telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Пішов з життя колишній тренер збірної України з футболу Михайло Фоменко

Пішов з життя колишній тренер збірної України з футболу Михайло Фоменко

29 квітня, після тривалої боротьби з хворобою, на 76-му році життя пішов з життя видатний футболіст «Динамо» та колишній головний тренер збірної України з футболу Михайло Фоменко.

Керівництво Сумської обласної ради, депутатський корпус та виконавчий апарат висловлюють співчуття рідним та близьким видатного земляка.

«Михайло Фоменко – відома людина не лише в Україні, а й далеко за її межами. Його талантами як футболіста, тренера захоплювалися багато поколінь. З Михайлом Івановичем пішла ціла епоха українського і світового футболу. Він назавжди залишиться у нашій пам’яті як тренер, який привів «Динамо» до першого чемпіонства незалежної України у сезоні 1992-1993 років. Також він став одним з найуспішніших тренерів збірної України з футболу, яку очолював з 2012 по 2016 рік. Від імені депутатського корпусу Сумської обласної ради висловлюю щирі співчуття всім рідним та близьким Михайла Фоменка й усім, хто його знав. Певен, його справу продовжить нинішнє покоління футболістів», - зазначив голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко. 

Михайло Фоменко народився 19 вересня 1948 р. у с. Мала Рибиця Сумської області. З 1962 року був вихованцем сумської футбольної школи «Спартак». У 1965-1969 рр. виступав за команду «Спартак» (Суми), у 1970-1971 рр. – «Зоря» (Ворошиловград). З 1972 р. виступав за футбольний клуб «Динамо» (Київ), був гравцем збірної СРСР.

Він був ключовим виконавцем легендарної команди Валерія Лобановського. Три чемпіонства СРСР, два Кубки країни, Кубок Кубків та Суперкубок УЄФА здобувалися за безпосередньої участі Фоменка. У складі збірної СРСР він став віцечемпіоном Європи 1972 року та бронзовим призером Олімпіади-1976.

Відомий футболіст завершив ігрову кар'єру в 30-річному віці через травму спини. Після цього два роки займався у Вищій школі тренерів, отримав диплом і розпочав тренерську діяльність. У 2012-2016 рр. був головним тренером національної збірної України.

Михайло Фоменко - майстер спорту міжнародного класу, заслужений майстер спорту СРСР, заслужений тренер України та Грузії. Також заслужений працівник фізичної культури та спорту України й почесний громадянин міста Суми.

Також читайте:

Останнє оновлення на Понеділок, 29 квітня 2024, 11:48

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top