telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Сумський онкологічний центр отримав першим в Україні лінійний прискорювач, придбаний Медзакупівлями України

Сумський онкологічний центр отримав першим в Україні лінійний прискорювач, придбаний Медзакупівлями України

Перший лінійний прискорювач для лікування онкологічних захворювань, який минулоріч придбали Медичні закупівлі України (МЗУ) на замовлення Міністерства охорони здоров’я, вже доставлено в Україну і незабаром буде введено в експлуатацію.

Йдеться про новітнє обладнання, за допомогою якого лікарі можуть таргетовано впливати на ракові клітини у внутрішніх органах, використовуючи рентгенівське або гамма-випромінювання. Тобто обладнання дозволяє повністю знищити або зупинити ріст пухлин з мінімальним пошкодженням здорових тканин пацієнта.

Саме такий лінійний прискорювач Elekta Harmony першим отримав Сумський обласний клінічний онкологічний центр. Вартість обладнання склала 36 млн грн. Поставка наступних чотирьох лінійних прискорювачів у заклади охорони здоров'я України планується протягом двох місяців.

«Працюємо, щоб якісна, безоплатна медична допомога була доступна кожному пацієнту. Минулого року централізовано, коштом держави, разом із МЗУ нам вдалося закупити таке дороговартісне обладнання, як лінійні прискорювачі. Сьогодні медзаклади, які забезпечили готовність прийняти, змонтувати та запустити в роботу лінійні прискорювачі, отримують його. Завдяки сучасному обладнанню наші медики зможуть більш ефективно лікувати онкологічні захворювання», – сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«Попереду – введення такого важкого обладнання в експлуатацію. Позаду – 9 місяців підготовки та щотижневих нарад з лікарнями-отримувачами. Проте ці складнощі – необхідні етапи на шляху забезпечення українців доступом до інноваційного безоплатного лікування. А це саме те, заради чого ми працюємо», – додав гендиректор МЗУ Едем Адаманов.

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко висловив подяку за допомогу в придбанні для онкоцентру лінійного прискорювача міжнародним партнерам, Медичним закупівлям України, Міністерству охорони здоров’я України та особисто Міністру охорони здоров’я Віктору Ляшку.

«З перших днів обрання депутатського корпусу поточного скликання, ми приділяли увагу обласному клінічному онкологічному центру. Були знесені старі непридатні для використання будівлі, замінені комунікації, придбано комп’ютерний томограф. Введено в експлуатацію потужну електропідстанцію на додаткові 450 кВт. Повністю відремонтовано адміністративну будівлю та перший поверх хірургічного відділення. Все це – коштом благодійників та закладу. Вже два роки в онкологічному центрі, завдячуючи й Міністерству, працює лінійний прискорювач. Але одного апарату замало для повного надання послуг населенню. Тож обласна рада й онкологічний центр виконали всі вимоги Міністерства охорони здоров’я України та постачальника для встановлення ще одного лінійного прискорювача. Його поява стане проривом у лікуванні онкологічних хворих області», - сказав голова обласної ради.

«До нас приїхав високотехнологічний апарат для лікування пацієнтів – лінійний прискорювач. Це вже другий лінійний прискорювач у нашій області, тому ми практично охопимо всіх пацієнтів новітнім лікуванням – таким, яке проводиться у всьому світі. Це стандарт променевого лікування пацієнтів із злоякісними утвореннями, при якому подача енергії йде в конкретну точку, все прораховується на рівні програм: максимальна доза енергії направлена безпосередньо на пухлину. Для пацієнтів – це набагато краще, оскільки час лікування менше, а ефективність – вища», – зазначив керівник Сумського обласного клінічного онкологічного центру Володимир Шевченко.

Минулоріч вперше була реалізована централізована закупівля такого складного обладнання у великій кількості за державний кошт. Загалом МЗУ придбали 15 систем лінійного прискорювача на суму 541 млн грн. При цьому, очікувана вартість склала понад 1 млрд грн, але завдяки ефективній роботі з ринком МЗУ вдалося заощадити 482 млн грн або 47% коштів доведеного бюджету.

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top