telegram Facebook Twitter instagram Youtube

«Врятована пам’ять людська»: в обласній науковій бібліотеці відкрито виставку до Дня пам’яті жертв голодоморів

Щороку четвертої суботи листопада ми згадуємо жертв Голодоморів. Сто років тому – в 1932-1933 роках Україна пережила страшну трагедію у своїй історії.

Лише за офіційними даними від голоду в Україні померло понад 10 мільйонів людей. Щодня йшли з життя приблизно 25 тисяч людей. У пікові його місяці щохвилини помирало 24 людини. Зникали не лише сім’ї, а й цілі села! Сумщина – одна з областей, яка постраждала найбільше.

У листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. І з цим погоджується майже весь світ.

До Дня пам’яті жертв Голодоморів в обласній науковій бібліотеці відкрито виставку «Врятована пам’ять людська» уродженця Буринщини Миколи Бондаренка. Графічні малюнки були врятовані з-під завалів Сумського міжрегіонального вищого професійного училища у яке 29 липня 2023 року влучила ворожа ракета.

Під час заходу присутні говорили про те, що кожному українцю болить ця дата, бо вона є найбільшою трагедією, яка сталася на українській землі.

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко згадав, як про ті події розповідала його мама, якій на час голодомору було лише 5 років, але вона пам’ятала все життя той страшний період. Очільник обласних парламентарів подякував працівникам бібліотеки та міжрегіонального вищого професійного училища, що підготували таку виставку, яка нагадує всім про страшну трагедію і про те, що ми повинні ніколи не допустити подібного.

«Не одне лихоліття пережив український народ. Але довів, що ми – нація непереможних. Наша країна витримала страшні голодомори, воєнне лихоліття, боротьбу за незалежність, зараз триває війна. Кожна з цих трагедій – страшний урок для нас. Але ми маємо бути сильними і єднатися. Тільки так ми здобудемо нашу перемогу і відбудуємо країну. Вічна пам’ять загиблим!», - сказав у своєму слові Віктор Федорченко.

Присутні, серед яких було багато молоді, оглянули виставку, спробували скуштувати їжу з кори дерев і вшанували хвилиною мовчання всіх безвинно убієнних.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top