Звіт депутата Сумської обласної ради, співголови депутатської групи «Опозиційна платформа – За життя» Олександра Стрельченка за 2019 рік

Минув ще один, четвертий рік каденції депутатів Сумської обласної ради. Для обранців, які відповідально ставляться до своїх обов’язків та допомагають виборцям, він був особливо насиченим, продуктивним і деколи нелегким у виконанні своїх повноважень.

- У першу чергу, звітуючи перед своїми виборцями, я хотів би подякувати мешканцям Сумщини за те, що в минулому році під час президентських та парламентських виборів вони висловили довіру нашому лідеру Юрію Бойку та партії – «Опозиційна платформа – За життя», віддавши по 12% голосів у кожному з голосувань, - зазначає Олександр Стрельченк. -Також хочу подякувати виборцям області і зокрема жителям Великописарівського району, інтереси якого я представляю, за активність, безліч звернень з проблемами, пропозиціями щодо того, як зробити життя мешканців Сумщини кращим.

Я вважаю, що наша команда – депутатська група «Опозиційна платформа – За життя», намагалася робити все від нас залежне, аби завжди бути поінформованим про потреби і проблеми людей та вчасно на них реагувати.

Позиція депутатської групи «Опозиційна платформа – За життя» з резонансних питань

Наша депутатська група категорично не підтримує продаж землі і з цього приводу було направлено два звернення до вищого керівництва країни. Це питання сьогодні – дуже болюче і стосується абсолютно всіх українців, бо продаж землі може розпочати процес знищення держави. Земля – це не просто привабливий об’єкт для інвестицій, це – стратегічний ресурс, який не підлягає відтворенню, є репродуктивною умовою життєздатності нашого народу. На наше переконання, землею повинен володіти той, хто на ній працює. Тому до цього закону треба підходити виважено, враховуючи всі аспекти, і винести його на референдум. На щастя, завдяки і нашим у тому числі зверненням, поки що закон не прийнято. Є сподівання, що у Києві нас почують і документ допрацюють.

Ще одне дуже важливе звернення за нашої ініціативи було направлено до Кабінету Міністрів України з приводу недопущення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ області. Забезпеченість зарплатами освітян та медиків це – функція держави, яку вона перекладає на місцеві органи влади. Обласний бюджет не в змозі був профінансувати накопичену заборгованість, яка складала майже 30 млн грн. Завдяки нашій наполегливості, Сумщині була виділена додаткова субвенція на виплату заборгованості із зарплат працівникам бюджетної сфери. Для медиків з Великої Писарівки на погашення боргів пішло 3 млн 160 тисяч грн.

Також до Києва було направлено звернення, яке стосувалося забезпечення енергетичної безпеки та стабільного функціонування газорозподільних мереж та газопостачання Сумщини і протиправних дій ПАТ «Сумигаз».

На зустрічі з виборцями депутат має можливість почути проблеми, які турбують громадян

Свою роботу як депутата Сумської обласної ради VІІ скликання я продовжую у напрямках захисту інтересів громадян та реалізації доручень виборців у межах депутатських повноважень.

Усього за звітний період я взяв участь у шести сесіях, 24 засіданнях бюджетних комісій, в якій я є секретарем.

Утім, на моє переконання, одним із важливих аспектів діяльності депутата є зустріч із виборцями. Саме на них обранець має можливість почути проблеми та за можливості допомогти окремим людям чи громадам. Тож окрім роботи в комісії і пленарних засіданнях, я постійно проводжу прийоми громадян у Сумах, виїжджаю на свій виборчий округ, де зустрічаюся з виборцями, депутатами Великописарівської районної ради, сільськими головами.

Під час зустрічей я вивчав запити окремих громадян, проблеми, які мають місце на рівні області та районів, у сільських радах.

Упродовж 2019 року я провів 25 особистих прийомів громадян з особистих питань, звернення більшості з яких вирішено позитивно. Майже 500 людей прийшли протягом року зі своїми проблемами. Більшість із них стосувалися медичного забезпечення та допомоги на лікування, земельних питань, повернення пільг, транспортного сполучення тощо.

