telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Сумська обласна рада підтримує інтернати області, особливо ті, які були евакуйовані з небезпечних територій

Сумська обласна рада підтримує інтернати області, особливо ті, які були евакуйовані з небезпечних територій

До початку повномасштабного вторгнення на території Сумщини повноцінно функціонувало 13 установ соціального захисту. Окремі з них були розташовані на прикордонні і потрапили під обстріли. Обласною радою було прийнято рішення евакуювати підопічних у більш безпечні місця. Серед інших під релокацію потрапив і Білопільський дитячий будинок-інтернат, який нещодавно був ще раз переведений вглиб області.

Керівництво обласної ради тримає всі ці процеси під контролем. Вже відбулася не одна нарада щодо розв’язання нагальних проблем закладу. І сьогодні спільно з Департаментом з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської ОДА знову зібралися керівники обласної ради, депутати, очільниця Білопільського дитячого будинку-інтернату аби обговорити питання дотримання прав вихованців інтернату, переміщених з небезпечних територій, і якість надання соціальних послуг підопічним закладу.

Заступник голови обласної ради Микита Баня акцентував, що підопічні Білопільського будинку-інтернату мають особливі потреби. Їх можливо розмістити лише у пристосованих приміщеннях, адже багато з них потребують постійного догляду і спеціальної інфраструктури для пересування. Тож була проведена серйозна робота щодо пошуку будівлі і перевезення закладу. Основним завданням було збереження життя і здоров’я підопічних, які мають перебувати у безпеці.

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко заслухав керівника інтернату Олену Нікітенко, яка розповіла про те, що наразі 60 підопічних розселили в одному з районів області. Вони проживають у двоповерховій будівлі, у кімнатах, розрахованих на 2-4 людини. Є санітарні кімнати, гаряче водопостачання, харчоблок. Окреслила окремі проблеми, що потребують вирішення. Серед нагальних – кадрові питання.

Присутні також обговорили організацію дозвілля, постачання харчів, ведення підсобного господарства, переведення великої рогатої худоби ближче до нинішнього розташування інтернату, залучення волонтерських організацій задля допомоги закладу, підготовку до опалювального сезону тощо.

Щодо графіка роботи обслуговуючого персоналу, який працює позмінно вахтовим методом, то Віктор Федорченко поставив завдання у місячний термін укомплектувати заклад необхідною кількістю працівників. Задля цього порекомендував звернутися до місцевого центру зайнятості. Очільник депутатського корпусу наголосив, що нині стоїть завдання спільними зусиллями із залученням міжнародної допомоги підтримувати інтернати області, особливо ті, які були евакуйовані з небезпечних територій.

 

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top