telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій участь у якому взяли перший заступник голови Сумської обласної ради Вадим Лисий та голова постійної комісії з питань розвитку місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою, депутатської діяльності, регламенту, законності та правопорядку, зв’язків із громадськістю, інформаційної та регуляторної політики Оксана Кужель.

Питанням порядку денного було «Про стан поводження з непридатними до використання та забороненими до застосування хімічними засобами захисту рослин». За інформацією директора Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації Ірини Кашпур, ситуація з вивезенням та утилізацією засобів захисту рослин є надзвичайно серйозною. У 2021 році з території області було вивезено майже 259 тонн заборонених та непридатних до використання засобів захисту рослин, а в 2022 році – 40 тонн. Це свідчить про наявність значної кількості небезпечних хімічних речовин на території області. Наразі на території області, незважаючи на вже вжиті заходи  з утилізації небезпечних відходів, знаходиться 305 тонн пестицидів та тари з-під них.

На засіданні голова обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій – начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх наголосив на необхідності посилення роботи у напрямку очищення області від хімічного забруднення.

По результатах засідання комісії головам громад було рекомендовано провести якісну інвентаризацію небезпечних хімічних речовин та включити необхідні кошти в бюджет на наступний рік для проведення робіт з екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження і захоронення відходів та небезпечних хімічних речовин, а також вжити заходів щодо забезпечення належних умов зберігання небезпечних хімічних речовин .

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top