http://gurt.org.ua/news/grants/39123/
2. Конкурс грантів «Підтримка регіональних антикорупційних ініціатив»
Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ), Програмні ініціативи «Демократична практика» та «Громадські ініціативи нової України» оголошують конкурс «Підтримка регіональних антикорупційних ініціатив». Максимальний розмір гранту – 150 000 гривень (оптимальний бюджет проекту 80 000 – 120 000 гривень). Дедлайн - 5 липня 2017 р.
Протягом 2014-2016 років в Україні було створено необхідну законодавчу базу, яка створює умови для ефективної антикорупційної діяльності громадян та неурядових організацій. Запровадження електронної системи державних закупівель ProZorro, он-лайн системи використання публічних коштів E-data, електронних декларацій та відкриття державних реєстрів стали значними успіхами, які уможливлюють ефективний антикорупційний контроль за діяльністю представників державної влади.
Але ухвалення законів чи підзаконних актів – це лише частина необхідних зусиль. Як показує практика, більш проблемною є імплементація реформ. Оскільки стара корупційна система не так легко поступається місцем новим реформам і намагається перешкоджати антикорупційним ініціативам громадян, важливим є посилення дій громадянського суспільства у сфері боротьби з корупцією, особливо, на регіональному рівні.
Саме у регіонах є найбільша потреба донесення до громадян об’єктивної інформації про факти корупції, підвищення спроможності антикорупційних громадських організацій, створення можливостей для їх мережування та обміну досвідом.
Мета конкурсу – посилення інструментів контролю над діями влади на місцевому або регіональному рівні, створення та розповсюдження методик та практик задля підвищення спроможності представників громадськості у боротьбі з корупцією, донесення до громадян об’єктивної інформації про факти корупції на місцевому / регіональному рівні.
Учасники конкурсу – громадські організації, громадські спілки, благодійні організації, ЗМІ та органи самоорганізації населення, які мають:
• статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні;
• щонайменше річний досвід організацій або виконавців проекту щодо практичної роботи у сфері боротьби із корупцією;
• спроможність впроваджувати грантові проекти та звітуватися за ними (включаючи фінансове звітування).
Проектні пропозиції повинні передбачати здійснення діяльності виключно на місцевому / регіональному рівні, та поширюватися на певну область, район, територіальну громаду, окремий населений пункт або їх менші частини.
Пріоритет конкурсу: застосування на місцевому / регіональному у рівні інструментів боротьби з корупцією, а також інструментів та механізмів відкритості, прозорості та підзвітності органів публічної влади за наступними напрямками:
- моніторинг відповідності статків публічних службовців їх деклараціям про доходи;
- аналіз ефективності використання державного та комунального майна, місцевих бюджетів, бюджетів комунальних підприємств та установ, доступності відповідної інформації та звітності;
Переваги будуть надаватись проектним пропозиціям, що запропонують сталу систему механізмів боротьби з корупцією, які можуть бути поширені на інші регіони України.
Детальніше: http://gurt.org.ua/news/grants/39214/
Також читайте:
Останнє оновлення на Середа, 09 серпня 2017, 11:37