telegram Facebook Twitter Youtube

Про територіальні громади Сумської області


Посилання за тематикою:


Мапа об'єднаних територіальних громад

(оновлено 17.10.2016)

Завантажити мапу у високій якості (7 Мб.)


 

Новини за тематикою:


Три громади Сумщини отримають допомогу у формуванні спроможних освітньої і медичної мереж Друк
П'ятниця, 16 квітня 2021, 10:17

Миколаївська селищна та Охтирська міська територіальні громади Сумської області отримають підтримку Програми «U-LEAD з Європою» у формуванні спроможної освітньої мережі, а Тростянецька – у формуванні спроможної мережі первинної медичної допомоги.

Детальніше...
 
Села Сумщини підключатимуть до оптичного інтернету Друк
Середа, 14 квітня 2021, 16:43

Цьогоріч держава витратить 500 млн грн на під’єднання до оптичного інтернету 3 тис. сіл. Наразі триває попередній збір заявок від голів ОТГ, пише ITC UA.

Детальніше...
 
Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко провів зустріч з головами райрад регіону Друк
Вівторок, 13 квітня 2021, 14:13

Сьогодні, 13 квітня, відбулася робоча зустріч голови Сумської обласної ради Віктора Федорченка з очільниками районних рад Сумщини. Участь у нараді взяли перший заступник голови облради Олександр Стрельченко, керівники п’яти районних рад: Сумської – Віктор Химич, Шосткинської – Вікторія Сокол, Охтирської – Сергій Кірічко, Конотопської – Віктор Бик, Роменської – Іван Яременко, депутати та працівники виконавчого апарату.

Останнє оновлення на Вівторок, 13 квітня 2021, 15:36
Детальніше...
 
Скільки громади Сумщини витрачають на галузь освіти та утримання апаратів? Друк
Понеділок, 12 квітня 2021, 10:19

Витрати місцевих бюджетів громад Сумщини у 2020 році склали 6 млрд грн,  а власних доходів надійшло лише 4,2 млрд гривень. Отже, 1,8 млрд грн було профінансовано з державного бюджету (субвенції та дотації).

Останнє оновлення на Понеділок, 12 квітня 2021, 10:23
Детальніше...
 
Депутати обласної ради намітили шляхи співпраці з колегами Зноб-Новгородської територіальної громади Друк
П'ятниця, 09 квітня 2021, 09:35

Депутати обласної ради Євген Южаков, Тетяна Гончаренко, Тетяна Савенко та Олексій Котляров днями відвідали Зноб-Новгородську територіальну громаду, де зустрілися з працівниками місцевих навчальних закладів, поговорили з батьками учнів. Корисною й пізнавальною для обласних обранців стала розмова з мешканцями сіл Хильчичі та Журавка. У людей, а їх проживає у цих двох населених пунктах майже сім сотень, накопилася ціла купа нез’ясованих питань.

Детальніше...
 
Вплив «податкових канікул» у 2020 році: скільки втратили громади Сумщини за час пандемії? Друк
Четвер, 08 квітня 2021, 09:59

«Всього до бюджетів територіальних громад області за 2020 рік надійшло 4,2 млрд грн власних доходів, що в порівнянні з 2019 роком більше тільки на 284 млн грн або +7%.

Цікаво, що за підсумками 2019 року приріст доходів відносно 2018 року становив 18%. Отже, маємо зменшення темпів такого приросту. Однією з причин такої ситуації є карантинні заходи, запроваджені у 2020 році у зв’язку з пандемією коронавірусу», - зазначає радниця з питань місцевих фінансів та управління Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD Ірина Алєєва.

Детальніше...
 
П’ятірка найсильніших громад Сумщини: серед лідерів Тростянецька, Буринська, Миколаївська сільська, Комишанська громади та м.Суми Друк
Понеділок, 22 березня 2021, 12:57

Про це під час онлайн-зустрічі з пресою «Новації процесу децентралізації/поточний стан на Сумщині» повідомила радниця з питань місцевих фінансів та управління Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD Ірина Алєєва.

За підсумками 2020 року експертами Програми U-LEAD було підготовлено оцінку виконання бюджетів територіальних громад України, які аналізували дані за 8-ма індикаторами:

Детальніше...
 
Краснопільська та Липоводолинська громади продовжують працювати над формуванням освітньої мережі Друк
Середа, 17 березня 2021, 12:38

Команда Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD продовжує спільно з громадами Сумщини працювати над формування спроможної освітньої мережі. Цього разу на зв’язку були фахівці з Краснопільської та Липоводолинської громад.

Детальніше...
 
Служба зайнятості Сумщини спільно з регіональною Асоціацією міст України вчить старост Друк
Середа, 17 березня 2021, 10:07

Сумське регіональне відділення Асоціації міст України спільно з Державним навчальним закладом «Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» започаткували навчальні семінари для старост об’єднаних територіальних громад.

Останнє оновлення на Середа, 17 березня 2021, 10:10
Детальніше...
 
Конкурс Секторальної підтримки ЄС: фахівців з ОТГ трьох областей навчали готувати проєктні заявки Друк
Вівторок, 06 жовтня 2020, 14:25

Якими є особливості заповнення логіко-структурної матриці та її зв’язок з розділами проєктної заявки для проєктів регіонального розвитку?

Відповідь на це питання можна було почути під час онлайн-тренінгу для фахівців, які займаються підготовкою проєктів у громадах з ОТГ Полтавської, Сумської, Черкаської областей.

Детальніше...
 
Встигніть подати заявку на конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування»: дедлайн 25 серпня Друк
Середа, 19 серпня 2020, 11:18

25 серпня завершується термін подачі заявок на конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування».

Конкурс організовує Мінрегіон у співпраці з Радою Європи та у партнерстві з всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування, зокрема Українською асоціацією районних та обласних рад.

Останнє оновлення на Середа, 19 серпня 2020, 11:24
Детальніше...
 
Боромлянська ОТГ: доступна та якісна медицина у сільській місцевості Друк
Середа, 05 серпня 2020, 14:40

Організація надання платних медичних послуг та їх калькування собівартості, внесення змін до колективного договору – питання, що обговорювалися під час онлайн-консультації радників Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD з фахівцями Боромлянської ОТГ та амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Боромля.

Детальніше...
 
ОТГ Сумської області отримали «скриньки здоров’я» для подолання викликів спричинених COVID-19 Друк
Четвер, 11 червня 2020, 16:11

Програма «U-LEAD з Європою» спільно з міжнародним благодійним фондом «Карітас Україна» започаткували проект «Підтримка об’єднаних територіальних громад у боротьбі з пандемією COVID-19».

У рамках цього проєкту для об’єднаних територіальних громад України були підготовлені скриньки здоров’я «Сильніші разом». Засоби індивідуального захисту та предмети першої необхідності для медичних працівників отримали й громади Сумської області. У списку отримувачів – 36 ОТГ області.

Останнє оновлення на Четвер, 11 червня 2020, 16:15
Детальніше...
 
Завдяки зусиллям депутатів обласної ради Кабінет Міністрів України погодив створення на Сумщині 5 районів Друк
Середа, 03 червня 2020, 12:54

Міністерство розвитку громад та територій України подало до Верховної Ради України законопроект, яким визначено утворення на Сумщині п’яти районів: Конотопський (з адміністративним центром у місті Конотоп), Охтирський (з адміністративним центром у місті Охтирка), Роменський (з адміністративним центром у місті Ромни), Сумський (з адміністративним центром у місті Суми) та Шосткинський (з адміністративним центром у місті Шостка). За планом реформи передбачається, що найближчим часом Верховна Рада прийме відповідну постанову «Про утворення та ліквідацію районів».

Останнє оновлення на Середа, 03 червня 2020, 13:10
Детальніше...
 
Інструменти залучення громадян: ОТГ Сумщини ділилися досвідом у зазначеній сфері Друк
Четвер, 28 травня 2020, 13:06

Спільне обговорення діючих в ОТГ інструментів демократії та обмін досвідом відбувся під час онлайн-тренінгу «Комунікація та взаємодія з громадянами та представниками влади», організованого Сумським офісом Програми «U-LEAD з Європою».

Фахівці ОТГ спільно з експерткою з питань висвітлення та комунікації Програми U-LEAD Мариною Гавриленковою розглядали створення громадських рад, питання громадських консультацій, загальних зборів громадян, громадських слухань, бюджету участі, електронних петицій.

Останнє оновлення на Четвер, 28 травня 2020, 13:08
Детальніше...
 
Які фактори успішного розвитку сільських територій в країні: ОТГ Сумщини та Черкащини шукали відповідь на це питання Друк
Понеділок, 25 травня 2020, 10:41

Обговорення зазначеної теми відбулося під час онлайн тренінгу «Концепції та політики сільського розвитку», що відбувся для представників Сумської та Черкаської областей за сприяння Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Учасники тренінгу: фахівці, керівники профільних підрозділів ОТГ, які займаються сільським розвитком у своїх громадах.

Детальніше...
 
На часі земельні питання: об’єднані громади Сумщини відстоюють свої інтереси Друк
Вівторок, 19 травня 2020, 10:17

Об’єднані громади, які утворилися 2-3 роки тому та вже отримали землі за межами населених пунктів – вже відчули фінансові переваги земельних питань, розуміють їх важливість в системі розвитку територій та активно відстоюють свої інтереси. Про це під час другого онлайн-марафону з просторового планування та земельних питань для ОТГ Сумщини зазначив Олександр Гнітецький, експерт з просторового планування Програми «U-LEAD з Європою».

Детальніше...
 
Білопільська ОТГ визначилася з основними пріоритетами розвитку до 2027 року Друк
Четвер, 14 травня 2020, 08:37

Ними стали згуртованість громади, місцевий економічний розвиток, безпечне та комфортне проживання та розвиток людського капіталу. Пріоритети були визначені на основі опитування мешканців ОТГ, а також попередніх напрацювань.

Детальніше...
 
Відбулася онлайн нарада з головами районних та обласних рад з нагальних питань територіальної організації влади Друк
Середа, 29 квітня 2020, 14:37

Президент Української асоціації районних та обласних рад, Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов провів онлайн нараду з керівниками органів місцевого самоврядування з регіонів України на тему «Актуальні питання реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади».

Детальніше...
 
Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» 2020 стартував Друк
П'ятниця, 24 квітня 2020, 10:47

Мінрегіон оголошує початок конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2020 році для органів місцевого самоврядування всіх рівнів.

Детальніше...
 
Сім об’єднаних громад Сумщини взяли участь в онлайн-марафоні з просторового планування та земельних питань Друк
П'ятниця, 24 квітня 2020, 09:41

Консультував громади Олександр Гнітецький, експерт з просторового планування Програми «U-LEAD з Європою».

Мета марафону – персональні консультації ОТГ, обговорення конкретних практичних питань, що виникають у діяльності органів місцевого самоврядування та надання об’єднаним громадам консультативної допомоги в їх вирішенні.

Останнє оновлення на П'ятниця, 24 квітня 2020, 09:50
Детальніше...
 
«Податкові канікули»: їх вплив на бізнес та бюджети ОТГ Друк
Понеділок, 13 квітня 2020, 11:23

Про вплив «податкових канікул» на надходження доходів до бюджетів ОТГ Сумщини та можливу мінімізацію втрат  місцевих  бюджетів на період запровадження карантину – в коментарях та роз’ясненнях Ірини Алєєвої, експертки з муніципальних фінансів Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Детальніше...
 
Понад 500 мешканців ОТГ взяли участь у навчальному проекті U-LEARN Друк
П'ятниця, 10 квітня 2020, 09:21

Серед зазначеної кількості учасників понад 300 отримали сертифікати про успішне проходження навчання на онлайн-платформі створеної Програмою «U-LEAD з Європою».

Онлайн-проєкт має у вільному та безкоштовному доступі 10 навчальних програм для фахівців громад.

Останнє оновлення на П'ятниця, 10 квітня 2020, 09:24
Детальніше...
 
ОТГ Сумщини вивчали питання управління проектним циклом та брендування територій Друк
Понеділок, 16 березня 2020, 12:03

Тема семінару - розбудова спроможності: «Управління проєктним циклом». Над нею 13 березня працювали 25 фахівців з ОТГ Сумщини спільно з радником з питань регіонального розвитку Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Григорієм Стариковим.

Детальніше...
 
Інфраструктурна субвенція: куди та на які проєкти ОТГ Сумщини витратили кошти у 2019 році? Друк
Четвер, 05 березня 2020, 11:07

Близько 69 млн. грн. інфраструктурної субвенції – саме таку суму використали ОТГ Сумщини на втілення проєктів. Загалом об’єднані громади області отримали 74,3 млн. грн у 2019 році.

Ця сума надійшла в область з Державного бюджету об’єднаним територіальним громадам на розвиток інфраструктури. Передбачена субвенція по країні була у розмірі 2,1 млрд грн. Кошти субвенції розподілили між 806 об’єднаними громадами, створеними у 2015-2018 роках.

Останнє оновлення на Четвер, 05 березня 2020, 11:31
Детальніше...
 
Сергій Чернов: Конституційна реформа має стати потужним стимулом для розвитку територій (інтерв'ю) Друк
Понеділок, 02 березня 2020, 15:38

Президент Української асоціації районних та обласних рад, Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов – про пріоритетні питання, які має розв’язати внесення змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування.

Внесення змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування має ознаменувати завершення першого етапу реформи та перехід до модернізованої системи територіального управління, яка відповідатиме вимогам та ідеям, закладеним у Європейській хартії місцевого самоврядування.

Останнє оновлення на Понеділок, 02 березня 2020, 15:43
Детальніше...
 
Українська асоціація районних та обласних рад підготувала проєкт Закону Про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади Друк
Середа, 26 лютого 2020, 14:27

Нині в країні триває публічне обговорення змін до Конституції України в частині децентралізації влади, змін до законодавства щодо повноважень та захисту прав місцевого самоврядування в Україні і реалізації адміністративного нагляду за органами місцевого самоврядування.

Останнє оновлення на Середа, 26 лютого 2020, 14:32
Детальніше...
 
Рейтинг ОТГ країни: оцінка фінансових показників бюджетів ОТГ Сумщини Друк
Середа, 26 лютого 2020, 12:31

Експерти Програми «U-LEAD з Європою»  і проекту SKL International розробили рейтинг за 2019 рік, оцінивши фінансові показників бюджетів 806 ОТГ. В основі - 8 індикаторів. Рейтинг складається за 5 групами в залежності від чисельності населення:

Останнє оновлення на Середа, 26 лютого 2020, 12:39
Детальніше...
 
Фінансові показники ОТГ Сумщини за 2019 рік: хто скільки заробив та як витратив? Друк
Четвер, 20 лютого 2020, 17:46

Яка з громад Сумщини є лідером щодо збільшення бюджету? Яка більше за всіх витрачає зароблене і на вирішення яких питань? Скільки коштів у середньому було передбачено на одного мешканця ОТГ у 2019 році? Та скільки витрат пішло на утримання управлінського апарату?

Сумським регіональним офісом Програми «U-LEAD з Європою» підготовлено моніторинг показників бюджетів об’єднаних територіальних громад області за 2019 рік, за матеріалами, які були опубліковані на сайті Департаменту фінансів Сумської облдержадміністрації.

Детальніше...
 
Охтирська ОТГ: пошук додаткових резервів наповнення бюджету та плани на 2020 рік Друк
Четвер, 13 лютого 2020, 15:23

Реконструкція Сосонського НВК та ФАПу, ремонт доріг на території Староіванівського старостинського округу та реконструкція вуличного освітлення –  такими є плани Охтирської ОТГ на 2020 рік. Про це стало відомо під час консультативного візиту команди Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» в Охтирську міську раду.

Детальніше...
 
Липоводолинська ОТГ планує розробку стратегії розвитку своїх територій Друк
Понеділок, 10 лютого 2020, 10:50

Головний стратегічний документ громади може бути розроблений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Про це говорили під час консультаційного візиту команди Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» в Липоводолинську селищну ОТГ.

Детальніше...
 


Сторінка 1 з 4

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення