telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Сумські обласні депутати прийняли до відома бюджет-2024

Відбулося розширене засідання постійної комісії Сумської обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва. Участь у роботі комісії взяли голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко та його заступники, голова Сумської військової адміністрації Володимир Артюх і його профільний заступник, члени бюджетної комісії, голови фракцій та постійних комісій обласної ради та керівники профільних департаментів ОДА.

Основним питанням порядку денного, яке більш за все обговорювалося, став проєкт обласного бюджету на 2024 рік.

Володимир Артюх наголосив, що бюджет є збалансованим і має два основних напрямки – соціальний і оборонний. На забезпечення оборонного сектору області заплановано виділити більше коштів, ніж у 2023-му, сказав Артюх.

Віктор Федорченко акцентував на важливості збереження соціальних гарантій для комунальних підприємств обласної ради. Вони є не меншими за показники поточного року.

За словами т.в.о. директора Департаменту фінансів сумської ОДА Алли Литвяк проєкт обласного бюджету на 2024 рік має соціально-оборонну спрямованість. Враховані всі соціальні гарантії. Доходна частина бюджету спланована з вимог бюджетного та податкового кодексів України, враховуючи умови воєнного стану. Доходна частина включає в себе три складові: трансферти з державного бюджету, власний фінансовий ресурс і доходи спеціального фонду.

Трансферти з державного бюджету складають 20% від загального кошторису і ця сума планується у розмірі 400 млн грн. Загальний обсяг власних доходів планується у сумі 1 млрд 424 млн грн. Це на 242 млн грн менше, ніж очікувані надходження поточного року. Основним же бюджетоутворюючим джерелом є податок на доходи з фізичних осіб, який замає 82% в загальному обсязі доходів. У сумарному виразі це 1 млрд 165 млн грн. Цифра є на 239 млн меншою очікуваних надходжень поточного року. На формування цього показника доходів суттєво вплинуло те, що, був прийнятий закон, згідно з яким перенаправлено військовий ПДФО з місцевих бюджетів до державного на потреби армії. Через це втрати обласного бюджету склали майже 500 млн грн.

Депутати обговорили це питання, отримали відповіді на свої запитання і прийняли до відома проєкт обласного бюджету на 2024 рік.

Також обласні обранці підтримали проєкт рішення «Про розроблення Плану заходів на 2024-2027 роки з реалізації Стратегії регіонального розвитку Сумської області на 2021-2027 роки»; План роботи постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва на І півріччя 2024 року.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Четвер, 21 грудня 2023, 14:25

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top