telegram Facebook Twitter instagram Youtube

У Сумах відбулося розширене засідання міжфракційного депутатського об’єднання «Добробат – добровольчий будівельний батальйон»

У Сумах відбулося розширене засідання міжфракційного депутатського об’єднання «Добробат – добровольчий будівельний батальйон»

Ця організація допомагає постраждалим у нагальному відновленні житла та об’єктів соціальної інфраструктури на деокупованих територіях, зосереджується на первинній відбудові пошкоджених будівель. Осередки волонтерського руху є у восьми областях України, серед яких і Сумщина. Загалом у лавах «добробатівців» працюють 50 тисяч осіб.

Голова об’єднання, народний депутат України Володимир Крейденко розповів, що їх організація займається проблематикою відновлення України і залучає до цього процесу всі гілки влади та місцевого самоврядування. Волонтери «Добробату» відбудовують різні об’єкти інфраструктури: житлові будинки – багатоквартирні та приватні, школи, амбулаторії, допомагають розбирати завали зруйнованого житла та прибирати територію об’єктів соцінфраструктури. Принагідно народний депутат подякував військовим, які дають можливість працювати в цивільних умовах і виконувати свої обов’язки. Тож всі присутні вшанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання.

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко подякував «добробатівцям» за велику допомогу Сумщині.

«Наша область з першого дня війни страждає від ворожих обстрілів, які не припиняються ні на день. Масштаби руйнувань дуже значні – від приватного житла до об’єктів інфраструктури. Тому ми дуже вдячні всім, хто допомагає. Ми працюємо і розв’язуємо проблеми на даному етапі. Будемо відбудовувати Сумщину і Україну й надалі», - наголосив голова обласної ради.

Під час засідання у Сумах говорили про реалізацію програми «єВідновлення»  та відновлення населених пунктів, що постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації. Порушували тему споруд цивільного захисту.

Від початку російської повномасштабної військової агресії на Сумщині зруйновано сотні інфраструктурних об’єктів. За офіційними даними, ворог знищив та пошкодив 1225 багатоповерхівок, 5 тисяч індивідуального житла. Найбільше страждають від обстрілів Охтирська, Тростянецька, Шосткинська, Сумська, Білопільська, Краснопільська громади. Тож саме у цих громадах і левова кількість заяв на відновлення пошкодженого житла. У програмі «єВідновлення» зареєстровано більш як 3 тисячі заяв щодо пошкодженого житла, 2800 з них взято в обробку. А компенсації за зруйноване майно потребують понад 2 тисяч заявників. Наразі не ведуться роботи щодо відновлення житла у Великописарівській та Середино-Будській громадах, оскільки вони віднесені до територій з активними бойовими діями.

Також в нашій області пошкоджено майже 100 навчальних та виховних закладів, близько 20 медзакладів, культурні, релігійні споруди, газопроводи, водопроводи, електромережі. І саме Сумщина стала першою областю в країні, яка залучила до відновлення пошкоджених та зруйнованих об'єктів безробітних, які отримували зарплату за різнопланові роботи.

Голова Сумської ОДА – начальник військової адміністрації Володимир Артюх зазначив, що в рамках програми «єВідновлення» Сумщині виділено 381 млн грн. «Цей рік є рекордним щодо обстрілів, а відтак вбитих громадян та зруйнованих об’єктів. Дуже ефективно працює в області «Добробат». На зруйновані об’єкти було здійснено 350 виїздів, вивезено 850 тонн будівельного сміття, замінено 500 м квадратних розбитого у вікнах скла. Тому прикордонна Сумщина завжди була вдячна тим, хто підставляє плече й допомагає», - констатував очільник області.

У рамках заходу повідомлялося, що в області нарощується фонд захисних споруд. Нині їх на Сумщині 2056. Але необхідно облаштувати ще 2150 укриттів. Першочергово їх потребують заклади освіти, охорони здоров’я і соціального захисту: загалом 279 укриттів, розрахованих на 119 тисяч осіб.

Також говорили про відновлення Тростянця, де зараз відбудовується 9 об’єктів. Презентували результати роботи ГО «Добробат – добровольчий будівельний батальйон» за 2023 рік, обговорювали стан фортифікаційних споруд тощо.

 

Також читайте:

Останнє оновлення на Понеділок, 10 червня 2024, 15:24

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top