telegram Facebook Twitter Youtube

Про територіальні громади Сумської області


Посилання за тематикою:


Мапа об'єднаних територіальних громад

(оновлено 17.10.2016)

Завантажити мапу у високій якості (7 Мб.)


 

Новини за тематикою:


Наближення соцпослуг: у Липоводолинській громаді створена мобільна бригада соціально-психологічної допомоги Друк
П'ятниця, 16 липня 2021, 14:53

При виконавчому комітеті Липоводолинської селищної ради діє мобільна бригада соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі і потребують екстреної допомоги. Тут спеціально навчені фахівці безоплатно надають оперативну і фахову допомогу тим, хто постраждав.

Останнє оновлення на Понеділок, 19 липня 2021, 17:15
Детальніше...
 
Тростянецька територіальна громада перемогла у конкурсі проєктів від Програми U-LEAD «Громада, дружня до бізнесу» Друк
Понеділок, 12 липня 2021, 17:11

Всього по Україні підтримку отримають 10 територіальних громад.

Нагадаємо, що проєктні заявки на конкурс мали можливість подавати лише ті громади, очільники яких успішно пройшли унікальну навчальну програму «Кроки для керівників».

Детальніше...
 
Народний депутат Тетяна Рябуха та голова обласної ради Віктор Федорченко зустрілися з керівниками територіальних громад Сумщини Друк
П'ятниця, 09 липня 2021, 15:52

Тема зустрічі – святкування Дня Державного Прапора України та 30-річчя Незалежності України. Зокрема питання проведення 20 серпня у селі Підопригори Сумського району фестивалю «KvartalFEST».

Тетяна Рябуха розповіла, що фестиваль проходить сьомий рік поспіль і вже став улюбленим дійством не лише жителів області, а й гостей з інших регіонів України, й навіть зарубіжжя. Наразі він отримав статус Всеукраїнського і проходитиме під патронатом Міністерства культури. На нього будуть запрошені Президент України, народні депутати, міністри.

Останнє оновлення на П'ятниця, 09 липня 2021, 15:58
Детальніше...
 
Меморандум про взаємодію підписали на Сумщині Друк
П'ятниця, 11 червня 2021, 09:47

10 червня голова обласної ради Віктор Федорченко, голова Сумської обласної державної адміністрації Василь Хома та голова Сумського регіонального відділення Всеукраїнської Асоціації ОТГ Юрій Яремчук підписали меморандум про взаємодію між Сумським регіональним (обласним) відділенням асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад», Сумською обласною державною адміністрацією та Сумською обласною радою.

Останнє оновлення на П'ятниця, 11 червня 2021, 09:53
Детальніше...
 
Новослобідська громада активно впроваджує гендерно-орієнтоване бюджетування Друк
Вівторок, 08 червня 2021, 13:38

Про досвід Новослобідської громади, як однієї з небагатьох громад Сумщини з подібним кейсом, говорили під час онлайн-семінару присвяченому гендерно-орієнтованому бюджетуванню на місцевому рівні. Семінар організувала команда Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD для громад Сумської області.

Детальніше...
 
Миколаївська селищна та Охтирська міська громади розпочали роботу в напрямку формування спроможних освітніх мереж на своїх територіях Друк
П'ятниця, 14 травня 2021, 11:49

Зазначені громади стали переможцями конкурсного відбору та отримають підтримку Програми «U-LEAD з Європою» в питанні формування спроможної освітньої мережі.

Експертний супровід стартував із дводенної навчальної зустрічі громад-переможниць з експерткою з питань освіти Програми U-LEAD Оленою Гладкою.

Учасниками стали посадові особи органів управління освіти, профільні заступники голів громад із Донецької, Луганської, Полтавської, Сумської, Харківської та Черкаської областей.

Детальніше...
 
Три громади Сумщини отримають допомогу у формуванні спроможних освітньої і медичної мереж Друк
П'ятниця, 16 квітня 2021, 10:17

Миколаївська селищна та Охтирська міська територіальні громади Сумської області отримають підтримку Програми «U-LEAD з Європою» у формуванні спроможної освітньої мережі, а Тростянецька – у формуванні спроможної мережі первинної медичної допомоги.

Детальніше...
 
