telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Напередодні свого професійного свята вітання приймали працівники сільського господарства Сумщини

Щорічно третьої неділі листопада працівники сільського господарства України відзначають своє професійне свято. Насправді неможливо переоцінити важливість працівників ферм та агропідприємств, співробітників галузі з виробництва та переробки сировини, бджолярів, технологів та всіх, хто задіяний у сфері сільського господарства. Нині багатьом з них доводиться працювати на прифронтових територіях та під постійними обстрілами.

Напередодні свята працівників однієї з найважливішої сфери вітали керівники Сумщини.

«Дуже приємно спілкуватися з людьми, які переживають за свою справу, віддаються їй сповна, працюють зачасту по 20 годин на добу, аби полиці наших магазинів були заповнені якісними свіжими продуктами, - говорив у своєму вітальному слові голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко. - Ми не раз зустрічалися з вами – представниками аграрних союзів, ферм, обговорювали питання забезпечення як мирного населення, так і військових. Ви допомагаєте нашим бійцям технікою і всім необхідним знаряддям. Наша область на 3-му місці в Україні зі збору врожаю, незважаючи на розташування області по лінії розмежування з країною-агресором. За рахунок наших аграріїв ми реалізуємо різні проекти для життєдіяльності наших військових, які обговорювалися з першим заступником міністерства аграрної політики та продовольства України. Своєю невтомною працею ви також наближаєте нашу перемогу. Велика подяка вам за це».

Віктор Федорченко побажав працівникам сільського господарства миру, здоров’я, витримки, гарних урожаїв та вручив відзнаки Сумської обласної ради кращим представникам галузі.

Керівник Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр Маслак розповів про стан розвитку АПК Сумщини за підсумками діяльності 2023 року, який в умовах воєнного стану залишається провідною галуззю економіки регіону.

Наразі в області нараховується більше 392 сільськогосподарських підприємства різних форм власності, понад 170 підприємств харчової та переробної галузі,
123,3 тис. домогосподарств, членам яких надані земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. Крім того, станом на 1 листопада 2023 року зареєстровано 1101 фермерське господарство, в тому числі з початку
2023 року – 20.

Сільське господарство Сумщини спеціалізується в галузі рослинництва на вирощуванні зернових і технічних культур, у галузі тваринництва – на виробництві молока, м’яса великої рогатої худоби та свиней. Основними напрямами галузі рослинництва є виробництво зерна, олійного насіння, картоплі та овочів. Галузь тваринництва області представлена розвиненим молочним скотарством, свинарством та птахівництвом.

Олександр Маслак повідомив, що з початку широкомасштабного вторгнення рф на територію України Урядом здійснено низку заходів, спрямованих на підтримку сільського господарства, що значною мірою сприяло як зниженню загроз продовольчій безпеці держави, так і забезпеченню сталості сільськогосподарського виробництва у воєнний період. З обласного бюджету надавалася фінансова підтримка більш вразливим суб’єктам господарської діяльності та домогосподарствам сільського населення. У 2023 році, в рамках реалізації заходів Програми розвитку агропромислового комплексу Сумської області на період до 2027 року надавалася фінансова підтримка суб’єктам господарювання (фізичним особам) на загальну суму понад 14 млн гривень.

Він також зазначив, що завдячуючи аграріям потреби населення області у сільськогосподарській продукції і продовольстві повністю забезпечуються, а робота агропромислового комплексу в умовах воєнного стану є надважливою складовою у відновленні економіки України.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 17 листопада 2023, 13:04

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top