telegram Facebook Twitter instagram Youtube

У Сумах відбулося спецпогашення нового поштового блоку «Героїчні професії. Залізні люди»

Сьогодні, 1 листопада, «Укрпошта» презентувала новий поштовий блок – «Героїчні професії. Залізні люди». Він складається з двох марок: «Евакуаційний потяг. Херсон» та «Львів. Евакуаційний потяг». Присвячені марки Дню залізничника, який в Україні відзначається 4 листопада.

У Сумах відбулося спецпогашення марки, в якому взяли участь керівники області.

Директор Сумської філії «Укрпошти» В’ячеслав Маринич розповів, що в основу створення марок покладена реальна історія, яка сталася третього травня 2023 року. Тоді російські військові завдавали масованих обстрілів по цивільному населенню Херсона, а після обіду обстріляли залізничний вокзал, поціливши у вагон. Здійнялася пожежа. У вагоні було до 200 людей. Залізничники спочатку намагалися загасити пожежу, але коли зрозуміли, що це не вдається, прийняли рішення відчепити вагон, аби вогонь не перекинувся на сусідні вагони і надали допомогу постраждалим. Потяг № 109 Херсон-Львів вирушив зі станції Херсон із затримкою на 14 хвилин, а вже 4 травня він за графіком прибув до Львова.

«Це вже не перша марка, яку випускає «Укрпошта», - зазначив голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко. – Але перша, яка присвячена залізничникам. Ми всі пишаємося роботою людей, які під обстрілами евакуювали людей з різних куточків України в безпечні місця, доставляли мільйони тонн вантажів, зокрема тих, які допомагають боронити вільну Україну. Часто це були просто героїчні історії. Дякую «Укрпошті» за таку ініціативу».

Одна з героїчних історій сталася і в Сумах наприкінці лютого 2022 року, коли двоє залізничників Артем Кисельов і Руслан Аристархов затримали російський БТР і двох військовослужбовців рф. До працівників залізниці тоді підійшов російський військовий і запитав у них напрямок руху. Чоловіки зорієнтувалися і вказали шлях в тупик. Потрапивши у пастку, четверо російських військових намагалися полишити автомобіль. Двоє з них втекли, а ще двох залізничникам вдалося повалити на землю та утримувати до приїзду ТРО. Артему та Руслану було вручено відзнаку Укрзалізниці «Залізний герой». Сьогодні вони також були присутні на спецпогашенні марки.

Художник блоку, конверта та картки – Віктор Грудаков. Тираж поштового блоку складає 150 тисяч примірників. Придбати випуск можна з 1 листопада у відділеннях поштового зв’язку, а також онлайн.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top