Порушували виборці такі питання, як правильність нарахування субсидій, ремонт автомобільних доріг у межах Великописарівського району (с. Попівка, смт Кириківка), відновлення роботи радіотранслятора, необхідності вирубування дерев уздовж доріг Великописарівського району, незаконний обробіток земельних ділянок, лікування та пільги учасників АТО, сприяння надання матеріальної допомоги 19-ти громадянам через Управління соцзахисту ОДА на суму майже 300 тисяч грн, сприяння виділенню бюджетних коштів комунальним установам області сфери освіти, охорони здоров'я та соціального захисту, сприяння виділенню бюджетних коштів на виплату заробітної плати медикам Великописарівського району.

Були й такі проблеми, задля вирішення яких довелося робити депутатські запити на пленарних засіданнях сесій. Вони стосувалися забезпечення автомобілем швидкої допомоги у с. Добрянське Великописарівського району та отримання безкоштовних ліків та ліків за пільговими цінами в смт Велика Писарівка (з травня 2019 року у селищі хворі не отримували так званих «пільгових» ліків).

Не забуваю я й про найнезахищеніші верстви населення – дітей та людей похилого віку. Намагаюся на свята завітати з подарунками як до малечі, так і до багатодітних матерів, одиноких пенсіонерів.

Матеріальна допомога

Однією з головних завдань депутатів вважаю виділення коштів з обласного бюджету на потреби сіл, міст та районів області, проведення капітальних ремонтів у медичних закладах обласного підпорядкування та збереження комунальних підприємств області. Таким чином, завдяки зусиллям обранців від нашої політичної сили ми змогли направити на ці цілі майже 7 млн грн.

Також повною мірою і моїми колегами по депутатській групі «Опозиційна платформа – За життя», і мною особисто були використані кошти, які виділяються обранцям обласної ради на виконання депутатських повноважень.

Найбільшу суму – 105 тисяч грн - я віддав на матеріальну допомогу на лікування громадян різних категорій. На 30 тис грн були замінені вікна у Тарасівській ЗОШ-ДНЗ Великописарівського району, за 25 тисяч грн закуплено твердопаливний котел для «Центру первинної медико-санітарної допомоги» в с. Яблучне Кириківської селищної ради. Ще 20 тисяч грн я надав для закупівлі спортивної форми та інвентарю для Сумської міської дитячо-юнацької спортивної школи «Спартак».

Були замінені вхідні двері та куплено два мікрофона для Пожнянського будинку культури Великописарівського району, на що витрачено 15 тисяч грн. І ще 5 тисяч грн виділено для проведення поточного ремонту для Сумської обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Старт».

Відповідальність починається з кожного особисто

Принагідно відзначу, що багато зроблено, але не менше залишається на контролі. Особливо в рамках проведення реформ, які перейшли на рік новий. Чи зможуть окремі заклади зі своїми планами самостійно сформувати мережу надання медичної допомоги, виходячи з державницьких позицій? Чи будуть захищені лікарі, якщо не передбачити відповідних гарантій? Де райони і міста шукатимуть фінанси у наступному році? Чи будуть взагалі збережені центральні районні лікарні? Хочу запевнити, що депутати від «Опозиційної платформи – За життя» робитимуть усе від них залежне, аби зберегти медичну галузь Сумщини. Така ж позиція партійців і з інших питань.

Особисто від себе скажу, що я живу за принципом: відповідальність починається з мене. Не можу прогнозувати, що принесуть очікувані політичні та економічні реформи у державі, але чітко усвідомлюю: я готовий і надалі працювати задля захисту незахищених верств населення, допомагати чорнобильцям, пенсіонерам, багатодітним матерям і робити все для того, аби Сумщина, і Великописарівський район зокрема, не відчували негативних наслідків «реформ».

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Вівторок, 14 січня 2020, 12:41

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради