Об'єднання територіальних громад


Посилання за тематикою:


Мапа об'єднаних територіальних громад

(оновлено 17.10.2016)

Завантажити мапу у високій якості (7 Мб.)


 

Новини за тематикою:


Пріоритетні напрямки розвитку Охтирської ОТГ Друк
Середа, 18 березня 2020, 10:53

Якісні медичні послуги, впорядкування сміттєзвалища, енергомодернізація – пріоритетні напрямки розвитку Охтирської ОТГ.

Окрім зазначених напрямків були також озвучені і ревіталізація старих будівель, створення арт-об’єктів, розвиток спортивної мережі, створення оригінального іміджевого продукту для ОТГ, розвиток малого і середнього підприємництва та ІТ-сектору в громаді. Про це стало відомо 11 березня під час зустрічі фахівців Охтирської міської ради з експертом з питань регіонального розвитку Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Григорієм Стариковим. 

Останнє оновлення на Середа, 18 березня 2020, 10:59
Детальніше...
 
ОТГ Сумщини вивчали питання управління проектним циклом та брендування територій Друк
Понеділок, 16 березня 2020, 11:03

Тема семінару - розбудова спроможності: «Управління проєктним циклом». Над нею 13 березня працювали 25 фахівців з ОТГ Сумщини спільно з радником з питань регіонального розвитку Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Григорієм Стариковим.

Детальніше...
 
Інфраструктурна субвенція: куди та на які проєкти ОТГ Сумщини витратили кошти у 2019 році? Друк
Четвер, 05 березня 2020, 10:07

Близько 69 млн. грн. інфраструктурної субвенції – саме таку суму використали ОТГ Сумщини на втілення проєктів. Загалом об’єднані громади області отримали 74,3 млн. грн у 2019 році.

Ця сума надійшла в область з Державного бюджету об’єднаним територіальним громадам на розвиток інфраструктури. Передбачена субвенція по країні була у розмірі 2,1 млрд грн. Кошти субвенції розподілили між 806 об’єднаними громадами, створеними у 2015-2018 роках.

Останнє оновлення на Четвер, 05 березня 2020, 10:31
Детальніше...
 
Сергій Чернов: Конституційна реформа має стати потужним стимулом для розвитку територій (інтерв'ю) Друк
Понеділок, 02 березня 2020, 14:38

Президент Української асоціації районних та обласних рад, Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов – про пріоритетні питання, які має розв’язати внесення змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування.

Внесення змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування має ознаменувати завершення першого етапу реформи та перехід до модернізованої системи територіального управління, яка відповідатиме вимогам та ідеям, закладеним у Європейській хартії місцевого самоврядування.

Останнє оновлення на Понеділок, 02 березня 2020, 14:43
Детальніше...
 
Українська асоціація районних та обласних рад підготувала проєкт Закону Про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади Друк
Середа, 26 лютого 2020, 13:27

Нині в країні триває публічне обговорення змін до Конституції України в частині децентралізації влади, змін до законодавства щодо повноважень та захисту прав місцевого самоврядування в Україні і реалізації адміністративного нагляду за органами місцевого самоврядування.

Останнє оновлення на Середа, 26 лютого 2020, 13:32
Детальніше...
 
Рейтинг ОТГ країни: оцінка фінансових показників бюджетів ОТГ Сумщини Друк
Середа, 26 лютого 2020, 11:31

Експерти Програми «U-LEAD з Європою»  і проекту SKL International розробили рейтинг за 2019 рік, оцінивши фінансові показників бюджетів 806 ОТГ. В основі - 8 індикаторів. Рейтинг складається за 5 групами в залежності від чисельності населення:

Останнє оновлення на Середа, 26 лютого 2020, 11:39
Детальніше...
 
Фінансові показники ОТГ Сумщини за 2019 рік: хто скільки заробив та як витратив? Друк
Четвер, 20 лютого 2020, 16:46

Яка з громад Сумщини є лідером щодо збільшення бюджету? Яка більше за всіх витрачає зароблене і на вирішення яких питань? Скільки коштів у середньому було передбачено на одного мешканця ОТГ у 2019 році? Та скільки витрат пішло на утримання управлінського апарату?

Сумським регіональним офісом Програми «U-LEAD з Європою» підготовлено моніторинг показників бюджетів об’єднаних територіальних громад області за 2019 рік, за матеріалами, які були опубліковані на сайті Департаменту фінансів Сумської облдержадміністрації.

Детальніше...
 
Охтирська ОТГ: пошук додаткових резервів наповнення бюджету та плани на 2020 рік Друк
Четвер, 13 лютого 2020, 14:23

Реконструкція Сосонського НВК та ФАПу, ремонт доріг на території Староіванівського старостинського округу та реконструкція вуличного освітлення –  такими є плани Охтирської ОТГ на 2020 рік. Про це стало відомо під час консультативного візиту команди Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» в Охтирську міську раду.

Детальніше...
 
Липоводолинська ОТГ планує розробку стратегії розвитку своїх територій Друк
Понеділок, 10 лютого 2020, 09:50

Головний стратегічний документ громади може бути розроблений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Про це говорили під час консультаційного візиту команди Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» в Липоводолинську селищну ОТГ.

Детальніше...
 
Обласний семінар-нарада керівників органів управління освітою ОТГ Друк
Четвер, 06 лютого 2020, 15:46

З метою надання допомоги в організації управлінської діяльності та якісної методичної підтримки органів управління освітою об’єднаних територіальних громад розпочалися щомісячні обласні семінари-наради для керівників органів управління освітою ОТГ.

5 лютого на базі Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти відбувся перший у цьому році семінар-практикум. Його модератором виступив проректор з наукової роботи Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Сергій Грицай.

Останнє оновлення на Четвер, 06 лютого 2020, 16:00
Детальніше...
 
Путивльська ОТГ: підготовка до першої сесії та перші кроки новоствореної громади Друк
Вівторок, 21 січня 2020, 09:26

Організація роботи місцевої ради ОТГ та її виконавчих органів після проведення перших виборів – головні питання, що розглядалися під час виїзної консультації до Путивльської ОТГ, проведеної Сумським регіональним офісом Програми "U-LEAD з Європою".

Детальніше...
 
Українська асоціація районних та обласних рад пропонує доопрацювати Президентський Закон про внесення змін до Конституції в частині децентралізації Друк
Понеділок, 23 грудня 2019, 10:34

Сьогодні, Українська асоціація районних та обласних рад надала пропозиції до Президентського Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади).

Документ адресований Голові Верховної Ради Дмитру Разумкову.

Останнє оновлення на Понеділок, 23 грудня 2019, 13:16
Детальніше...
 
Пропозиції УАРОР увійшли до тексту Президентського Закону Про внесення змін до Конституції в частині децентралізації Друк
Понеділок, 23 грудня 2019, 09:56

Оприлюднений сьогодні текст Президентського Закону Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) врахував деякі пропозиції Української асоціації районних та обласних рад, що були надані восени.

Так, у разі схвалення Законопроєкту, окружні (чинна назва — районні) та обласні ради отримають виконавчі комітети, представляти державу будуть префекти, а також конкретно визначатиметься матеріальна і фінансова основа місцевого самоврядування.

Детальніше...
 
До уваги керівників об’єднаних територіальних громад Сумської області Друк
П'ятниця, 05 квітня 2019, 14:50

Оголошено конкурс з відбору розвиткових проектів, що реалізуються в рамках договорів співробітництва об’єднаних територіальних громад.

У рамках Обласної програми підтримки співробітництва об’єднаних територіальних громад на 2018-2019 роки (затвердженої рішенням Сумської обласної ради від 20.12.2017 зі змінами) о 10:00 годині 30 травня 2019 року за адресою: місто Суми, площа Незалежності, 2, 6-й поверх, к. 115 планується проведення конкурсу з відбору розвиткових проектів, що реалізуються в рамках укладених договорів про співробітництво між ОТГ.

Останнє оновлення на П'ятниця, 05 квітня 2019, 15:08
Детальніше...
 
На навчання запрошує Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського Друк
Четвер, 28 березня 2019, 14:27

Одним із пріоритетів Стратегії сталого розвитку «Україна-2020» є реформа децентралізації, що передбачає формування прошарку професійних, доброчесних та етичних посадових осіб місцевого самоврядування, орієнтованих на захист суспільного інтересу та досягнення цілей територіального розвитку, зокрема, шляхом професійного навчання відповідних працівників органів місцевого самоврядування в галузі знань «Публічне управління та адміністрування».

Останнє оновлення на Четвер, 28 березня 2019, 14:35
Детальніше...
 
Володимир Токар: «Чотири роки впровадження реформи децентралізації довели її економічну ефективність для громад» Друк
Вівторок, 26 березня 2019, 15:38

Виступаючи на засіданні Ради регіонального розвитку, яка відбулася сьогодні в Сумах, голова Сумської обласної ради Володимир Токар наголосив на тому, що головний документ, за яким має жити і розвиватися Сумщина, – проект перспективного розвитку.

Останнє оновлення на Вівторок, 26 березня 2019, 16:38
Детальніше...
 
Майже 60% українців переконані, що децентралізація потрібна, - результати дослідження Друк
Понеділок, 11 березня 2019, 11:32

Держава може звітувати про показники децентралізації, зокрема щодо кількості громад чи площ територій, вкритих ОТГ, сотні нових опорних шкіл чи дитсадків, кілометрів доріг. Але першочергово для нас є важливішою оцінка українських громадян, на яких і спрямована реформа. Про це наголосив під час презентації результатів Всеукраїнського соціологічного дослідження «Децентралізація та реформа місцевого самоврядування серед населення України та об’єднаних тергромад», Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Детальніше...
 
Діалог між владою і громадою: на Краснопільщині відбулося засідання Ради регіонального розвитку Друк
Середа, 06 березня 2019, 11:43

«Для кращого результату у сфері розвитку громад ми, обласна і місцева влада, маємо згуртуватися. Треба всі питання з’ясовувати спільно, бо ми працюємо для того, аби жилося краще мешканцям області. Не менш важливим є те, що керівники ОТГ мають виправдати довіру своїх виборців і робити все для того, щоб розвивати громади. Тільки тоді є ефект». На цьому наголосив голова Сумської обласної ради Володимир Токар під час засідання Ради регіонального розвитку, що відбулася у Краснопіллі і на якому обговорювали плани розвитку Краснопільщини та впровадження медичної реформи у регіоні.

Детальніше...
 
У Сумах відбулася одноденна фахова майстерня для представників обласної та районних рад Друк
Вівторок, 26 лютого 2019, 16:38

Захід відбувся в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад. Присутні обговорювали реформу місцевого самоврядування та формування ефективної територіальної організації влади в Україні.

Останнє оновлення на Вівторок, 26 лютого 2019, 16:44
Детальніше...
 
Реформа децентралізації: нові традиції та великі амбіції Друк
Вівторок, 26 лютого 2019, 13:43

Голова Краснопільської районної ради Віталій Савоненко взяв участь у засіданні «круглого столу» на тему: «Реформа децентралізації: нові традиції та великі амбіції», що відбувся на території Краснопільської ОТГ

Представники влади Краснопільщини та інших об’єднаних територіальних  Сумщини говорили, як про проблемні питання, які виникають у діяльності громад, так і про перспективи. Участь у розмові також узяли директор та радники Сумського «Центру розвитку місцевого самоврядування», створеного в рамках програми «ULEAD з Європою» та за підтримки Мінрегіону Олександр Хоруженко, Григорій Старков, Марина Лобова.

Останнє оновлення на Вівторок, 26 лютого 2019, 13:49
Детальніше...
 
Представники УАРОР розпочали роботу в складі конкурсної комісії Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт Друк
Понеділок, 28 січня 2019, 15:38

Цього року до участі в конкурсі «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» надійшло 314 заявок.

Матеріали будуть обиратися за чотирма номінаціями: онлайн-публікація, стаття (в друкованому ЗМІ), радіоматеріал, відеоматеріал.

Детальніше...
 
Спроможними мають бути не лише базові рівні, але й райони і регіони, вважають в Українській асоціації районних та обласних рад Друк
П'ятниця, 07 грудня 2018, 09:33

Про нові етапи реформи, дорожню карту й пріоритети на майбутнє говорили учасники Форуму місцевого самоврядування, на якому був присутній і голова Сумської обласної ради Володимир Токар.

Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов розповів про аспекти формування належної нормативно-правової бази та перспективи реформування районів.

Останнє оновлення на П'ятниця, 07 грудня 2018, 09:40
Детальніше...
 
Глава уряду про децентралізацію: наступні роки реформи мають стати ривком розвитку регіональної економіки і покращення життя людей Друк
Середа, 05 грудня 2018, 15:25

Україна п’ятий рік поспіль реалізує реформу децентралізації, і наступні роки перетворень мають дати новий поштовх розвитку регіональної економіки та покращання життя людей. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час ІІІ Форуму об’єднаних громад, участь у якому беруть голова обласної ради Володимир Токар, заступник голови облдержадміністрації Вадим Акпєров і голови ОТГ Сумщини.

Останнє оновлення на Середа, 05 грудня 2018, 16:00
Детальніше...
 
Голова обласної ради зустрівся з аграріями Миколаївської ОТГ Друк
Понеділок, 19 листопада 2018, 09:26

На зустріч у сільській раді зібралося близько 40 аграріїв. Питання, що обговорювалися – ефективне використання земель, адміністрування земельного податку та орендна плата.

У Миколаївській ОТГ достатньо як землевласників, так і одноосібників. Зареєстрованих фермерських господарств лише 5. Детально проаналізувавши показники сплати за використання земельних ресурсів по сільській раді, було визначено як боржників, так і тих, хто відповідально ставиться до сплати податків за користування земельними ділянками.

Детальніше...
 
Бажання жити краще: в Хотінській ОТГ розуміють потреби її мешканців Друк
Понеділок, 19 листопада 2018, 09:20

У Хотіні відбулася виїзна зустріч голови Сумської РДА Геннадія Дорошенка з громадськістю. На захід запросили голову обласної ради Володимира Токаря, заступника голови райради Анатолія Салогуба, керівників структурних підрозділів.

У ході активного спілкування порушувалися питання розвитку громади, аби дізнатися проблеми, що турбують людей та шляхи їх вирішення.

Детальніше...
 
У Миропільській ОТГ ремонтують дороги Друк
Середа, 20 червня 2018, 12:44

«30 кілометрів ми проїжджаємо більше, ніж за годину. І це лише за нормальної погоди, коли ж дощ і ями залило, то взагалі з Миропілля до Сум можна їхати півтори-дві години. Тому цю трасу край треба латати і доводити до ладу», - говорять водії. Вони не приховують своєї радості, коли дізнаються, що ремонтні роботи тут уже розпочалися.

Останнє оновлення на Середа, 20 червня 2018, 12:49
Детальніше...
 
Володимир Токар з робочим візитом відвідав Краснопільську ОТГ Друк
Середа, 13 червня 2018, 09:06

Керівник обласного депутатського корпусу Володимир Токар зустрівся з учителями, медиками, обговорив з ними процес впровадження реформ. Також оглянув декілька поточних інфраструктурних об’єктів та міні-завод металоконструкцій.

Детальніше...
 
Лебединська ОТГ – у межах нинішнього району? Друк
Понеділок, 11 червня 2018, 15:47

В актовій залі Лебединського медичного училища ім. проф. М.І. Сітенка у форматі «круглого столу» відбулася зустріч, на якій обговорювалося питання створення Лебединської об’єднаної територіальної громади.

У розмові взяли участь заступник голови Сумської облдержадміністрації Микола Подопригора, представники Офісу реформ регіонального відділення Асоціації міст України та Сумського центру розвитку місцевого самоврядування, зокрема його директор Олександр Хоруженко, голова районної ради Василь Калита, голова райдержадміністрації Віктор Химич, міський голова Олександр Бакликов та сільські голови Лебединського району.

Детальніше...
 
Досвід громад Сумщини переймали Харківська, Чернігівська та Миколаївська області Друк
Вівторок, 29 травня 2018, 13:41

Метою навчального візиту в Сумську область був обмін досвідом та знайомство з кращими практиками розбудови інфраструктури ОТГ. Понад 30 керівників об'єднаних та необ'єднаних територій спільно з експертами та директорами двох Центрів розвитку місцевого самоврядування відвідали Боромлянську, Краснопільську та Тростянецьку ОТГ.

У рамках першого дня базі Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування був презентуваний ленд-арт проект "Могриця", який щорічно проходить в селі Могриця Сумського району. Вже більше 20 років, під час проекту, представляються роботи учасників симпозіуму з перенесенням у експо-простір напрацьованих ідей та арт-об'єктів. Учасниками є як професійні митці, так і аматори. Детально про проект розповідала його автор Надія Білокур.

Детальніше...
 
Настав той час, коли треба приймати виважене і остаточне рішення щодо створення громад Друк
П'ятниця, 18 травня 2018, 09:08

На цьому наголосила заступник голови обласного депутатського корпусу Тетяна Головко під час регіональної конференції та форуму з питань проведення реформи децентралізації на Сумщині.

Заходи, де обговорювали місце «району» в новому адміністративно-територіальному устрою України та створення ОТГ в Сумській області навколо міст обласного значення, відбулися за участі голів РДА, районних рад Сумщини, голів ОТГ та громадськості.

Детальніше...
 
Липоводолинська селищна рада ініціювала створення Липоводолинської об'єднаної територіальної громади Друк
П'ятниця, 18 травня 2018, 08:22

Відповідне рішення було підтримано одноголосно депутатським корпусом селищної ради 17 травня 2018 року під час засідання сесії. Даним рішенням покладено початок процедурі об'єднання.

Селищна рада планує направити пропозиції щодо об'єднання усім сільським радам, котрі згідно з Перспективним планом мають увійти до складу Липоводолинської ОТГ(12 сільських рад та 1 селищна Липоводолинська). На наступному тижні розпочнуться громадські слухання.

Детальніше...
 


Сторінка 1 з 4

Електронні петиції

Документи облради

telegram Facebook Twitter Youtube