telegram Facebook Twitter instagram Youtube

На базі Охтирської станції екстреної медичної допомоги відкрили модульну станцію

На базі Охтирської станції екстреної медичної допомоги відкрили модульну станцію

Ця подія відбулася у рамках партнерства Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я, що дозволило створити належні умови праці співробітникам Охтирської станції. Захід відбувся за участі керівництва Сумської області, обласних депутатів та делегації ВООЗ.

Станція розрахована на розміщення 3 бригад екстренки та забезпечуватиме роботу персоналу з обслуговування жителів Охтирки й прилеглих населених пунктів, в тому числі прикордонних.

За словами директора Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Сергія Бутенка, наявна будівля станції через технологічні проблеми зазнала значних руйнувань, тож нині не відповідає санітарним нормам і її ремонт недоцільний.

«Наразі виготовлений проєкт на будівництво нової двоповерхової типової станції в рамках програми Міністерства охорони здоров’я з відновлення медичних закладів. Однак покращити умови перебування працівників станції потрібно зараз, тож через МОЗ ми звернулися до міжнародних партнерів і завдяки їм зібраний тимчасовий модульний корпус», - розповів Сергій Бутенко.

Вартість станції становить 6,3 млн гривень, монтаж – 450 тис. гривень. Її змонтували за 2 тижні коштом донорів. Жодної копійки з обласного бюджету не було витрачено.

Тимчасова станція складається з 8 збірних модулів, об’єднаних у повноцінне приміщення, та включає кімнати для роботи медичного персоналу, оснащені усіма необхідними меблями та оргтехнікою, кімнату для відпочинку, кімнату для приймання їжі з холодильником, мікрохвильовою піччю та кухонними меблями. Вона обладнана генератором для безперебійного електроживлення та вентиляторами, які підтримують оптимальне середовище у медзакладі, оснащена необхідними зручностями, включаючи електрику, санітарні вузли, душову кабіну, бойлер, пральну машину та бак на 200 літрів води.

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко подякував міжнародним партнерам за допомогу, розповів, як Охтирка постраждала у перші дні війни, як героїчно працювали бригади медиків в окупації.

«Сьогодні ви зробили вагомий подарунок. Тут обслуговуватимуться близько 120 тисяч людей. В нинішній ситуації, коли не вщухають обстріли, ця станція потрібна як персоналу, так і громадянам, щоб забезпечити безперервність надання медичних послуг населенню Сумщини», - підкреслив голова обласної ради.

Сергій Бутенко додав, що зараз у Центра екстреної медичної допомоги з’явилися нові функції: участь бригад медиків в обміні військовополоненими, супровід «зелених коридорів», евакуація поранених в госпіталі інших областей тощо.

Представники ВООЗ в Україні подякували сумським медикам за роботу в надзвичайно складних умовах. «У 2024 році та надалі ВООЗ продовжуватиме підтримувати громади Сумщини, забезпечуючи безперебійний доступ до первинної та спеціалізованої медичної допомоги, відновлення закладів охорони здоров’я та зміцнення медичних можливостей у невідкладній хірургії, травматології та реабілітації», – запевнив представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.

Також було обговорено модель співпраці щодо подальшої розбудови центрів екстреної медичної допомоги у прикордонні шляхом встановлення подібних модульних конструкцій, питання підтримки у сфері ментального здоров’я, де ВООЗ є одним із головних партнерів, навчання наших лікарів, можливості забезпечення галузі медицини кадрами коштом волонтерів.

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top