telegram Facebook Twitter instagram Youtube

На Сумщині пройшов Форум «Захист прав людини в умовах воєнного стану на прикордонні»

На Сумщині пройшов Форум «Захист прав людини в умовах воєнного стану на прикордонні»

По суті, це ознайомлення присутніх, а це всі, хто працюють задля захисту прав людини, зі Щорічною доповіддю Омбудсмана про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні у 2023 році.

Перед початком заходу учасники Форуму вшанували пам’ять усіх, хто віддав своє життя за захист суверенітету і незалежності України.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець коротко презентував свою доповідь онлайн. Вона містила важливі висновки та рекомендації щодо покращення ситуації з правами людини в нашій державі.

За 2023 рік до Офісу Омбудсмана надійшло понад 95 тисяч звернень. У порівнянні з 2022 роком їх кількість зросла вдвічі.

«Ми розвиваємо мережу регіональних представництв, стаємо ближчими до людей, нам довіряють. Впродовж 2023 року наша інституція приділяла багато уваги захисту прав військовослужбовців, ветеранів та членів їх родин. Ми беремо участь в обміні військовополонених, проводимо зустрічі з родинами військовополонених та військових заручників у різних містах України. Наразі додому з російського полону вдалося повернути 3210 Героїв та Героїнь. Також Офіс Омбудсмена повертає українських дітей з тимчасово окупованих територій України і росії. Наразі вдалося повернути 705 маленьких українців. За 2023 рік провели сотні зустрічей з міжнародними організаціями та партнерами задля повернення наших громадян додому та вдосконалення сфери захисту прав людини. За рік структурні підрозділи Секретаріату Уповноваженого з прав людини здійснили більш як 3 тисяч моніторингових візитів, за результатами яких було направлено понад 10 тисяч рекомендацій органам державної влади», - розповів Дмитро Лубінець.

Він подякував усім за роботу і побажав плідної праці під час обговорення пошуку механізмів подолання викликів щодо порушення прав людини і громадянина на Сумщині, дотримання прав і свобод.

Участь у роботі Форуму взяли керівники Сумщини, представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Сумській області Тетяна Мироненко, Уповноважений з питань захисту державної мови Тарас Кремінь, депутати обласної ради, очільники обласних структур.

Голова Сумської ОДА – начальник обласної військової адміністрації Володимир Артюх акцентував, що Сумщина – прикордонна територія, де кожного дня ворог застосовує зброю проти нашого населення. Практично кожного дня є поранені, загиблі. Лише за 2024 рік в області в результаті ворожих обстрілів загинуло 50 мирних жителів, поранено 151 особу, із них 13 дітей. За 2023 рік загинуло 85 осіб, з них 3 дітей, поранено 180 осіб, з них 1 дитина.

Сумщина першою прийняла рішення про евакуацію людей з 5-кілометрової зони. На сьогодні евакуйовано понад 14 тисяч людей з тих громад, які найбільше страждають від вогневого впливу ворога.

Так сталося, що під час війни на нашу область покладено не притаманні іншим регіонам задачі – щодо повернення в Україну не тільки військовополонених, а й цивільних, які повертаються додому через пункт пропуску. І таких уже понад 30 тисяч. Їх зустрічають, надають фінансово-матеріальну допомогу і супроводжують до розміщення в інших регіонах нашої країни.

Більш детально про роботу Омбудсмана розповіла присутнім представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Сумській області Тетяна Мироненко. Далі пройшли панельні дискусії в режимі обміну думками.

У рамках Форуму порушувалися питання прав дитини, прав людини в секторі безпеки та оборони, прав внутрішньо переміщених осіб, прав українців за кордоном, соціальні, економічні, культурні, інформаційні права тощо.

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко подякував Офісу Омбудсмана за роботу, за увагу до жителів Сумщини. Він наголосив, що нам довелося жити в тяжкі часи, тому ми маємо бути згуртованими та сильними, аби захистити права людей.

Повну версію Форуму можна подивитися за посиланням: https://youtube.com/live/8Xd2-sCTb_E?feature=share

Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 14 червня 2024, 14:44

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top