Села Сумщини підключатимуть до оптичного інтернету Друк
Середа, 14 квітня 2021, 16:43

Цьогоріч держава витратить 500 млн грн на під’єднання до оптичного інтернету 3 тис. сіл. Наразі триває попередній збір заявок від голів ОТГ, пише ITC UA.

Детальніше...
 
Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко провів зустріч з головами райрад регіону Друк
Вівторок, 13 квітня 2021, 14:13

Сьогодні, 13 квітня, відбулася робоча зустріч голови Сумської обласної ради Віктора Федорченка з очільниками районних рад Сумщини. Участь у нараді взяли перший заступник голови облради Олександр Стрельченко, керівники п’яти районних рад: Сумської – Віктор Химич, Шосткинської – Вікторія Сокол, Охтирської – Сергій Кірічко, Конотопської – Віктор Бик, Роменської – Іван Яременко, депутати та працівники виконавчого апарату.

Останнє оновлення на Вівторок, 13 квітня 2021, 15:36
Детальніше...
 
Скільки громади Сумщини витрачають на галузь освіти та утримання апаратів? Друк
Понеділок, 12 квітня 2021, 10:19

Витрати місцевих бюджетів громад Сумщини у 2020 році склали 6 млрд грн,  а власних доходів надійшло лише 4,2 млрд гривень. Отже, 1,8 млрд грн було профінансовано з державного бюджету (субвенції та дотації).

Останнє оновлення на Понеділок, 12 квітня 2021, 10:23
Детальніше...
 
Депутати обласної ради намітили шляхи співпраці з колегами Зноб-Новгородської територіальної громади Друк
П'ятниця, 09 квітня 2021, 09:35

Депутати обласної ради Євген Южаков, Тетяна Гончаренко, Тетяна Савенко та Олексій Котляров днями відвідали Зноб-Новгородську територіальну громаду, де зустрілися з працівниками місцевих навчальних закладів, поговорили з батьками учнів. Корисною й пізнавальною для обласних обранців стала розмова з мешканцями сіл Хильчичі та Журавка. У людей, а їх проживає у цих двох населених пунктах майже сім сотень, накопилася ціла купа нез’ясованих питань.

Детальніше...
 
Вплив «податкових канікул» у 2020 році: скільки втратили громади Сумщини за час пандемії? Друк
Четвер, 08 квітня 2021, 09:59

«Всього до бюджетів територіальних громад області за 2020 рік надійшло 4,2 млрд грн власних доходів, що в порівнянні з 2019 роком більше тільки на 284 млн грн або +7%.

Цікаво, що за підсумками 2019 року приріст доходів відносно 2018 року становив 18%. Отже, маємо зменшення темпів такого приросту. Однією з причин такої ситуації є карантинні заходи, запроваджені у 2020 році у зв’язку з пандемією коронавірусу», - зазначає радниця з питань місцевих фінансів та управління Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD Ірина Алєєва.

Детальніше...
 
П’ятірка найсильніших громад Сумщини: серед лідерів Тростянецька, Буринська, Миколаївська сільська, Комишанська громади та м.Суми Друк
Понеділок, 22 березня 2021, 12:57

Про це під час онлайн-зустрічі з пресою «Новації процесу децентралізації/поточний стан на Сумщині» повідомила радниця з питань місцевих фінансів та управління Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD Ірина Алєєва.

За підсумками 2020 року експертами Програми U-LEAD було підготовлено оцінку виконання бюджетів територіальних громад України, які аналізували дані за 8-ма індикаторами:

Детальніше...
 
Краснопільська та Липоводолинська громади продовжують працювати над формуванням освітньої мережі Друк
Середа, 17 березня 2021, 12:38

Команда Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD продовжує спільно з громадами Сумщини працювати над формування спроможної освітньої мережі. Цього разу на зв’язку були фахівці з Краснопільської та Липоводолинської громад.

Детальніше...
 
Служба зайнятості Сумщини спільно з регіональною Асоціацією міст України вчить старост Друк
Середа, 17 березня 2021, 10:07

Сумське регіональне відділення Асоціації міст України спільно з Державним навчальним закладом «Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» започаткували навчальні семінари для старост об’єднаних територіальних громад.

Останнє оновлення на Середа, 17 березня 2021, 10:10
Детальніше...
 
Конкурс Секторальної підтримки ЄС: фахівців з ОТГ трьох областей навчали готувати проєктні заявки Друк
Вівторок, 06 жовтня 2020, 14:25

Якими є особливості заповнення логіко-структурної матриці та її зв’язок з розділами проєктної заявки для проєктів регіонального розвитку?

Відповідь на це питання можна було почути під час онлайн-тренінгу для фахівців, які займаються підготовкою проєктів у громадах з ОТГ Полтавської, Сумської, Черкаської областей.

Детальніше...
 
Встигніть подати заявку на конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування»: дедлайн 25 серпня Друк
Середа, 19 серпня 2020, 11:18

25 серпня завершується термін подачі заявок на конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування».

Конкурс організовує Мінрегіон у співпраці з Радою Європи та у партнерстві з всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування, зокрема Українською асоціацією районних та обласних рад.

Останнє оновлення на Середа, 19 серпня 2020, 11:24
Детальніше...
 
Боромлянська ОТГ: доступна та якісна медицина у сільській місцевості Друк
Середа, 05 серпня 2020, 14:40

Організація надання платних медичних послуг та їх калькування собівартості, внесення змін до колективного договору – питання, що обговорювалися під час онлайн-консультації радників Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD з фахівцями Боромлянської ОТГ та амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Боромля.

Детальніше...
 
ОТГ Сумської області отримали «скриньки здоров’я» для подолання викликів спричинених COVID-19 Друк
Четвер, 11 червня 2020, 16:11

Програма «U-LEAD з Європою» спільно з міжнародним благодійним фондом «Карітас Україна» започаткували проект «Підтримка об’єднаних територіальних громад у боротьбі з пандемією COVID-19».

У рамках цього проєкту для об’єднаних територіальних громад України були підготовлені скриньки здоров’я «Сильніші разом». Засоби індивідуального захисту та предмети першої необхідності для медичних працівників отримали й громади Сумської області. У списку отримувачів – 36 ОТГ області.

Останнє оновлення на Четвер, 11 червня 2020, 16:15
Детальніше...
 
Завдяки зусиллям депутатів обласної ради Кабінет Міністрів України погодив створення на Сумщині 5 районів Друк
Середа, 03 червня 2020, 12:54

Міністерство розвитку громад та територій України подало до Верховної Ради України законопроект, яким визначено утворення на Сумщині п’яти районів: Конотопський (з адміністративним центром у місті Конотоп), Охтирський (з адміністративним центром у місті Охтирка), Роменський (з адміністративним центром у місті Ромни), Сумський (з адміністративним центром у місті Суми) та Шосткинський (з адміністративним центром у місті Шостка). За планом реформи передбачається, що найближчим часом Верховна Рада прийме відповідну постанову «Про утворення та ліквідацію районів».

Останнє оновлення на Середа, 03 червня 2020, 13:10
Детальніше...
 
Інструменти залучення громадян: ОТГ Сумщини ділилися досвідом у зазначеній сфері Друк
Четвер, 28 травня 2020, 13:06

Спільне обговорення діючих в ОТГ інструментів демократії та обмін досвідом відбувся під час онлайн-тренінгу «Комунікація та взаємодія з громадянами та представниками влади», організованого Сумським офісом Програми «U-LEAD з Європою».

Фахівці ОТГ спільно з експерткою з питань висвітлення та комунікації Програми U-LEAD Мариною Гавриленковою розглядали створення громадських рад, питання громадських консультацій, загальних зборів громадян, громадських слухань, бюджету участі, електронних петицій.

Останнє оновлення на Четвер, 28 травня 2020, 13:08
Детальніше...
 
Які фактори успішного розвитку сільських територій в країні: ОТГ Сумщини та Черкащини шукали відповідь на це питання Друк
Понеділок, 25 травня 2020, 10:41

Обговорення зазначеної теми відбулося під час онлайн тренінгу «Концепції та політики сільського розвитку», що відбувся для представників Сумської та Черкаської областей за сприяння Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Учасники тренінгу: фахівці, керівники профільних підрозділів ОТГ, які займаються сільським розвитком у своїх громадах.

Детальніше...
 
