telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Відсьогодні у Сумському обласному перинатальному центрі запрацював сучасний ультразвуковий апарат експертного класу

Це дороговартісне обладнання експертного класу найбільшого у світі американського виробника багатьох видів техніки «General Electric» було закуплено за кошти обласного бюджету. Його вартість – 7,65 млн грн. Він має 5 років гарантії.

За словами керівника обласного перинатального центру Марини Нечипоренко, апарат надає змогу виявити найскладніші відхилення в перинатальній діагностиці. «Завдяки нашим спеціалістам ми зможемо розв’язати найсерйозніші проблеми, ретельніше дослідити плід. Це вкрай точна діагностика, яку можна проводити на будь-якому етапі вагітності», - розповіла Марина Нечипоренко.

Ремонт кабінету, де працюватиме апарат УЗД, був зроблений коштом благодійників.

Спеціалісти кажуть, що ніколи не бачили майбутню дитину так детально. Першим нове обладнання випробував завідувач відділення патології вагітних та екстрагенітальної патології вагітних, лікар УЗД Сергій Чирва. «Сьогодні ми вже обстежили три пацієнтки, враження, як-то кажуть, на найвищому рівні. Бо на цьому апараті дуже детально можна обстежити плід. А за наявності патології легко її розпізнати, що допоможе своєчасно розпочати лікування. Можливості апарату для перинатальної діагностики дуже широкі», - наголосив лікар.

Обстеження, в залежності від складності, займає від 15 до 30 хвилин. У апарату немає ліміту роботи й відпочинку. Він може працювати цілодобово. На Сумщині серед подібних є тільки старіші версії.

Під час робочої поїздки до перинатального центру, керівники області та депутати оглянули й нову кімнату психологічного розвантаження для персоналу, осучаснену пологову залу, лабораторію, де встановлено нове обладнання – новітній апарат для обстеження крові, біохімічний аналізатор, які мають автоматизовану високоточну систему, керовану комп’ютером.

Загалом, за словами Марини Нечипоренко, завдяки бюджетним та благодійним коштам перинатальний центр отримав минулоріч обладнання на 33,5 млн грн. Вона подякувала за увагу та допомогу закладу обласному керівництву.

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко пообіцяв, що і у поточному році перинатальному центру приділятиметься значна увага, бо це один із найголовніших медичних закладів області. Тут народжується майбутнє України, яке має бути здоровим.

«Ми всі знаємо, що довгий час перинатальному центру не приділялося значної уваги, - зазначив Віктор Федорченко. - Не робилися ремонти, не закуповувалося необхідне обладнання. Так не повинно бути. Тож ми вирішили осучаснити його. Завдяки спільним зусиллям обласної влади, благодійників, Марини Нечипоренко і колективу, вже за рік ми бачимо, що нам є чим пишатися, бо деякого обладнання, яке тепер запрацювало у закладі, немає навіть в області. І сьогодні жінки їдуть народжувати саме до обласного перинатального центру».

З цим погодилася і заступник голови Сумської ОВА Олена Бойко. «Це надкластерний заклад і, по суті, він ключовий, який працює з вагітними та породіллями під час ускладнених випадків. Дуже важливо, що всі активно включилися в роботу і розпочали справи, які не робилося багато років. Це говорить про те, що наш перинатальний центр виходить на вищий рівень надання допомоги. Ми сподіваємося, що у поточному році продовжимо цю тенденцію, і жінки з усієї області оцінять ту якість перинатальної допомоги, яку може надати наш центр. Я дякую керівнику за розбудову закладу і колективу, який підтримує її на цьому шляху».

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top