Звіт депутата Сумської обласної ради Олександра Стрельченка за 2018 рік

За рік, що минув, наша країна, область і Великописарівський район, за яким я закріплений як депутат обласної ради, пережили непрості часи. У 2018 році економічна криза негативно вплинула на багато галузей нашого життя і це потягло за собою безліч проблем. Утім наша команда намагалася плідно працювати і охватити якомога більше напрямків, аби допомогти своїм виборцям пов області.

Пріоритет депутатської діяльності – захист громадян

Свою роботу як депутата обласної ради VІІ скликання я особисто продовжую організовувати та проводити в таких пріоритетних для мене й моїх виборців напрямках, як захист інтересів громади, реалізація доручень виборців у межах депутатських повноважень.

За моєї ініціативи та ініціативи нашої фракції до вищого керівництва держави, за підтримки колег, депутатів Сумської обласної ради, було направлено сім звернень. Усі вони стосувалися життєво-важливих для мешканців області питань.

Зокрема звернення були направлені:

-         До Прем’єр-міністра України з приводу відтермінування уведення в дію нових державних стандартів молока – двічі. На вимогу МВФ, в Україні мали б впровадити жорсткі вимоги до якості молока, до яких селяни, без державної підтримки, не готові. Введення цих норм могло спричинити зменшення поголів’я корів, дефіциту молока в Україні, а відтак – збільшення імпорту молочної продукції та її здорожчання.

-         До Кабінету Міністрів України з приводу впровадження обмежень стосовно умов призначення та порядку надання громадянам житлових субсидій. Ми просили не застосовувати жорсткі норми при нарахування субсидій, якщо в родині є автомобіль віком менше 5 років; якщо квартира перевищує 120 м кв, а будинок – 200 м кв, оскільки там можуть проживати багатодітні родини; якщо є заборгованість за оплату ЖКГ. Оскільки люди доведені до злиднів і отримання для них субсидії – єдина можливість хоч якось вижити і не накопичувати борги за послуги ЖКГ.

-         До Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України з приводу стану виконання законодавства щодо перерахунку та виплат перерахованих пенсій військовим пенсіонерам, деяким іншим особам всіх відомств сектору безпеки та оборони України та пенсіонерам органів внутрішніх справ. Через зволікання Міністерства соціальної політики України розмір виплат військовим пенсіонерам не осучаснювали 7 років. Коли ж вирішили підвищити, розтягнули на три роки і включили тільки оклад, військове звання і вислугу, що значно зменшує пенсійне нарахування.

-         До Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України з приводу відновлення пільг та підвищення пенсій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – тричі. Протягом останніх років чорнобильців позбавили значної кількості встановлених раніше пільг, скасовуючи і спрощуючи статті у низці відповідних законів. Опозиціонери вимагали повернути ліквідаторам пільги, встановлені державою. Їх підтримав Конституційний Суд України, але уряд так і не виконує свої зобов’язання.

-         До Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України з приводу скасування необґрунтованого підвищення ціни на газ.

Деякі з цих звернень були почуті, як то: відтермінування державних стандартів якості молока, перерахунок пенсій військовим пенсіонерам, відновлення пільг та підвищення пенсій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Інші знаходяться на розгляді або не враховані вищим керівництвом держави.

Чути проблеми і допомагати

Одним із важливих аспектів діяльності депутата є зустріч із виборцями. Саме на них обранець має можливість почути проблеми та за можливості допомогти окремим людям чи громадам. Тож окрім роботи в комісії і пленарних засіданнях, я постійно проводжу прийоми громадян у Сумах, виїжджаю на свій виборчий округ, де зустрічаюся з виборцями, депутатами Великописарівської районної ради, сільськими головами.

Під час зустрічей я вивчав запити окремих громадян, проблеми, які мають місце на рівні області та районів, в сільських радах.

У 2018 році я провів близько 60 прийомів громадян як у Великописарівському районі, за яким я закріплений, так і в інших населених пунктах Сумщини.

За звітний період до мене звернулося близько 200 громадян. Найбільше зверталися люди, які опинилися в складних життєвих обставинах, з проханням про надання одноразової матеріальної допомоги на лікування. Не забуваю я й про ветеранів війни та праці, багатодітних матерів, дітей. До Дня перемоги, Дня знань, 8 Березня, Дня матері спрямовував допомогу цім категоріям населення.

На кожному з прийомів люди порушують як особисті питання, так і проблеми громад. Так, у с.Попівка мешканці просили відновити автобусне сполучення з районним центром та роботу місцевої амбулаторії, яка згоріла навесні минулого року. У с. Яблучне постало питання укомплектування штату медичним персоналом ФАПу. У с. Кириківка жителі просили допомоги у забезпеченні організації пасажирських перевезень сполученням смт Кириківка – смт Велика Писарівка (через села Катанське, Солдатське, Тарасівка). У Добрянському та Яблучному – відновити роботу швидкої допомоги.

Порушуються на прийомах проблеми виділення земельних ділянок мешканцям сіл, відновлення документів, майнові та юридичні питання.

Вважаю справою честі допомагати жителям Сумщини

Повною мірою мною були використані кошти, які виділяються обранцям обласної ради на виконання їх депутатських повноважень.

Найбільше коштів – 45 тисяч грн було надано на матеріальну допомогу тим, хто потребує лікування. По 25 тис грн виділено на придбання дитячих майданчиків в ДНЗ Великописарівського району – ДНЗ «Оленка» в смт Велика Писарівка та с. Пожня.

Такі ж суми – по 25 тисяч грн, було витрачено на придбання обладнання для стоматологічного кабінету в с. Яблучне та на придбання вікон для спортивної зали у Вільненському НВК.

По 20 тисяч грн з депутатських коштів я надав на придбання електроплити у Солдатський НВК та на поточний ремонт Крамчанського об’єкту дозвілевої роботи (будинок культури) Тарасівської сільської ради. 10 тисяч грн виділив на обладнання для їдальні у с. Кириківка.

Також я сприяв у виділенні коштів з обласного бюджету на заклади медицини, освіти, культури, придбання обладнання, ремонт доріг тощо.

Завдяки моїм ініціативам отримала 300 тисяч грн на заміну вікон філія Державного навчального закладу «Охтирський центр професійно-технічної освіти» в смт Велика Писарівка. 100 тисяч грн пішли на ремонт та переоблаштування  фельдшерсько-акушерського пункту у с. Попівка. Ще сто тисяч – на поточний ремонт ДНЗ «Ромашка», що у Великій Писарівці. Також у рамках співфінансування з сільським бюджетом було виділено з обласної казни 300 тисяч грн для ремонту дороги до села Їздецьке Вільненської сільської ради.

Майже на кожному пленарному засіданні обласної ради мною були озвучені депутатські запити. Вони стосувалися відсутності автобусного сполучення між районним центром (смт Велика Писарівка) та населеними пунктами району, невиконання управлінням Пенсійного фонду в Сумській області рішень судів щодо нарахування та виплат пенсій постраждалим від наслідків катастрофи на ЧАЕС.

Також у своїх запитах я просив керівництво області вирішити проблему забезпечення хворих на цукровий діабет життєво важливим для них інсуліном.

Проблем різних є ще дуже багато, є над чим працювати і хотілося б здійснити значно більше. Вважаю справою честі допомагати жителям Сумщини і надалі гарантую чесно та цілеспрямовано брати на себе зобов’язання виконувати свої обіцянки, щоб підтвердити правильність вибору та виправдати сподівання виборців.

 

Також читайте:

 

 

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради