telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.
Про територіальні громади Сумської області


Посилання за тематикою:


Мапа об'єднаних територіальних громад

(оновлено 17.10.2016)

Завантажити мапу у високій якості (7 Мб.)


 

Новини за тематикою:


Роменська громада започатковує партнерство з італійським муніципалітетом міста Монреалє Друк
Понеділок, 12 грудня 2022, 14:34

Йдеться про співпрацю у сфері розвитку сільського господарства, переробної промисловості, муніципальних послуг, культури, освіти, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства, поводження з відходами та охорону навколишнього середовища, а також обмін досвідом та найкращими практиками у сфері молодіжного руху. Планується участь у спільних проектах, грантових програмах Євросоюзу для міст – партнерів. Про це повідомив Роменський міський голова Олег Стогній: «Ми планували пошук партнерських громад з метою розвитку нашої території, обміну досвідом у різних сферах життєдіяльності. Дуже дякуємо Програмі U-LEAD за таку можливість – налагодити міжнародне партнерство, а колегам з італійського муніципалітету – за цю можливість співпрацювати».

Останнє оновлення на Понеділок, 12 грудня 2022, 14:40
Детальніше...
 
До оборони Сумщини залучаються безробітні Друк
Середа, 28 вересня 2022, 14:55

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.11.2011 №753 (зі змінами від 21.06.2022 №716) затверджені основні положення організації суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, на підставі якої прийнято Розпорядження Сумської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації від 06.09.2022 №314-ОД «Про організацію суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану у Сумській області». Відповідні  розпорядження прийняті головами 5-ти районів (РДА) Сумської області.

Детальніше...
 
5 громад Сумщини спільно формуватимуть сучасну інфраструктуру поводження з ТПВ Друк
Середа, 23 лютого 2022, 15:02

Мова йде про Андріяшівську, Коровинську, Липоводолинську, Роменську та Хмелівську територіальні громади. Відповідний договір про співробітництво у реалізації сучасної системи управління твердими побутовими відходами вже підписано.

Співробітництво громад розбудовується в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що реалізується відповідно до грантової угоди між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ).

Детальніше...
 
Команди з семи громад області стали учасницями навчальної програми «Кроки для команд з управління справами в ОМС» Друк
Понеділок, 07 лютого 2022, 15:53

Мова йде про Березівську, Бочечківську, Верхньосироватську, Дубов’язівську, Краснопільську, Новослобідську, Роменську громади.

Учасники нової навчальної програми від U-LEAD – команди з управління справами в органах місцевого самоврядування, які складаються з керуючого справами (секретар) виконавчого комітету та осіб, які відповідають за ведення кадрової роботи, юридичний супровід та діловодство.

Детальніше...
 
На Сумщині хочуть створити Асоціацію громад та Агенцію регіонального розвитку Друк
П'ятниця, 10 грудня 2021, 09:26

Відбулася нарада з питань стратегічного розвитку територіальних громад Сумської області. Під час заходу, на який приїхали представники з усього регіону, керівники області, народні та обласні депутати, очільники територіальних громад обговорили створення Асоціації громад Сумщини.

Її хочуть створити, аби лобіювати інтереси громад на державному та міжнародному рівнях, налагоджувати комунікації між громадами, облдержадміністрацією та обласною радою, впроваджувати міжмуніципальне співробітництво.

Останнє оновлення на Четвер, 06 січня 2022, 13:51
Детальніше...
 
Новослобідська, Попівська, Чернеччинська та Шосткинська громади розроблятимуть стратегії розвитку спільно з U-LEAD Друк
Вівторок, 07 грудня 2021, 15:10

За результатами конкурсного відбору зазначені чотири громади з Сумщини отримають експертну допомогу щодо розробки стратегій місцевого розвитку від «U-LEAD з Європою». Загалом було відібрано 96 територіальних громад з усіх областей України.

«Співпраця з U-LEAD у зазначеному напрямку передбачає річний навчальний онлайн цикл із покрокової розробки стратегії розвитку, а також консультативну підтримку від експерта громадам в підготовці та проведенні засідань робочої групи, що працюватиме над розробкою стратегії в громаді», - зазначила Марина Лобова, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Сумській області.

Детальніше...
 
Фахівці з 10 громад Сумщини навчатимуться готувати та реалізовувати проєкти місцевого розвитку спільно з U-LEAD Друк
Вівторок, 16 листопада 2021, 11:06

240 проєктних команд із громад України беруть участь у новій навчальній програмі «Кроки для спеціалістів з управління проєктами 2021» від U-LEAD.

За повідомленням керівниці Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Сумській області Марини Лобової, Сумщину у навчальній програмі представлятимуть 29 фахівців з 10 територіальних громад, які потрапили до навчальної програми на конкурсній основі.

Мова йде про Березівську, Білопільську, Великописарівську, Глухівську, Зноб-Новгородську, Краснопільську, Новослобідську, Роменську, Тростянецьку, Хотінську громади.

Детальніше...
 
Сім територіальних громад Сумщини запрошено до участі в Європейській програмі Друк
Середа, 03 листопада 2021, 14:07

За результатами відбору сім громад Сумської області визначено партнером програми «Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України», що реалізується Європейським Союзом спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).

Програма надаватиме практичну допомогу Білопільській, Краснопільській, Липоводолинській, Новослобідській, Тростянецькій, Шосткинській, Ямпільській громадам-партнерам щодо покращення якості адміністративних, медичних та соціальних послуг, спрощення для мешканців громад доступу до цих послуг.

Останнє оновлення на Середа, 03 листопада 2021, 14:37
Детальніше...
 
Краснопільська громада розробила стратегію розвитку територій за підтримки U-LEAD Друк
Середа, 15 вересня 2021, 09:29

Стратегія розрахована на період 2021-2030 рр., документ вже затверджено на сесії Краснопільської селищної ради.

За повідомленням Краснопільського селищного голови Юрія Яремчука, у документі визначено п’ять стратегічних напрямків розвитку громади: громада для людей, здорова громада, процвітаюча громада, спортивна громада, інтегрована громада.

Детальніше...
 
«Поліцейський офіцер громади»: На Сумщині підписано меморандум між Нацполіцією та територіальними громадами Друк
Четвер, 09 вересня 2021, 12:21

В рамках проєкту «Поліцейський офіцер громади» між ГУНП у Сумській області та територіальними громадами Сумщини підписано меморандум про партнерство та співпрацю. Основною метою документу є спільна робота на засадах партнерства, спрямована на підвищення рівня публічної безпеки і порядку, охорони прав і свобод людини та протидії злочинності на території громади.

Останнє оновлення на Четвер, 09 вересня 2021, 12:25
Детальніше...
 
Понад 3,1 млрд грн заробили громади Сумщини за І півріччя 2021 року Друк
Середа, 08 вересня 2021, 10:19

Про це повідомила радниця з питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Сумській області Ірина Алєєва:

«Понад 3,1 млрд грн. – це сума сукупних власних доходів 51 територіальної громади області. Найбільшу частку в структурі надходжень має ПДФО  – 1942,4 млн. грн = 62% власних доходів, плата за землю –  428,6 млн. грн = 14% власних доходів, єдиний податок – 393,7 млн. грн = 13% власних доходів.

Детальніше...
 
Коровинська та Недригайлівська громади планують створити добровільні пожежні команди Друк
Понеділок, 06 вересня 2021, 13:03

Для цього громади взяли учать у відборі до проєкту «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні», пройшли відбір та стали учасниками проєкту.

Всього було отримано 249 заявок, що становить майже 17% від всієї кількості об’єднаних територіальних громад України. З цієї кількості до 2 етапу відбору було відібрано 45 громад, і після верифікації та візитів до громад сформовано перелік із 20 учасниць проєкту.

Детальніше...
 
Триває Всеукраїнський конкурс журналістських робіт 2021 року Друк
Понеділок, 30 серпня 2021, 10:10

Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» проводиться Мінрегіоном з метою залучення регіональних ЗМІ до всебічного висвітлення процесів децентралізації.

Останнє оновлення на Понеділок, 30 серпня 2021, 10:20
Детальніше...
 
Наближення соцпослуг: у Липоводолинській громаді створена мобільна бригада соціально-психологічної допомоги Друк
П'ятниця, 16 липня 2021, 13:53

При виконавчому комітеті Липоводолинської селищної ради діє мобільна бригада соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі і потребують екстреної допомоги. Тут спеціально навчені фахівці безоплатно надають оперативну і фахову допомогу тим, хто постраждав.

Останнє оновлення на Понеділок, 19 липня 2021, 16:15
Детальніше...
 
Тростянецька територіальна громада перемогла у конкурсі проєктів від Програми U-LEAD «Громада, дружня до бізнесу» Друк
Понеділок, 12 липня 2021, 16:11

Всього по Україні підтримку отримають 10 територіальних громад.

Нагадаємо, що проєктні заявки на конкурс мали можливість подавати лише ті громади, очільники яких успішно пройшли унікальну навчальну програму «Кроки для керівників».

Детальніше...
 
Народний депутат Тетяна Рябуха та голова обласної ради Віктор Федорченко зустрілися з керівниками територіальних громад Сумщини Друк
П'ятниця, 09 липня 2021, 14:52

Тема зустрічі – святкування Дня Державного Прапора України та 30-річчя Незалежності України. Зокрема питання проведення 20 серпня у селі Підопригори Сумського району фестивалю «KvartalFEST».

Тетяна Рябуха розповіла, що фестиваль проходить сьомий рік поспіль і вже став улюбленим дійством не лише жителів області, а й гостей з інших регіонів України, й навіть зарубіжжя. Наразі він отримав статус Всеукраїнського і проходитиме під патронатом Міністерства культури. На нього будуть запрошені Президент України, народні депутати, міністри.

Останнє оновлення на П'ятниця, 09 липня 2021, 14:58
Детальніше...
 
Меморандум про взаємодію підписали на Сумщині Друк
П'ятниця, 11 червня 2021, 08:47

10 червня голова обласної ради Віктор Федорченко, голова Сумської обласної державної адміністрації Василь Хома та голова Сумського регіонального відділення Всеукраїнської Асоціації ОТГ Юрій Яремчук підписали меморандум про взаємодію між Сумським регіональним (обласним) відділенням асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад», Сумською обласною державною адміністрацією та Сумською обласною радою.

Останнє оновлення на П'ятниця, 11 червня 2021, 08:53
Детальніше...
 
Новослобідська громада активно впроваджує гендерно-орієнтоване бюджетування Друк
Вівторок, 08 червня 2021, 12:38

Про досвід Новослобідської громади, як однієї з небагатьох громад Сумщини з подібним кейсом, говорили під час онлайн-семінару присвяченому гендерно-орієнтованому бюджетуванню на місцевому рівні. Семінар організувала команда Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD для громад Сумської області.

Детальніше...
 
Миколаївська селищна та Охтирська міська громади розпочали роботу в напрямку формування спроможних освітніх мереж на своїх територіях Друк
П'ятниця, 14 травня 2021, 10:49

Зазначені громади стали переможцями конкурсного відбору та отримають підтримку Програми «U-LEAD з Європою» в питанні формування спроможної освітньої мережі.

Експертний супровід стартував із дводенної навчальної зустрічі громад-переможниць з експерткою з питань освіти Програми U-LEAD Оленою Гладкою.

Учасниками стали посадові особи органів управління освіти, профільні заступники голів громад із Донецької, Луганської, Полтавської, Сумської, Харківської та Черкаської областей.

Детальніше...
 
Три громади Сумщини отримають допомогу у формуванні спроможних освітньої і медичної мереж Друк
П'ятниця, 16 квітня 2021, 09:17

Миколаївська селищна та Охтирська міська територіальні громади Сумської області отримають підтримку Програми «U-LEAD з Європою» у формуванні спроможної освітньої мережі, а Тростянецька – у формуванні спроможної мережі первинної медичної допомоги.

Детальніше...
 
Села Сумщини підключатимуть до оптичного інтернету Друк
Середа, 14 квітня 2021, 15:43

Цьогоріч держава витратить 500 млн грн на під’єднання до оптичного інтернету 3 тис. сіл. Наразі триває попередній збір заявок від голів ОТГ, пише ITC UA.

Детальніше...
 
Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко провів зустріч з головами райрад регіону Друк
Вівторок, 13 квітня 2021, 13:13

Сьогодні, 13 квітня, відбулася робоча зустріч голови Сумської обласної ради Віктора Федорченка з очільниками районних рад Сумщини. Участь у нараді взяли перший заступник голови облради Олександр Стрельченко, керівники п’яти районних рад: Сумської – Віктор Химич, Шосткинської – Вікторія Сокол, Охтирської – Сергій Кірічко, Конотопської – Віктор Бик, Роменської – Іван Яременко, депутати та працівники виконавчого апарату.

Останнє оновлення на Вівторок, 13 квітня 2021, 14:36
Детальніше...
 
