telegram Facebook Twitter instagram Youtube

«Мистецтво маленьких кроків» відкрили у Сумах

У Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького до Дня захисників і захисниць України відкрили виставку «Мистецтво маленьких кроків» із зібрання приватної галереї «Кусум».

Відкриття виставки зібрало небайдужих сумʼян та гостей міста. Завітав на відкриття і голова обласної ради Віктор Федорченко. «У цей непростий час мистецтво виходить на новий рівень. Ми бачимо у цій експозиції арт-об’єкти, що відображають наше воєнне сьогодення. Це відображення реальності, яка нас оточує» - звернувся до присутніх очільник обласної ради.

До експозиції ввійшли арт-об’єкти з використанням безпечних фрагментів боєприпасів російсько-української війни у виконанні провідних українських митців. Автори втілили свої ідеї на наконечниках артилерійських набоїв, гільз, патронів із застосуванням різних матеріалів: дерева, річного каменю, бісеру, ланцюгу, емалі для розписів. Також представлено живописні твори та колажі.

Концепція виставки полягає в переосмисленні воєнного часу очима митця, зосередженні уваги на рутинному існуванні особистості в умовах лихоліття. Художники намагаються не просто заглибити спостерігача в злободенність, а філігранно збентежити уяву, створити образ прийдешності.

Експозицію також доповнили живописні твори сумських художників: Ігора Швачунова, Івана Гапоченка, Олександра Садовського, Ігора Василевського, Олександра Чередниченка, Петра Кишенюка та Юрія Ковальчука.

В.о. директора музею Влада Ярмак наголосила на важливості проведення подібних арт-проєктів, які не лише спрямовані на естетичну просвіту, але й пробуджують національну самосвідомість українців.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top