telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

У Сумах відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

У межах панельних дискусій було обговорено дві теми: відновлення територій у поствоєнний період та сучасний стан і перспективи інтеграції регіональної політики України до ЄС.

Засідання модерував Народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.

Захід, організований Комітетом ВР, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України за підтримки U-LEAD, відбувся за участі представників Офісу Президента України, депутатів Верховної Ради України, представників Кабінету Міністрів України, органів державної влади та місцевого самоврядування.

У ході першої частини засідання присутні дискутували про умови та підстави відновлення місцевого самоврядування на деокупованих територіях та територіях, де були утворені військові адміністрації; про питання законодавчого забезпечення відновлення територій у поствоєнний період; про перехідний період від правового режиму воєнного стану до звичайного режиму багаторівневого врядування. У другій частині спілкування обговорили сучасний стан та перспективи інтеграції регіональної політики України до ЄС, удосконалення законодавства щодо регіонального розвитку з метою адаптації його до відповідного законодавства ЄС та політики згуртованості.

Під час засідання його учасники відзначали важливу роль Сумської області як північного форпосту держави, відзначали героїзм жителів у боротьбі з ворогом під час повномасштабного вторгнення та нелегке життя на прикордонні сьогодні, адже 15 прикордонних громад Сумщини нині щодня під обстрілами з боку рф.

У ході заходу народний депутат України Михайло Ананченко розповів, що депутати ВР від Сумщини постійно підтримують комунікації з керівництвом області, очільниками територіальних громад, тож знають досконало ситуацію в регіоні та проблеми, які зараз є на Сумщині.

«Сумщина щоденно потерпає від обстрілів, руйнуються обʼєкти інфраструктури та житлові будинки. Тому питання допомоги людям, компенсацій, відновлення зруйнованих споруд і, головне, відбудови наших міст і сіл після війни – це те, над чим вже зараз працюють представники місцевого самоврядування спільно з органами державної влади», - наголосив Михайло Ананченко.

Безпосередньо про роботу обласної ради, її комунальних підприємств розповів Віктор Федорченко. «Не дивлячись на щоденні обстріли, Сумщина працює. Є, звісно, проблеми. У нас близько ста комунальних підприємств. Деякі знаходяться у безпосередній близькості до кордону, тож вони підлягають відселенню. Ми повністю володіємо інформацією, контролюємо ситуацію і вирішуємо проблеми. На пленарних засіданнях сесії приймаємо важливі питання, що стосуються життєдіяльності громад. Область уже зосереджена на тому, як вона розвиватиметься в майбутньому і ця робота вже ведеться. Я певен, що з такою командою ми всі питання вирішимо і відбудовуватимемо Сумщину після нашої перемоги», - підкреслив очільник обласних парламентарів.

Перший заступник голови ОДА – керівника військової адміністрації Тарас Савченко підкреслив, що Сумська область «живе» та забезпечує відновлення у нових реаліях та має плани щодо подальшого розвитку: «При розробці планових документів ми акцентували увагу на те, що «Будуємо регіон нових можливостей». Після вигнання ворогів із Сумщини ми сформували бачення розвитку регіональної політики та маємо Стратегію відновлення та розвитку економіки Сумської області на 2022-2024 роки. Ми готові переорієнтовувати свою економіку, але нам потрібна підтримка, щоб Сумщина була не лише територією відновлення, але й територією розвитку».

Засідання проходило в рамках дискусії, де про свої проблеми та напрацювання говорили й представники територіальних громад, особливо ті, хто зараз знаходяться під обстрілами. Вони акцентували, що попри тяжку ситуацію намагаються відновлювати населені пункти, підтримувати громадян. Вже після перемоги планують відбудовуватися і розвиватися. Для цього, говорили, в країні мають відбутись масштабні зміни, в тому числі у законодавчому полі.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Середа, 15 листопада 2023, 15:05

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top