Скільки громади Сумщини витрачають на галузь освіти та утримання апаратів? Друк
Понеділок, 12 квітня 2021, 09:19

Витрати місцевих бюджетів громад Сумщини у 2020 році склали 6 млрд грн,  а власних доходів надійшло лише 4,2 млрд гривень. Отже, 1,8 млрд грн було профінансовано з державного бюджету (субвенції та дотації).

Останнє оновлення на Понеділок, 12 квітня 2021, 09:23
Детальніше...
 
Депутати обласної ради намітили шляхи співпраці з колегами Зноб-Новгородської територіальної громади Друк
П'ятниця, 09 квітня 2021, 08:35

Депутати обласної ради Євген Южаков, Тетяна Гончаренко, Тетяна Савенко та Олексій Котляров днями відвідали Зноб-Новгородську територіальну громаду, де зустрілися з працівниками місцевих навчальних закладів, поговорили з батьками учнів. Корисною й пізнавальною для обласних обранців стала розмова з мешканцями сіл Хильчичі та Журавка. У людей, а їх проживає у цих двох населених пунктах майже сім сотень, накопилася ціла купа нез’ясованих питань.

Детальніше...
 
Вплив «податкових канікул» у 2020 році: скільки втратили громади Сумщини за час пандемії? Друк
Четвер, 08 квітня 2021, 08:59

«Всього до бюджетів територіальних громад області за 2020 рік надійшло 4,2 млрд грн власних доходів, що в порівнянні з 2019 роком більше тільки на 284 млн грн або +7%.

Цікаво, що за підсумками 2019 року приріст доходів відносно 2018 року становив 18%. Отже, маємо зменшення темпів такого приросту. Однією з причин такої ситуації є карантинні заходи, запроваджені у 2020 році у зв’язку з пандемією коронавірусу», - зазначає радниця з питань місцевих фінансів та управління Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD Ірина Алєєва.

Детальніше...
 
П’ятірка найсильніших громад Сумщини: серед лідерів Тростянецька, Буринська, Миколаївська сільська, Комишанська громади та м.Суми Друк
Понеділок, 22 березня 2021, 11:57

Про це під час онлайн-зустрічі з пресою «Новації процесу децентралізації/поточний стан на Сумщині» повідомила радниця з питань місцевих фінансів та управління Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD Ірина Алєєва.

За підсумками 2020 року експертами Програми U-LEAD було підготовлено оцінку виконання бюджетів територіальних громад України, які аналізували дані за 8-ма індикаторами:

Детальніше...
 
Краснопільська та Липоводолинська громади продовжують працювати над формуванням освітньої мережі Друк
Середа, 17 березня 2021, 11:38

Команда Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD продовжує спільно з громадами Сумщини працювати над формування спроможної освітньої мережі. Цього разу на зв’язку були фахівці з Краснопільської та Липоводолинської громад.

Детальніше...
 
Служба зайнятості Сумщини спільно з регіональною Асоціацією міст України вчить старост Друк
Середа, 17 березня 2021, 09:07

Сумське регіональне відділення Асоціації міст України спільно з Державним навчальним закладом «Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» започаткували навчальні семінари для старост об’єднаних територіальних громад.

Останнє оновлення на Вівторок, 20 лютого 2024, 16:00
Детальніше...
 
Конкурс Секторальної підтримки ЄС: фахівців з ОТГ трьох областей навчали готувати проєктні заявки Друк
Вівторок, 06 жовтня 2020, 13:25

Якими є особливості заповнення логіко-структурної матриці та її зв’язок з розділами проєктної заявки для проєктів регіонального розвитку?

Відповідь на це питання можна було почути під час онлайн-тренінгу для фахівців, які займаються підготовкою проєктів у громадах з ОТГ Полтавської, Сумської, Черкаської областей.

Детальніше...
 
Встигніть подати заявку на конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування»: дедлайн 25 серпня Друк
Середа, 19 серпня 2020, 10:18

25 серпня завершується термін подачі заявок на конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування».

Конкурс організовує Мінрегіон у співпраці з Радою Європи та у партнерстві з всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування, зокрема Українською асоціацією районних та обласних рад.

Останнє оновлення на Середа, 19 серпня 2020, 10:24
Детальніше...
 
Боромлянська ОТГ: доступна та якісна медицина у сільській місцевості Друк
Середа, 05 серпня 2020, 13:40

Організація надання платних медичних послуг та їх калькування собівартості, внесення змін до колективного договору – питання, що обговорювалися під час онлайн-консультації радників Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD з фахівцями Боромлянської ОТГ та амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Боромля.

Детальніше...
 


Сторінка 1 з 5

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top