Під час спільної наради керівників обласної ради та ОВА вирішувалося питання переселення ліжко-хворих підопічних з Будищанського психоневрологічного інтернату до інших закладів. Ці люди не є мобільними і не в змозі обходитися без сторонньої допомоги.
Ще на початку липня на Сумщині з робочим візитом перебувала заступник Міністра соціальної політики України Уляна Токарєва, яка разом з керівниками області відвідала сім психоневрологічних інтернатів і геріатричних закладів, щоб побачити як організована система безпеки в укриттях.
Під час візиту порушувалися два основні питання – готовність закладів діяти в умовах надзвичайних ситуацій та розуміння: як відбуватиметься процес переходу підопічних в укриття або евакуація з місць, де вони перебувають. Друге – особлива увага до закладів, які розташовані на відстані меншій, ніж 50 км від кордону, оскільки згідно з Постановою Кабінету Міністрів вони мають бути евакуйовані.
На Сумщині таким є Будищанський психоневрологічний інтернат, який знаходиться у 18 км від кордону з рф. Відтак його підопічні мають бути переведені до інших закладів. Заступницю Міністра тоді супроводжували заступник голови Сумської обласної ради Микита Баня та заступник начальника ОВА Олена Бойко. Вони відстояли, аби заклад не було вивезено за межі області повністю, натомість запропонували перевести 22 маломобільні людини у схожі інтернати в межах Сумщини. Інші підопічні мають можливість самостійно пересуватися до укриття.
За ці декілька тижнів було проведено багато роботи. Опрацьовано, в які інтернати можна перевести людей, які там створені для них умови, розглянули план повної евакуації закладу в разі загострення ситуації тощо.
Тож у ході наради ці питання вже остаточно були обговорені з заступником директора Департаменту з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської ОВА Оксаною Богдан, керівником Будищанського психоневрологічного інтернату Тетяною Савенко та тих закладів, де будуть жити ліжко-хворі підопічні.
Голова обласної ради Віктор Федорченко подякував усім за швидке вирішення проблеми і наголосив, що одне з найголовніших питань, що стосується соціально-незахищених груп населення – це безпека людей, які перебувають у соціальних закладах.
Також читайте: