telegram Facebook Twitter instagram Youtube

У Сумах вшанували учасників бойових дій на території інших держав

Сьогодні виповнюється 35 років, коли останній радянський десантний полк залишив територію Афганістану.

З 620 тисяч радянських військовослужбовців, які пройшли через Афганістан, як мінімум 150 тисяч – українці. За статистикою, 2 572 наших земляків там загинули. Уже дома, від ран, хвороб і самогубств померли понад 4 тисяч українських афганців.

Серед тих, хто виконував свій міжнародний обов’язок, було 3,5 тисячі жителів Сумщини. 130 людей загинуло, 350 отримали інвалідність, 3 зникли безвісти.

Сьогодні, в День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у Сумах представники влади, депутати, учасники радянсько-афганської війни поклали квіти до Меморіалу «Загиблим воїнам-інтернаціоналістам» та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

Від імені депутатського корпусу Сумської обласної ради її очільник Віктор Федорченко подякував афганцям за те, що вже під час російсько-української війни багато з них стали першими на захист України.

«Афганська війна, як і будь-яка інша, залишила свій слід. І не дивлячись на те, що зараз наша країна перебуває в стані тяжкої війни, яка триває вже понад 10 років, а повномасштабна – два роки, ми не забуваємо про афганців. В обласній програмі соціального захисту населення ми прописуємо надання матеріальної допомоги інвалідам 1 групи учасників бойових дій та сім'ям загиблих. І ми робитимемо це й надалі. Дякую вам за те, що сьогодні в складі Сил оборони ви бороните рідну землю. На жаль, серед ваших побратимів є загиблі. Вічна їм пам’ять. У день 35-ї річниці виведення військ з Афганістану, я бажаю вам миру, здоров’я і нашої спільної Перемоги!», - сказав Віктор Федорченко.

Також читайте:

Останнє оновлення на Четвер, 15 лютого 2024, 14:36

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top