telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Відбулося засідання Консультативної ради з питань захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Відбулося засідання Консультативної ради з питань захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

У заході взяв участь заступник голови Сумської обласної ради Валерій Ісмаілов.

Представниками Департаменту соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської обласної державної адміністрації, пенсійного фонду  були надані роз’яснення з питань нарахування пенсій, медичного супроводу зазначеної категорії осіб.

В.о. начальника управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг ГУ ПФУ в Сумській області Людмила Капленко розповіла, що станом на 1 березня цього року підвищено розмір пенсійного забезпечення по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи від 7 до 12,8%.

Для компенсаційних виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у 2024 році з державного бюджету виплачено 5,4 млн гривень.

Крім того, нині діє Обласна комплексна програма соціального захисту населення на 2022-2026 роки, один із розділів якої «Соціальна підтримка осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» спрямований на посилення соціальної підтримки осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Зокрема, в рамках цієї програми передбачено 3,5 млн гривень на забезпечення пільгами на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У 2024 році надано таких пільг 10110 громадянам на суму 755,8 тис. гривень.

Також відповідно до заходів зазначеної програми з місцевих бюджетів на 2024 рік виділені кошти на забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; забезпечення пільгами; надання матеріальної допомоги тощо.

Розглянули члени Консультативної ради й питання забезпечення лікуванням учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у Сумському обласному спеціалізованому диспансері радіаційного захисту населення та про функціонування самого закладу на теренах області.

Валерій Ісмаілов наголосив у ході дискусії, що обласна рада чітко дотримується своїх рішень, які були прийняті щодо утримання диспансеру радіаційного захисту. Також посадовець нагадав, що ще в грудні минулого року голова обласної ради Віктор Федорченко запевнив чорнобильців що диспансер радіаційного захисту населення у даних умовах воєнного стану залишиться у тому вигляді, як є. Ніхто не позбавить ліквідаторів аварії на ЧАЕС та постраждалих внаслідок аварії медичних послуг, які вони отримують.

Члени консультативної ради мали конструктивний діалог з представниками влади та в процесі спілкування отримали вичерпні відповіді й роз’яснення на порушені питання.

Для довідки: На Сумщині мешкає 11149 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, із них 1749 – мають інвалідність, 5484 – це безпосередньо учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Також читайте:

Останнє оновлення на Понеділок, 29 квітня 2024, 12:45

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top