На часі земельні питання: об’єднані громади Сумщини відстоюють свої інтереси Друк
Вівторок, 19 травня 2020, 10:17

Об’єднані громади, які утворилися 2-3 роки тому та вже отримали землі за межами населених пунктів – вже відчули фінансові переваги земельних питань, розуміють їх важливість в системі розвитку територій та активно відстоюють свої інтереси. Про це під час другого онлайн-марафону з просторового планування та земельних питань для ОТГ Сумщини зазначив Олександр Гнітецький, експерт з просторового планування Програми «U-LEAD з Європою».

Детальніше...
 
Білопільська ОТГ визначилася з основними пріоритетами розвитку до 2027 року Друк
Четвер, 14 травня 2020, 08:37

Ними стали згуртованість громади, місцевий економічний розвиток, безпечне та комфортне проживання та розвиток людського капіталу. Пріоритети були визначені на основі опитування мешканців ОТГ, а також попередніх напрацювань.

Детальніше...
 
Відбулася онлайн нарада з головами районних та обласних рад з нагальних питань територіальної організації влади Друк
Середа, 29 квітня 2020, 14:37

Президент Української асоціації районних та обласних рад, Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов провів онлайн нараду з керівниками органів місцевого самоврядування з регіонів України на тему «Актуальні питання реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади».

Детальніше...
 
Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» 2020 стартував Друк
П'ятниця, 24 квітня 2020, 10:47

Мінрегіон оголошує початок конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2020 році для органів місцевого самоврядування всіх рівнів.

Детальніше...
 
Сім об’єднаних громад Сумщини взяли участь в онлайн-марафоні з просторового планування та земельних питань Друк
П'ятниця, 24 квітня 2020, 09:41

Консультував громади Олександр Гнітецький, експерт з просторового планування Програми «U-LEAD з Європою».

Мета марафону – персональні консультації ОТГ, обговорення конкретних практичних питань, що виникають у діяльності органів місцевого самоврядування та надання об’єднаним громадам консультативної допомоги в їх вирішенні.

Останнє оновлення на П'ятниця, 24 квітня 2020, 09:50
Детальніше...
 
«Податкові канікули»: їх вплив на бізнес та бюджети ОТГ Друк
Понеділок, 13 квітня 2020, 11:23

Про вплив «податкових канікул» на надходження доходів до бюджетів ОТГ Сумщини та можливу мінімізацію втрат  місцевих  бюджетів на період запровадження карантину – в коментарях та роз’ясненнях Ірини Алєєвої, експертки з муніципальних фінансів Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Детальніше...
 
Понад 500 мешканців ОТГ взяли участь у навчальному проекті U-LEARN Друк
П'ятниця, 10 квітня 2020, 09:21

Серед зазначеної кількості учасників понад 300 отримали сертифікати про успішне проходження навчання на онлайн-платформі створеної Програмою «U-LEAD з Європою».

Онлайн-проєкт має у вільному та безкоштовному доступі 10 навчальних програм для фахівців громад.

Останнє оновлення на П'ятниця, 10 квітня 2020, 09:24
Детальніше...
 
ОТГ Сумщини вивчали питання управління проектним циклом та брендування територій Друк
Понеділок, 16 березня 2020, 12:03

Тема семінару - розбудова спроможності: «Управління проєктним циклом». Над нею 13 березня працювали 25 фахівців з ОТГ Сумщини спільно з радником з питань регіонального розвитку Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Григорієм Стариковим.

Детальніше...
 
Інфраструктурна субвенція: куди та на які проєкти ОТГ Сумщини витратили кошти у 2019 році? Друк
Четвер, 05 березня 2020, 11:07

Близько 69 млн. грн. інфраструктурної субвенції – саме таку суму використали ОТГ Сумщини на втілення проєктів. Загалом об’єднані громади області отримали 74,3 млн. грн у 2019 році.

Ця сума надійшла в область з Державного бюджету об’єднаним територіальним громадам на розвиток інфраструктури. Передбачена субвенція по країні була у розмірі 2,1 млрд грн. Кошти субвенції розподілили між 806 об’єднаними громадами, створеними у 2015-2018 роках.

Останнє оновлення на Четвер, 05 березня 2020, 11:31
Детальніше...
 


Сторінка 1 з 4

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення