telegram Facebook Twitter instagram Youtube

На Сумщині з робочою поїздкою перебуває Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець

Омбудсман провів зустріч з керівництвом області, народними депутатами, місцевим самоврядуванням, очільниками установ, правоохоронних і громадських організацій.

Присутні вшанували пам’ять загиблих мирних жителів, дітей та військовослужбовців України, які загинули від російської агресії. Обговорили основні напрямки діяльності у сфері захисту прав людини.

У межах робочого візиту омбудсмана відбулася презентація й обговорення стану дотримання прав людини. Зокрема вона стосувалась прав дітей, ВПО, військовослужбовців, військовополонених, безвісти зниклих осіб й інших категорій громадян.

Дмитро Лубінець зазначив під час свого виступу, що всі мають сприймати його візит як робочий, бо спільно є можливість не тільки порушити певні проблемні питання, а й попередньо напрацювати механізми їх вирішення. «Держава, яка знаходиться в умовах війни, повинна незважаючи ні на що демонструвати, що демократія, права людини – це не просто слова, а принципи, яким ми невтомно слідуємо. І це повинні демонструвати всі, кожен на своєму місці. Зараз, як ніколи, порушуються базові права наших громадян через російську агресію. Тому я дякую, що на Сумщині всі гідно виконують свою роботу задля захисту прав людей», - сказав Лубінець.

Він наголосив, що цьогоріч Інститут Уповноваженого з прав людини святкує 25-річчя. Це незалежний конституційний орган, який працює з українським парламентом, науковим середовищем, громадянським суспільством, представниками в регіонах.

Дмитро Лубінець розповів про напрямки роботи, торкнувся питання звільнення із російського полону військових і цивільних, зокрема дітей, поліпшення умов у місцях компактного проживання переселенців, підвищення уваги до потреб родичів військовополонених, залучення міжнародної допомоги тощо.

Про роботу в області розповіли голова Сумської ОДА – начальник військової адміністрації Володимир Артюх та голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко.

«Сумщина зараз знаходиться у непростій ситуації через свою близькість до кордону з ворогом. Обстрілюються населені пункти області, підприємства, заклади, приватний сектор. Ми намагаємося створювати безпечні умови перебування людей і робимо все для того, аби в безпечних умовах працювали наші підприємства і перебували соціально незахищені верстви населення. Однозначно можна сказати одне: всі жителі Сумщини працюють на перемогу», - сказав Віктор Федорченко. Він побажав учасникам зібрання плідної роботи і досягти тих успіхів, до яких всі ми прагнемо.

У рамках заходу Дмитро Лубінець відрекомендував Представника Уповноваженого у Сумській області – Тетяну Мироненко.

Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 03 листопада 2023, 17:04

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top